Film: classic Y Pianist Paolo Giacometti slotconcert Westvest90 Met Stef Bos op wereldreis Nieuwe musical Adèle, Conny en Jasperina Masha en de Beer Waarom waren wij ooit hennepkwijlers? Swingin* Harlem Stand Together Lion in Wenneker Concert Dorpskerk Erik van Muiswinkel WAT GAAN WE DOEN? 17 WOENSDAG 22 MAART 2017 Masha en de Beer komen naar de bioscoop! Het jonge meisje Masha dat niet stil kan zit ten en de goedgeluimde beer die op zijn rust is gesteld, beleven nieuwe avonturen op het grote doek. Perfect uitje voor de allerklein sten. Zo 26 mrt, 13.00, Wenneker Cinema SCHIEDAM - Dr. Jan Willem Verkaik zal zondagmiddag 26 maart om 15.00 uur in Jeneverie 't Spul op de Hoogstraat 92 dé lezing houden over de bijnaam van Schie dammers in de 17e eeuw: hennepkwij lers. Ooit bestond Schiedam van de ha ringvisserij (de jene verindustrie kwam later). Uiteraard SCHIEDAM - Pianist Paolo Gi acometti speelt vrijdagavond 7 april in de Westvestgo-kerk. Het is het laatste concert van het seizoen. Hij opent zijn op treden met Kreisleriana van componist Robert Schumann. Het wordt beschouwd als éénvan diens fraaiste werken. De acht delen vormen een compilatie van korte verhalen die sterk uiteenlopende stem mingen en emoties weerge ven. "Het is de ultieme ver klanking van de dualiteit en extremiteit van zijn eigen emotionele wereld", zegt Pao lo Giacometti. De luisteraar wordt zowel geconfronteerd met een overdonderende vir tuositeit als met een gevoelige bedachtzaamheid. Vrolijkheid wordt afgewisseld met drei gende klanken, robuuste kracht met sentimentaliteit. Uit geen enkel deel kun je op maken wat je in een volgend deel te wachten staat. Aan sluitend speelt Gioacometti La cathédrale engloutie en L'isle Joyeuse vanDebussy. Hij sluit het optreden af met Le tom- beau de Couperin van Ravel. Paolo Giacometti treedt over de hele wereld op als solist en als kamermusicus. Vrijdag 7 april, aanvang 20.15 uur, Westvestgo-kerk. Tickets Info: www.westvestgo.nl moesten allerlei toe leveringsbedrijven deze industrie onder steunen zoals glazen bollen blazen in de glasblazerijen om de netten te laten drij ven, netten boetende vissersvrouwen en touwslagerijen. Hier bij gebruikten zij hun spuug om hennepve zels soepel te maken. Daarom hennepkwij lers. Gratis toegang. - Een droogko misch portret van een stel postpunk-twintigers die weinig met hun leven we ten aan te vangen. New Yorkse 'hipster' Willie (jazz muzikant John Lurie) krijgt onverwacht bezoek van zijn zestienjarige Hongaarse nichtje Eva. Een film in de serie 'Celluloid Classics' on der de titel 'Stranger than Paradise'. Zo 26 mrt, 15,00, KZ Jazzpodium Waterweg heeft al het hele sei zoen als thema New York. Ook de maand maart belooft weer veel jazz uit the Big Apple. Op de Sweet Notes Night op 23 maart brengt de jazz club 'Swingin' Harlem. Koop nu kaarten (a 20 euro). Voor meer informatie en kaartverkoop: www.jazzpodiumwaterweg.nl 23 maart, 20.30 uür, 20 euro Vrijdag 24 maart zal het koor Stand Together zijn derde jaarconcert geven in de grote zaal van het Wennekerpand. Ditmaal is gekozen voor het thema 'Leef', om het publiek met de lente in het vooruitzicht een gezellige avond te bieden. Koop kaarten a 10 euro via de site www. standtogether.nl. Donateurs betalen 5 euro. 24 maart, 20.00 uur, 10 euro De Indiase Saroo Brierley komt als 5-jarig jon getje per ongeluk terecht op een trein die hem door India voert. Na wekenlang alleen te over leven in de ruige straten van Calcutta wordt hij opgenomen in een weeshuis en uiteindelijk geadopteerd door een Australisch echtpaar. Op zijn 30ste gaat hij op zoek naar de plek waar hij zijn familie kwijtraakte. 23,24,25 mrt 20.30 2g mrt 15.00 In de Dorpskerk treedt het Toonkunstkoor op mmv een strijkersensemble. Zo 26 mrt, ig.oo uur, gratis toegang THEATER AAN DE SCHIE lep! is een familievoorstel ling voor iedereen vanaf zeven jaar over verlangen, liefde en loslaten. Zondag 26 maart, 15.00 uur, Wen nekerpand. Erik van Muiswinkel is te rug met De Olieworstelaar. Hij laat zichzelf in honderd hilarische minuten alle hoeken van de ring zien. 1 april, 20.15 uur, 22,00. Drie voormalige theaterdiva's op een podium door drie vakvrouwen van nu. Drie voormalige theaterdi va's op één podium, gaat dat samen? Stel eens voor dat Adèle Bloemendaal, Conny Stuart en Jasperina de Jong samen een programma zou den maken rond hun groot ste successen. Kan dat? SCHIEDAM - In de voorstel ling Adèle, Conny en Jasperina - De Grote Drie gebeurt het. Drie vakvrouwen-van-nu ge ven de mooiste liedjes van ve- dettes-van-toen een nieuwe glans. Het publiek wordt meegeno men naar de repetities bij Adèle thuis, waar de kamer soms te klein lijkt voor drie grote ego's tegelijk. Maar als ze eenmaal met elkaar op reis zijn, blijken ze meer gemeen schappelijk te hebben dan ze dachten. Dan merken ze dat de anderen óók worstelen met de aftakeling van het lijf. Of met de heren, die soms net zo ontrouw zijn als het publiek. Een hilarisch samenzijn van drie grande dames, met een hoofdrol voor hun mooiste liedjes als Dobbe, Dobbe Dob- be, Ik hoef alleen maar even zo te doen, Wat heb je gedaan, Daan, De vleselijke woning, Het is over. Wat voor weer zou het zijn in Den Haag, De Wan delclub en Roll another one. Met een live orkest brengen de drie een concert dat we nooit zagen, maar toch érg hebben gemist. Informatie Ellen Pieters, Frédérique Sluy- terman en Hanneke Drenth zijn donderdag 23 maart, om 20.15 uur. te zien in Theater aan de Schie. Toegang 35,00. www.theateraandeschie.nl SCHIEDAM - Zanger en lied jesschrijver Stef Bos reisde de afgelopen tien jaar de wereld rond en vat zijn vele indruk ken op poëtische wijze muzi kaal samen. Zijn nieuwe mu zikale voorstelling Wereldwijd is een feest van verscheiden heid. Een avond als een we reldreis, in verhalen en mu ziek. Wereldwijd. Van droom naar werkelijkheid. Van ver naar nog verder en terug naar huis. Een avond als een wereldreis, in verhalen en muziek. Zanger en liedjesschrijver Stef Bos reisde de afgelopen tien jaar de wereld rond en vat zijn vele indrukken op poëtische wijze muzikaal samen. Feest Wereldwijd is een feest van verscheidenheid, waarin Stef de verschillen viert en daarbij op zoek gaat naar dat wat ons allemaal verbindt. Met de ver te als een spiegel om te zien wie we zelf zijn. Stef wordt hierbij wederom méér dan vakkundig ondersteund door zijn trouwe band. Informatie Stef bos is met Wereldwijd vrijdag 24 maart, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang 25,00. ???Kaarten reserveren kan online via www.theateraan- deschie.nl Eén wereldreis in verhalen en muziek, vrijdag 24 maart in het Schiedamse theater.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 17