Altijd uvde< buurt! Penning voor Arie 25.000,- IJssalon Sorpresa weer open Nieuwe woning? <7% mm 10 Derde Jilles Bruggeman Penning Schiedam Broersvest 64 (010) 4731150 Red de padden in Schiedam-Noord Werkbij Vijfsluizen Nieuwe show Rijnmond- band WOENSDAG 8 MAART 2017 Nieuwe Stadsblad® Redactie: Delftseplein 27-k, 3013 AA Rotterdam B 06 - 29 29 96 96 0 redactie.ns@persgroep.nl www.nieuwestadsblad.nl Q NieuweStadsblad Q @NieuweStadsblad VERTROUW OP 45 jAAR ERVARING AUTOBEDRIJF VAN SCHIE BV 'S-GRAVENZANDE ff* INFORMEERT INSPIREERT AMUSEERT Wethouder Stam reikt 9 maart de iillis Bruggeman Penning uit aan programmamaker Arie Boomsma. Hij krijgt deze on derscheiding omdat hij zich trendsettend en taboedoorbre kend heeft ingezet voor - met name - jonge lesbiennes, ho moseksuelen, biseksuelen en transgenders (Ihbt's). Ook is hij de eerste die het transgender-aspect respectvol zichtbaar en bespreekbaar heeft gemaakt voor alle Nederlanders. SCHIEDAM - Wethouder Stam: "Arie Boomsma geeft Ihbt's een gezicht. Hij laat zien dat zij dezelfde wensen en dromen hebben als al die an dere Nederlanders. Daarvoor wil Schiedam hem graag on derscheiden." De ontvangst voor de uitrei king van de penning is don derdag 9 maart om 10.30 uur in het oude Stadhuis. Om 11.00 uur heet de wethouder de aanwezigen welkom. Hij zal aan twee Schiedammers de Jillis Opsteker uitreiken als blijk van erkentelijkheid voor hun inzet bij het vergroten van de acceptatie van Ihbt's in Schiedam. Hierna zal Sophie Schers, beleidsmedewerker van het Transgender Netwerk Nederland en deelnemer aan 'Hij is een zij' kort stilstaan bij de betekenis van dit tv-pro- gramma voor transgenders. Dan volgt het officiële gedeel te: de overhandiging van de Jillis Bruggeman Penning aan Arie Boomsma. Vervolgens zal Jazeker. De Hypotheker. www.hypotheker.nl Femke Krens een gedicht voordragen. Om 12.15 uur vindt bij het Jillis Bruggeman Mo nument een korte herdenking plaats voor alle lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders in de wereld die vanwege hun seksuele identiteit vervolgd en gedis crimineerd zijn of worden. Jillis Bruggeman Penning In Nederland is er geen ver volging meer vanwege ie mands seksuele identiteit, maar discriminatie komt nog steeds voor. Het blijft zaak om waakzaam te zijn. De ge meente wil hierbij een voor trekkersrol vervullen. Ze heeft onder meer Ihbt-ambassa- deurs benoemd en stimuleert een aantal Ihbt-projecten. Een daarvan is het Jillis Brugge man Monument, een herin neringstegel voor de Schie dammer Jillis Bruggeman, die op 9 maart 1803 ter dood werd veroordeeld vanwege zijn sek suele identiteit. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten SCHIEDAM - Ze waren een ware attractie, af gelopen week, op het Schiedamse stadhuis: Aat en Riet Niehot. Hier hernieuwden ze -65 jaar na dato- hun huwelijksgeloften op hetzelf de stadhuis waar ze elkaar in 1952 het ja-woord gaven. Toen met een jas gespaard van bonne tjes, geleende schoenen en zonder bruidsboe ket, nu met alles erop en eraan. Slechts één enkele foto herinnerde het echtpaar, nu 90 en 87 jaar oud, aan de gedenkwaardige dag. Van het jubileum vorige week op het stadhuis zijn er gelukkige talloze. Op deze foto staat het echtpaar met burgemeester Lamers, want ook die ontbrak natuurlijk niet. (Foto: M. Schinkel) SCHIEDAM - Af en toe stormt en regent het nog flink, maar sinds woensdag 1 maart is ijs- salon -sti:personname-La Sorpresa-/sti:personname- weer open. De ijssalon viert het 5-jarig bestaan met aan biedingen en meer (maar liefst achttien!) smaken. Tijdens de opening van het seizoen was het tweede bolle tje al gratis, dus konden me teen heel veel mensen al die nieuwe smaken proberen. "Dit stukje Hoogstraat, vlakbij de Grote Markt, wordt steeds be ter en gezelliger", vertelt de 26-jarige eigenaar Mike van Roon. Sinds vijfjaar zit de ijs- salon aan de afrol van de Hoogstraat. Met twee tafeltjes en een bankje buiten. En bin nen alles blinkend voorde sei zoensopening. "Het weer be paalt het soort ijs wat ik verkoop. Nu, met koud weer, heb ik pittige combinaties als karamel met zeezout of cho cola met chilipeper. Of voor de jeugd smaken als stroopwafel, cookies of Red Buil. Zomers zijn het vooral klassiekers als stracciatella, malaga of vanil le." De jonge ondernemer heeft zijn plekje in het centrum ge vonden sinds hij in 2012 de zaak overnam. De naam Sor presa betekent verrassing in het Italiaans en dat wat de zaak wil zijn. Met verrassende ijssmaken en ambachtelijk be reid. Na de Mavo kreeg hij liefde voor ijs en Italië. Waar na hij zelf met een ijsmachine experimenteerde. Erna volgde hij de ijsmakeropleiding in Wageningen. Tot hij kans kreeg om een ei gen zaak te beginnen. SCHIEDAM - De padden in Noord kunnen in de maand maart wel een extra handje gebruiken bij de trek naar hun geboortesloot. Tijdens deze 'paddentrek' zoeken Irado, het NME-centrum en wijkvereni- ging Spaland naar enthousi aste vrijwilligers die willen meehelpen de padden 's avonds de drukke weg over te zetten radrift@versatel.nl. SCHIEDAM - De wegwerk zaamheden voor de aanpak van knooppunt Vijfsluizen zijn inmiddels in volle gang. De rij banen blijven gedurende het gehele project (tot eind 2017) zoveel mogelijk toegankelijk. Voor (brom)fietsers verandert er nogal wat! Aan de zuidzijde van het me trostation wordt een tijdelijke fietsenstalling gerealiseerd met 288 plekken voor het stal len van (brom)fietsen. Later dit jaar wordt de stalling uit gebreid naar 750 plekken. De circa 88 parkeerplaatsen voor auto's blijven vooralsnog ge handhaafd. Door de recon structie van knooppunt Vijf sluizen is de ingang van het station aan de kant van de Distillateursbuurt, bij de afrit van de snelweg, vanaf half april niet meer met de (brom) fiets te bereiken. Fietsers wor den omgeleid naar de ingang van het metrostation aan de zuidzijde, bij het parkeerveld. SCHIEDAM - Het hoge woord is er uit: de Rijnmondband brengt in 2017 een nieuwe show. Na het meest recente show product 'Soulmates' zal de band komen met een show waarin vier grote rode ballen het decor vormen van een schitterend schouwspel waar bij het publiek van begin tot eind geëntertaind wordt met muziek, dans en meer: La Bal ie Rouge! Kijk voor info en concertgege- vens even op de website van de vereniging: www.rijn- mondband.nl Vandaag kans op bij deze krant gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 1