Dier van de Week: 1 anatolische herder Erdal Lezersaanbieding Dudok Kwartet Ben Snel's beweegtip: bouw op (2) De Illustere School Boek van de Week 16 WOENSDAG 1 MAART 2017 Erdal, een Anatolische herder van 5 jaar, was eerder in het asiel. De laatste keer zat hij al meer dan een jaar te wachten op zijn nieuwe baas, deze keer is hij al 9 maanden in Hargahoeve. De reden van retour is dat de eigenaar ging verhuizen en hem niet mee kon nemen. Erdal is een allemansvriend hoewel hij soms wel even de kat uit de boom kan kijken. Hij valt op straat uit naar voornamelijk honden en auto's. Meer info: 088-34 37 it2. SCHIEDAM - Ze spelen vol hartstocht en het plezier spat er vanaf. Vrijdag 10 maart is het podium van de West- vestgo-kerk voor de violistes Judith van Driel, en Marleen Wester, altvioliste Lotte de Vries en cellist David Faber. SCHIEDAM - Annette de Wit weet alles van maritieme his torie, dus ook van de zeeva rende gemeenschap in het. Schiedam van vier eeuwen geleden. Schiedam was een vissersstad, lang voordat de jeneverindustrie aan haar op mars begon. Over het leven, werken en geloven in het toenmalige Schiedam vertelt Annette de Wit binnenkort in jeneverie 't Spul. Zij houdt er de diesrede van De Illustere School, die alweer haar vierde jaar in gaat. Be halve de visserijbevolking van Schiedam komen ook de zee varende gemeènschappen van Maassluis en Ter Heijde Samen vormen zij het Dudok Kwartet," dat in binnen- en buitenland furore maakt. Als lezer van het Nieuwe Stads blad ontvangt je in de voor verkoop 5,00 korting, je be taalt dan 15,00. Bestel via nieuwenhuis@westvest90.nl aan de orde en dat levert wel licht interessante verschillen en overeenkomsten op. Na haar rede presenteert De Illus tere School haar voorjaarspro gramma. Op donderdag 9 maart spreekt Han van der Horst over de oorsprong, de aard en het wezen van het po pulisme. Een week later, de dag na de Tweede-Kamerver kiezingen, geeft Han van der Horst zijn analyse van de uit slag. Maar het programma begint dus op zondag 5 maart om drie uur 's middags in 't Spul aan de Hoogstraat 92. leder een is welkom en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Elke week le zen ze bij boekhandel Post Scriptum een boek> Deze week is dat: 'Het achtste le ven {voor Brilka)' van Nino Haratischwili. Wie gaat er mee op reis? Op reis naar Georgië en Rusland en op reis door de twintigste eeuw? Aan de hand van Nino Haratisch wili lezen we over één Ge orgische familie tussen 1900 en nu. De roman be gint met een chocolade-re cept in een kleine stad. De chocolatier probeert zijn dochters op te voeden en bedenkt tegelijk een recept voor een chocoladedrank die ongelofelijk lekker is, maar waarop ook een vloek rust. Althans volgens de chocolatier, die er rijk mee wordt, totdat de Russische revolutie begint. Dan wordt alles anders. De Revolutie en het com munisme splijten de fami lie in tweeën. De een wordt soldaat in het Rode leger, de ander raakt alles kwijt aan de Staat. De familiege schiedenis wordt verweven met die van de 'rode' twin tigste eeuw en we voelen uit eerste hand hoe die het leven van alledag, van alle daagse mensen, doorlo pend beïnvloedt. Cijfer. 9,5 SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks een beweegtip. "Bewegen is es sentieel voor de gezondheid maar ook gewoon leuk. Vorige week benadrukte ik al niet te hard van stapel te lopen. Dat geldt zeker voor beginnende hardlopers. Hardlopen is een zware belasting voor spieren, pezen, hart- en bloedvaten. Ga niet meteen een heel end hardlopen maar begin met kleine stukjes looppas en neem daartussen wandelrust. Bijvoorbeeld een minuut hard en 2 minuten rustig. Bouw aantal herhalingen en lengte voorzichtig uit. Een blessure zit in een klein hoekje. Kom 30 minuten per dag in actie!" AAliAAA AAAAAA Holland Zuid Kennisgeving ontwerpbeschikking Uitgebreide voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Onderwerp Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het voornemen de op 13 mei 2017 aan CTT Rotterdam B.V. verleende vergunning voor de inrichting aan de Propaanweg 91, 3196 KH Rotterdam-Vondelingenplaat, krachtens artikel 2.31 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht te wijzigen/aan te vullen. Het betreft een inrichting voor het in hoofdzaak op- en overslaan van. containers, al dan niet beladen met gevaarlijke stoffen. De wijziging betreft externe veiligheidsvoorschriften. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking tijdens kantooruren van 2 maart 2017 tot en met 12 april 2017 op de volgende plaatsen inzien: Bibliotheek Rotterdam, 5e etage. Hoogstraat 110 te Rotterdam, tijdens de openingsuren (maandag t/m vrijdag van 10.00 - 20.00 uur); de Stadswinkel Pernis, Vroomstraat 14 te Rotterdam (na telefonische afspraak tel nr.: 14 010); het stadskantoor Vlaardingen, Gemeentelijk Contactcentrum, Westnieuwland 6 te Vlaardingen; de Stadswinkel Hoogvliet, Cloese 200 te Rotterdam (na telefonische afspraak tel nr.: 14 010); de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (maandag t/m vrijdag van 09.00 - 16.00 uur, buiten en na deze periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010-246 86 21). Zienswijze Tijdens de inzage periode kunnen schriftelijk zienswijzen worden ingebracht. Zij moeten worden gericht aan ons college en worden verzonden aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. In deze periode kunnen ook mondeling zienswijzen worden ingebracht. Dit kan telefonisch of na afspraak. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. Inlichtingen Mevrouw A. Khan van de DCMR, telefoon: 010 - 246 80 20. Zaaknummer: 999924547. Alle kennisgevingen van de provincie Zuid-Holland vindt u ook digitaal via www.overheid.nl. Holland IjüC Zuid aaaaTKT. Kennisgeving ontwerpbeschikking Uitgebreide voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Onderwerp Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een aanvraag om een omgevingsvergunning ontvangen van ES 2 B.V. voor de inrichting aan de Butaanweg 5 te Rotterdam-Vondelingenplaat Het betreft een inrichting voor dè op- en overslag van gevaarlijke stoffen. De inrichting bestaat uit diverse loodsen. In loods 9 is vergund dat gevaarlijke stoffen worden op- en overgeslagen. In deze loods bevindt zicht en aparte ruimte die met een WBDBO van 60 minuten is afgescheiden van de opslagloods. In deze ruimte worden reeds niet brandbare stoffen gemengd. Met deze aanvraag wordt een additionele activiteit aangevraagd in deze mengruimte, namelijk het blenden van ethanol met additieven. Gedeputeerde Staten vdn Zuid-Holland maken bekend dat zij het voornemen hebben de vergunning te verlenen. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en overige van belang zijnde stukken tijdens kantooruren van 2 maart 2017 tot en met 12 april 2017 op de volgende plaatsen inzien: Bibliotheek Rotterdam, 5e etage, Hoogstraat 110 te Rotterdam, tijdens de openingsuren (maandag t/m vrijdag van 10.00 - 20.00 uur); de Stadswinkel Hoogvliet, Cloese 200 te Rotterdam (na telefonische afspraak tel nr.: 14 010); het stadskantoor Vlaardingen, Gemeentelijk Contactcentrum, Westnieuwland 6 te Vlaardingen; de Stadswinkel Pernis, Vroomstraat 14 te Rotterdam (na telefonische afspraak tel nr.: 14 010); de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (maandag t/m vrijdag van 09.00 - 16.00 uur, buiten en na deze periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010-246 86 21). Zienswijze Tijdens de inzage periode kunnen schriftelijk zienswijzen worden ingebracht. Zij moeten worden gericht aan ons college en worden verzonden aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. In deze periode kunnen ook mondeling zienswijzen worden ingebracht. Dit kan telefonisch of na afspraak. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. Inlichtingen De heer GJ. Gerritsen van de DCMR, telefoon: 010 - 246 83 03. Alle kennisgevingen van de provincie Zuid-Holland vindt u ook digitaal via www.overheid.nl. Zaaknummer: 999913152.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 16