servicepunt Isolatie scheelt in je portemonnee' Eerste les voor een VvE woningverbetering nieuwsbrief Servicepunt Woningverbetering adviseert huiseigenaren Veel interesse voor warmtescans Het loket voor al uw vragen over woningverbetering! Singel 85 3112 Gi Schiedam 010 - 238 06 33 info@servicepuntwoningverbetering.nl www.servicepuntwoningverbetering.nl Samen met de buurman had Maarten Breedveld hun twee-onder- een-kapwoning in de Woudhoek drie jaar geleden laten isoleren. Omdat de Schiedammer het belangrijk vindt zo min mogelijk energie te verbruiken, had hij zich aangemeld voor de gratis warmtescan bij het Servicepunt Woningverbetering. "Ik was nieuws gierig of er energie verloren gaat. Het resultaat van de warmtescan was goed, maar aan de zijgevel treedt nog enig warmteverlies op." Eind vorig jaar trok de Duurzaamheids karavaan door Schiedam-Noord met de WoonWijzerWinkel, het energieloket voor woningeigenaren. Hierbij sloot ook het Servicepunt Woningverbetering aan dat eigenaren en Verenigingen van Eigenaren eerste hulp biedt bij onderhoud aan de woning. Bij de Duurzaamheidskaravaan konden eigenaren zich onder andere opgeven voor een gratis warmtescan van hun woning. Groot succes Maarten Breedveld is één van de negentig eigenaren die zich hebben opgegeven voor de warmtescan. Ook 140 apparte mentseigenaren hebben gebruikgemaakt van het aanbod. De actie van het Servicepunt Woningverbetering in samen werking met de WoonWijzerWinkel is dus uitgemond in een groot succes. Maarten Breedveld juicht de gemeentelijke actie toe. "Ik vind dat we heel zuinig met energie moeten zijn. De gratis warmtescan is een heel goed initiatief. Bovendien kregen we van de adviseurs van het Servicepunt ook een advies. Er is toch nog veel te winnen op het gebied van energie besparen." Vanaf 1977 woont Breedveld met zijn gezin aan het Heijermansplein. Toen bleek dat de vloer minimaal geïsoleerd maart 2017 was aan de onderzijde, heeft hij samen met zijn buurman maatregelen getroffen. "Uit metingen bleek dat de buurman eigenlijk voor de kruipruimte aan het stoken was. We hebben daarop de vloer aan de onderzijde en de spouwmuur laten isoleren. Wat ik daarvan merkte? In ieder geval was er een constantere temperatuur en daarmee nam het comfort in huis toe. In plaats van een gebruik van ruim 1.300 m3 gas per jaar gingen wij rond de 1.000 m3 verbruiken. Dat scheelt echt in je portemonnee!" Warmtelekken Ondanks het feit dat zijn huis dus al was geïsoleerd, was deze eigenaar nieuwsgierig naar de uitkomst van de warmtescan. Maarten Breedveld: "Bij een auto kun je zien of die deuken heeft of niet maar aan de muren van je huis zie je niet of er warmteverlies is." De warmte scan zag er 'voortreffelijk uit' op een Maarten Breedveld: 'De warmtescan v woning zag er voortreffelijk uit.' enkel klein lek na bij de afscheiding van de zoldervloer. Maarten Breedveld kreeg als advies van het Servicepunt mee dat hij het dubbel glas, dat al dertig jaar oud is, in zijn huis zou kunnen vervangen. Ook is er een raam met condens, waar blijkbaar een lek is, dat kan worden vernieuwd. "Een heel nuttige actie." De aanwezige winnaars kregen de co-melder uitgereikt door wethouder Van Aaken. Win een koolmonoxidemelder' luidde de oproep van het Servicepunt Woningverbetering vorige maand in deze krant. Binnen een paar dagen waren er ruim zeventig reacties binnen. "Gelukkig maar dat er zoveel interesse is in deze actie. De laatste periode zijn er veel meldingen van (bijna-)ongevallen met koolmonoxidevergiftiging en het Servicepunt wil eigenaren graag helpen dit te voorkomen", aldus adviseur Sherida-Ann Sam-Sin. De inzenders werden uitgenodigd voor een bijeenkomst in het Stadskantoor vorige week. Samen met de Brandweer Schiedam gaf het Servicepunt Woning verbetering tips om het huis of het complex veiliger te maken. Vanwege de grote belangstelling voor de actie werden uiteindelijk tien extra koolmonoxide- melders uitgereikt door wethouder Patricia van Aaken (Milieu). Een Vlaardingse VvE-beheerder wordt ervan verdacht de rekeningen van een aantal VvE's te hebben verduisterd. De grote vraag hierbij is hoe dit heeft kunnen gebeuren, maar vooral hoe is dit te voorkomen? De eerste les is dat elke uitgave of opname (boven een van te voren bepaald bedrag) altijd door twee bestuursleden moet worden gecontroleerd en ondertekend. Deze afspraak moet een VvE afstemmen met de bank. Tevens kan de VvE afspraken maken over wie bevoegd is/zijn om geld over te boeken en tot welk bedragen Een daarvoor aangewezen functionaris uit het bestuur dient de betalingen mede te ondertekenen. Van iedere betaling is uiteraard een schriftelijk bewijsstuk in de administratie aanwezig dat namens het bestuur is getekend. Door deze opzet is een controle ingebouwd die het moeilijker maakt ongemerkt bedragen van de VvE-rekeningen over te maken. Op de website van het VvE Platform Schiedam (www.weplatformschiedam.nl) wordt ook aandacht aan dit probleem geschonken. Daarnaast is het boek 'Financiën van de VvE' van Drs. Maarten den Ouden RA een zeer nuttig naslagwerk. Het 'Handboek voor de VvE' van VvE-Belang geeft ook interessante informatie. Dit Handboek is gratis te verkrijgen via het Servicepunt Woningverbetering. Wethouder Patricia van Aaken (Milieu) overhandigde onlangs aan enkele eigenaren een warmtescan van hun woning. "Deze scan maakt düidelijk op welke plaatsen warmteverlies optreedt en wat een eigenaar kan doen om geld te besparen op de energierekening", aldus wethouder Van Aaken. Ruim negentig eigenaren waren uitgenodigd voor dit gratis advies van de WoonWijzerWinkel in samenwerking met het Servicepunt Woningverbetering. Wethouder Patricia van Aoken bekijkt samen met de eigenaren de warmtescan van hun woning. Het was twee avonden lang een komen en gaan in De Boshoek, waar de infor matiebijeenkomsten plaatsvonden. Alle eigenaren kregen een persoonlijke toe lichting op de warmtescan van de woning. Adviseur Rob van Huis concludeerde na afloop dat deze groep eigenaren zeer geïnteresseerd is energiebesparing. "Zij hadden al een vermoeden waar de zoge heten warmtelekken in hun huis zijn, maar met behulp van de warmtescan kon ik dit beeld vaak bevestigen. De scan laat zien of een pand goed geïsoleerd is en waar niet." Behalve een advies over energie besparing kon Rob van Huis gelijk de andere gratis diensten van het Servicepunt Woningverbetering onder de aandacht brengen bij de aanwezige eigenaren. "De gemeente Schiedam heeft ons aan gesteld om eigenaren te helpen met advies over het onderhoud van het eigen huis. Dan kan het gaan om energie besparende maatregelen, aanpak van het casco, het opstarten van de Vereniging van Eigenaren of maatregelen waarmee vijftigplussers in hun eigen huis oud kunnen worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 16