V/d Lezer: Energie Judosuccessen 1 "Oo zichtbaar belangrijk" Kringloopwinkel de Molen Toerfietsen Scouts bij Nemo I - OPTICIEN PAUL BERG Gratis je A-diploma Verhaal van Schiedam 7 WOENSDAG 1 MAART 2017 SCHIEDAM - Zondag 5 maart start het toer- seizoen bij Toerclub Rijnmond. De dames en heren van TC Rijnmond vertrekken voor een mooi rondje Kijkduin om 10.00 uur vanaf de kantine van Hermes DVS aan de Olympia- weg 20. TC Rijnmond is een gezellige toer fietsclub, die in 1979 is opgericht met het doel sportief recreatief fietsen te bevorde ren. Binnen TC Rijnmond kennen ze drie groepen, variërend in rijsnelheid. Niet-leden zijn altijd welkom bij TC Rijnmondtochten. SCHIEDAM - "Even terugko mend op een paar vorige arti kelen. 11 januari beloofde wet houder Van Aaken de wijk in te gaan om minder energie rondom de woning te promo ten. Op 1 februari schreef ik een reactie over de verlichting in de leegstaande biblio theekruimte aan het Stadserf. Na mijn reactie was het licht inderdaad zo goed als uit, al leen in de ruimte waar de klantenbalie is, brandde ge deeltelijk licht. Maar nu constateer ik dat het maar tijdelijk is geweest want het licht in de leegstaande bi bliotheek brandt weer volop. Hedenmorgen, woensdag 22 februari, was ik al vroeg wak ker en kon niet meer in slaap komen. Ben om 6 uur uit bed gegaan en naar buiten geke ken wat voor weer het was. Het regende, gelijk keek ik naar de overkant en zag dat het licht in de bibliotheek en de andere ruimtes uit was. Mooi dacht ik, het heeft toch geholpen mijn commentaar. Maar ik zat er op te wachten wat er zou gebeuren. Wat deed mijn mond van ver bazing openvallen? Om ongeveer 7 uur was het Raymond Wijzenbroek floep, floep, floep en nog eens floep. Overal in het gebouw ging het licht aan, in de balieruimte, de lege bibliotheek en zelfs in de ambtenarentoren op elke ver dieping in alle kamers ging het licht aan. Nou geloof ik nooit dat op dat tijdstip ineens alle medewer kers van de gemeente met hun werk beginnen. Geachte mevrouw Van Aaken probeer er wat aan te doen, want dit is toch energie ver spilling? SCHIEDAM - Zaterdag zijn van verschillende Scoutinggroepen van Scouting Regio Maas delta (noord), de welpen voor een regio-ac tiviteit er op uit getrokken om te ontdekken hoe fascinerend wetenschap en technologie zijn. De 180 kinderen gingen hiervoor naar Amsterdam. De hele groep met 182 meisjes en jongens plus 60 man leiding van totaal 11 welpenhordes uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis stapten zaterdag in de trein of bus naar Amsterdam. Voor een groot assortiment (gerestylde) meubelen, witgoed, elektronica, boeken, kleding, en nog veel meer, bent u bij ons aan het juiste adres! Daarnaast kunt u ook bij ons terecht voor verhuizing en professionele ontruiming van uw woning; bruikbaar huisraad halen wij Openingstij dinsdag t/m vrijdag van 7.30 uur zaterdag van 10:00 uur. Voor meer informane of een vrijblijvende offerte, kunt u ons bellen of mailen. Uiteraard bent u ook van harte welkom in onze winkel in Schiedam, naast Poelier Sluis. St. Liduinastraat 52A 3117 CT Schiedam Tel: 010-273 1909 Mobiel: 06 233 969 77 www.kringloopwinkeldemolen.nl kringloopwinkeldemolen@gmail.com gratis bij u o De meeste mensen verwachten dat een bezoek aan de opticien ervoor zorgt dat ze weer scherp(er) gaan zien met behulp van een bril of contactlenzen. Wat maar weinig mensen weten is dat niet alleen naar de scherpte van uw ogen gekeken wordt Zo testen wij bijvoorbeeld uw dieptezicht, de manier waarop u kleuren waarneemt en of uw ogen goed samenwerken. Daarnaast voeren wij een oogdrukmeting uit bij mensen ouder dan 40 en testen wij op macula degeneratie bij 50-plussers. Dit is de reden dat de meeste gekwalificeerde opticiens een jarenlange studie hebben genoten om de beste kwaliteit oogzorgte kunnen bieden. Klachten zoals bijvoorbeeld rode, branderige en/of vermoeide ogen komen helaas maar al te vaak voor. Regelmatig zijn dit de eerste ver schijnselen voor andere oogproblemen. Deze oogproblemen kunnen ook ontstaan door staar of hoge oogdruk (glaucoom). Daarnaast kan een slechte samenwerking tussen het rechter- en linkeroog allerlei ongemakken veroorzaken waaronder nek-, schouder- en hoofdpijnklachten. Zo ziet u maar weer dat een bezoek aan de opticien u meer inzicht kan geven in uw ogen dan u van te voren zou verwachten. Wilt u ook weten hoe het met uw ogen gesteld is? Neem dan gerust contact met ons op voor een vrijblijvende en gratis oogmeting. Omdat wij de tijd nemen voor deze oogmeting, maken wij graag een afspraak met u. U bent altijd van harte welkom. Mgr. Nolenslaan 418,3119 EL Schiedam T 010 -473 53 84 www.0pticienpaulberg.nl 13 paulbergschiedam Obelink 5 maart koopzondag 10.00 -17.00 u. Outdoor Feelings Blue Royale hoekbank met kussens, tafel en 2 krukjes. Adviespr. 1195.- Obelink Lugano Afmeting: 500 x 380 cm. 205 cm hoog. Polyester. Nu bij een Hobby 2017 Mielink een 9r00t Pakket met UOeiinK veel gratis extra's! Hypercamp Las Palmas 240 240 cm diep. Polyester doek. Vanaf maat 2, 680 - 705 cm. Obelink Vrijetijdsmarkt B.V. Misterweg 179 Winterswijk www.obelink.nl BCSINTERNATIQNAL ANTWERP OPEN 2S February 2017 9 >«4 '"-4. SPO" 80 2 8CS 808 —T 813 Gemeente-medewerkers komen met de TukTuk (met koffie!) en nrimmUR I/graag naar jouw wijk. Samen met de politie, 5Sn het WOT beantwoorden ze dan al je vragen. A Wil jij de wijktafel ook een keer ontvangen? Bel dan met 14010 Iff S SCHIEDAM - In zwembad Zuid en Groen- oord is een spetterende actie gestart. Wie wil er nu niet gratis een A-diploma? Schrijf nu in en maak kans om op hun kosten het A-diploma te halen. De wachtlijsten zijn op dit moment zeer kort te noemen. Vaak kan in overleg al een plek gevonden worden in één van de beschikba re beginnersgroepen. De actie 'Haal gratis je A-diploma' duurt tot eind april in allebei de zwembaden. Onder elke vijftig inschrijvin gen zal een 'diploma' verloot worden. SCHIEDAM - Bij de Historische Vereniging Schiedam wordt zaterdag 4 maart om 13.00 uur weer een Verhaal van Schiedam verteld: Monumentaal erfgoed: van restauratie tot exploitatie. Monumenten en oude gebou wen zijn de tastbare dragers van de geschie denis van de stad. Vaak vinden we ze ook mooi, dat helpt. Wat niet helpt is leegstand, het in onbruik raken, slecht onderhoud, kortom verval. Helaas is dat het lot van veel monumenten. Hoogstraat 74a, toegang gratis. Zaterdag kwamen judoka's van Sportinstituut Schie dam in actie in Antwerpen en Den Haag. In beide plaat sen vielen er successen te vieren. Ruby Banen pakte het zilver bij het Internatio naal Antwerp Open. Dit toernooi was het 4e meet moment van de JBN voor kwalificatie voor het Euro pean Cup traject. Tijdens het Zuid-Hollands kampioen schap -15 in Den Haag heb ben Chandra de Vos en Owen Bruinsel zich weten te plaatsen voor het NK -15. Paul Berg Oogprofessional

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 7