Uitgelicht Ontspannen met een hoofdletter O €j® o 4+ jfcjW'" *^£A*<v T Orejo ïEBMBEEBË 27 WOENSDAG 1 MAART 2017 VfOS Tg AA?/ ~>AQ?'-^OW r - r Om vrienden en familie niet al te jaloers te maken, zetten ze maar niet te vaak op hun Facebookpagina hoe lekker het allemaal is in Spanje. Maar aan ons willen Mariska Scheurwater {44) en Marcel Metaal {51) best toegeven dat het meer dan prima toeven is onder de Spaanse zon! In Cómpeta Andalusië, op een uur rijden van Malaga, verbouwden ze een schitterend huis en namen er de 1000 vierkante meter grote tuin onder handen om er een yoga-paradijsje van te maken. Een vakantiehuis waar je naar toe kunt voor een heerlijke ontspanvakantie inclusief yoga in de ochtend en een massage toe. "Geen hardcore-yoga met bessen en sapjes", waarschuwt Marcel. "Meer een yoga- en wijn-vakantie om lekker met vrienden of familie van te genieten." SCHIEDAM - Het zijn avon tuurlijk types, Marcel en Ma riska uit Schiedam. Bereisd ook. Sommigen kennen Mar cel misschien als yoga-in- structeur bij sportcentrum Klaverstede of nog van jeans- winkel Stripes. In Nederland had hij best veel moeite met het natte en koude klimaat. "Hoe fijn zou het zijn om in een warmer land te wonen?" Die vraag hebben we onszelf regelmatig gesteld, ja", zegt Mariska aan de telefoon in Spanje. Voor het eerst in de zeven weken dat ze nu in An dalusië zijn, heeft het zo zwaar geonweerd, dat het internet er uit ligt. Daarom zit ze nu met Marcel samen in het lokale cafe beneden in het dorp en krijgen we op de redactie een mailtje: "We zitten er klaar voor. Je gelooft het niet, maar precies nu is de internet eruit gefloept. We zijn even de berg afgelopen!" Dromen Lang bleef het bij dromen, zo blijkt al snel. Zeker omdat ze bij het TV-programma 'Ik Ver trek' regelmatig te zien kregen dat het allemaal zo eenvoudig niet was, dat verhuizen naar het buitenland. Toen het plan steeds serieuze re vormen begon aan te ne men, bouwden ze dan ook zoveel mogelijk zekerheden in. "Het huis in Spanje hebben we gehuurd, ons huis in Schiedam is onderverhuurd. Mocht het hier niet lukken, dan kunnen we altijd redelijk makkelijk weer terug." Een kordaatheid waar ze in Spanje redelijk wat moeite mee had den. "In totaal hebben we twee jaar gezocht naar een geschikte woning, ook omdat het in Spanje helemaal niet zo gebruikelijk is om te huren", legt Mariska uit. "We hebben geloof ik wel vijftig hqizen ge zien..." Bij drie huizen hadden ze me teen een goed gevoel. "Bij het eerste huis hebben we ook getekend, maar dat liep later verkeerd af. Dat was echt zo'n typisch Ik Vertrek-tafereel", lacht Mariska. „Het tweede huis wilden we ook echt graag hebben, maar ging toch ook niet door en het derde huis, dat wat we nu hebben ge huurd, was ook helemaal lief de op het eerste gezicht." Meubels Toch moest er ook veel aan gebeuren om het woon- en verhuurklaar te maken. Om te beginnen moeten er meubels komen en moet de enorme tuin flink onder handen wor den genomen. Maar op 3 ja nuari van dit jaar zit het zware werk er op en kunnen ze -met Marcel en Mariska waren meteen verliefd toen ze Casa Teja Rejo voor het eerst zagen: een waar paradijsje op een uur rijden van het vliegveld van Malaga. kat en al- 'voorgoed' naar Spanje. In een wat kleiner huisje op het landgoed gaan ze zelf wonen, de villa wordt als gastenverblijf klaarge stoomd. Marcel en Mariska zijn nog steeds hotel de botel van alles wat ze hebben opgezet en nu de eerste zeven weken in het buitenland erop zitten, ze het de eerste vakantiegangers naar de zin hebben gemaakt en er ook zo af en toe tijd is om bij de open haard terug te kijken op de eerste hectische periode zijn ze helemaal te vreden. "Overdag is het echt fantastisch weer, 's avonds kan het echt wel fris zijn. We zitten hier op 640 meter hoogte, maar dat kan 's zomers na tuurlijk een voordeel zijn." De eerste boekingen hebben ze ook al staan. "Maar er is ook nog genoeg plek hoor", roept Marcel gehaast door de telefoon. "Wat de voorspelling is voor de komende dagen? Vanaf morgen 17,18 graden en daar na alleen maar warmer." Hoogste tijd om af te reizen naar Spanje voor een heerlijke ontspanvakantie! Kijk voor meer informatie even op: www. ontspanje.nl of Facebook/lnstagram ontspanje. nl. In Cómpeta/Andalusië slaapje op een toplocatie, tussen de olijfbomen met zwembad en op loopafstand van het dorp. Mogelijkheden voor massage en/of yogales.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 27