Henk Kramer scoort met zijn hagelpasta We zijn net een Bijenkorf Mark Mutsaers opent vernieuwde AH Campagnebus CDA naar Schiedam Van de lezer: 'Boerderij' Alle regels zijn besproken en wij starten 6 maart. Van de lezer: Op bezoek 3 WOENSDAG 1 MAART 2017 Met zijn hagelpasta heeft Henk Kramer opnieuw een succes. Ooit was hij kampi oen dameskappen, in zijn tijd bij V&D in Vlaardingen. Als hobby begon de in Groen- oord wonende Kramer ver volgens het Nederlands Ar tiesten Buro, ontdekte hij zanger Lobo en bedacht het concept voor een grammo foonplaat. In ig8i werd die plaat, The Caribbean Disco Show, een nummer-één-hit in maar liefst 31 landen. Henk produceerde de medley. Henny en Henk Kramer kregen twee dochters, Sandra en Mi randa. Later werd Henk crea tief ontwerper van busi ness-events en vernieuwer van allerlei zakelijke concep ten. In 2012 ging hij met pensi oen en stopte hij met zijn eve- nementenbureau. Tegenwoordig wonen Henny en Henk in Capelle aan den IJssel. De 71-jarige Henk is wel gepensioneerd, maar niet in ruste, want toen hij zijn klein zoons boterhammen zag sme ren met chocoladepasta om er vervolgens hagelslag op te strooien, dacht hij, innovatief als altijd: „Dat moet in één Als het aan Kramer ligt, torpedeert zijn hagelpasta de broodbelegmarkt. „Ik hoop dat we groot worden." De bestellingen stromen binnen! potje kunnen." Hij ging met zijn kleinzoons de wedden schap aan dat hij 'hagelpasta' in een potje kon maken.Henk ging bij fabrikanten informe ren waarom het nog niet be stond. "Het kan niet", zeiden ze, vanwege de temperatuur verschillen. De hagelslag zou in de pasta smelten. Henk liet zich niet afschrikken en ging te rade bij TNO-uitvinders en chocoladedeskundigen en het bleek wel degelijk mogelijk. Intussen ging hij samenwer ken met Yvon Strooker van delicatessenzaak La Culina in Putten. Dat bracht meteen een stroomversnelling in het pro ces. Hagelpasta bevat geen conserveringsmiddelen en minder suiker, dus ideaal in Door Frank Willemse SCHIEDAM - Weer helemaal bij de tijd is de vernieuwde Al- bert Heijn in Hof van Spaland. Twaalf dagen lang was de su permarkt dicht wegens een verbouwing, afgelopen week was de feestelijke heropening. Het langst werkende perso neelslid Mark Mutsaers -38 jaar in dienst- mocht samen met wethouder Van Steende ren het lintje doorknippen. Mark krijgt bloemen van klan ten die ongeduldig wachten op de opening van 12.00 uur. Heel zijn werkzaam leven werkt de 54-jarige Mark al bij de supermarkt in het Hof van Spaland. Klantgericht, behulp zaam en vriendelijk is hij waardoor vele klanten hem als 'Mister AH' komen felicite ren. Zoals Hilly Starre. Zij kent Mark al sinds 1979 toen de AH deze moderne tijd. Hagelpasta zal in twee versies op de markt verschijnen, dat eerst begint met de variant Crispy. Henk en Yvon hebben er een bedrijf voor opgericht, HeY, dat er pa tent op heeft aangevraagd. In de eerste week van maart komt de eerste lijn van 1100 potjes op de markt. Een pot kost 5,98 euro. nog een gewone buurtsuper was. Mark laat alle belang stelling rustig over zich heen komen. Hij herinnert zich dat hij in 1978 begon als stagiaire. Hij was leerling van De Weg wijzer, een school voor jonge ren met leerachterstand. Als beginnend hulpje en vakken vuller kon hij aan de slag. Met een tang de artikelen van een prijskaartje voorzien was zijn eerste klus. Nu wijst hij klan ten zelf op een scanner, ze kunnen hier boodschappen mee scannen en afrekenen bij een betaalpaal. Volgens fili aalmanager Arjo Hensen een moderne, snelle en makkelijk manier, zonder rij voor de kas sa. Het filiaal in Hof van Spaland is sinds opening in 1978 vier keer verbouwd. Nu heeft het een nieuwste rou ting in vertrouwde AH-styling. Mark Mutsaers en Hilly Starre op de openingsdag van de vernieuwde Albert Heijn in Spaland. BERICHTEN UIT JOKE BALLIJNS Ik kan wel zeggen dat het bij Soos Blauw huis net een bijenkorf is. De mensen 'vliegen' in en uit. De hele dag wordt er gebiljart, maandag kun je er gymmen, woensdag mogen de kaarters weer aan de bak en zwemmen, donderdag kun je creatief bezig zijn of 1 keer per maand is er bingo. Werwacht geen grote prijzen, maar gezelligheid is er volop. Vrijdag is er koersbal en houdt ons Service Team spreekuur en dan nu het grootste spektakel voor maart en april: ons belastingteam staat vijf dagen per week voor u paraat om u te helpen. Wordt nu niet ongeduldig en zeg niet: 'Ja maar de lijnen staan al op 1 maart open'. Ziet u het voor u, half Nederland gaat inloggen en voor je het weet loopt alles weer vast en bent u voor niets gekomen. Nee, wij willen geen risico lopen en beginnen daarom een paar dagen later. Wij hebben weer vaste teams en helaas moet ik dit jaar door ziekte, mijn vaste maatje Dick missen. Hij een bescheiden, rustige man en ik verbaal altijd hoorbaar aan wezig; een ideale combinatie. Gelukkig heb ik in Maarten een nieuw maatje gevonden, ook hij is heel rustig en bescheiden. Prima combinatie samen met deze druktemaker. Ik kan niet wachten, heb er veel zin in. U kunt een afspraak maken met Andre van Riel, tel. 06-28451370 en bel hem niet voor onnodi ge vragen. Hij wordt toch al overstelpt met telefoontjes. Vooraf moet u zorgen voor een geldige Dl- GID, heeft u hulp daarbij nodig kom dan op vrijdagen tussen 13.00 en 14.00 uur naar de so ciëteit met uw BSN nummer en legitimatie, een afspraak of bellen vooraf is niet nodig, wel even uw geduld als u meer mensen voor u heeft. Vergeet ook niet om in te schrijven voor de themazon dag op 19 maart, wij eten die dag mosselen met als alterna tief een lekkerbekje. Een op treden van het Chantykoor Stuurloos maakt die dag com pleet. Zeg nu niet dat wij stil zitten bij Soos Blauwhuis, wij zijn er voor u. Tot volgende week! SCHIEDAM - In het kader van de Tweede Kamerverkiezin gen doet de landelijke cam pagnebus van het CDA zater dag 4 maart onder andere Schiedam aan. Naast lokale CDA-ers, zoals de fractieleden en wethouder Pa tricia van Aaken, zullen onder meer de fractievoorzitter van de Eerste Kamer Elco Brink man en kamerlid voor het CDA Raymond Knops aanwezig zijn. Om 15.30 uur arriveert de campagnebus in het centrum SCHIEDAM - Bewoonster A van der zande heeft het een en ander op te merken over klagende bewoners in de buurt van de drijvende boer derij in de Merwehaven. "Leuk om eindelijk weer een update te krijgen over de drij vende boerderij. Alleen erg jammer dat er staat dat de be woners van de Grensflat, Boerhaavelaan en omgeving zeggen niet ingelicht te zijn over de komst hiervan. Alle bewoners van de grens flat, en veel mensen in de om geving, hebben namelijk maanden geleden allemaal per post een uitnodiging ge had voor een informatie bijeenkomst hierover! Jammer genoeg ben ik als enige bewo ner van de flat hier naartoe gegaan, en ook als een van de weinige uit de buurt. Verder is het zelfs bij het NOS-journaal geweest en heeft het meerde re malen in een krant gestaan. De organisatie die over de bouw van de boot gaan én M4H valt dus niks te verwijten over het geven van informatie. Het is puur desinteresse van de mensen zelf geweest! De Merwehavens zijn onder de naam M4H bezig met het ontwikkelen en vernieuwen van het hele gebied tussen Marconi- en de Grensflat. Naast de drijvende boerderij zijn er nog veel meer plan nen... Zo, dan weet iedereen het nu wel alvast. Annelieke van der Zande COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD van Schiedam. Al wandelend over de Hoogs traat, Broersveld en door win kelcentrum De Passage, gaan de CDA-ers in gesprek met het winkelend publiek en de win keliers in de Schiedamse bin nenstad. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising. west@ persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladeni® persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. (T) 06 - 29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - "Mijn broertje en zijn gezin wilden graag een dagje op bezoek ko men. Of ik parkeerkaarten wilde kopen voor zijn auto. Je natuurlijk, zei ik. Ik naar het Stadskantoor en tot mijn verbazing is er een wachttijd van 3 weken! Ga zo door gemeente, dan ko men er vanzelf meer dag jesmensen naar onze mooie stad." Een verbaasde Schiedam mer Het Nieuwe Stadsblad is een uit- gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) www.depersgroep.nl/adverteren

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3