«1. 1 T* Maak gebruik van alle steun en advies die de gemeente kan bieden! éÈWM www.schiedam.nl/wijken contact@schiedam.nl Wist-Je-Dat in Schiedam mm Schiedam Afval The Game: op 20 maart gaan scholen aan de slag met papter Hoe we allemaal ons best ook doen, we gooien per Schiedammer per jaar nog steeds zo'n 55 kilo papier bij het restafval. De gemeente Schiedam, Irado en de Kleine Ambas sade gaan er samen met alle basisschoolkinderen deze weken voor zorgen dat dit nul kilo wordt! Nicole Cup, de 'afvalmanager' van de gemeente, heeft er zin in: "Met en via alle kinderen maken we de volwassenen in hun omgeving bewust van het belang van het scheiden van afval met een nieuwe editie 'Afval The Game'. Daarbij maken we grif gebruik van de ideeën die de Milieucom missie van de Kindergemeenteraad Schiedam heeft geopperd." Afval The Game bestaat uit drie lessen op school en een in zamelingswedstrijd waarvoor de kinderen alle bewoners in hun wijk uitdagen. Dus spaar je papier allemaal op en volg het niëuws via www.facebook.com/afvattiiegame In gesprek over plannen voor Natuurkundigenbuurt in Oost fn de Natuurkundigenbuurt, gelegen tussen het Stadserf, Marconistraat en Archimedesstraat. moeten de bestrating en de riolering nodig worden aangepakt. Projectmanagers van de gemeente Marieke Wijsman. Peter Hooglugt en José Simens wilden het liever meteen breed aanpakken en de héle openbare ruimte aantrekkelijker maken. Zij gingen actief met alle buurtbewoners in gesprek over o.a. de leefbaarheid, veiligheid en welzijn, inmiddels zijn samen maar liefst 55 ideeën aangedragen voor de nieuwe inrichting en leefbaarheid van de buurt en zijn de eerste werkgroepen aan de slag gegaan. Onder meer met meer aparte bomen, goede voorzieningen rondom de school, optaadpunten voor auto's en scootmobiefs, en met openbare verlichting. Wil je ook meedenken of meer weten? Bel dan Marian van Teylingen via 14 010 of mail naar natuurkundigenbuurt@schiedam.nl Schiedammers kunnen op tal van manieren steun, advies of geld krijgen van de gemeente om hun wijk of buurt leuker en leefbaarder te maken. Via deze Wist-Je-Datjes-Nieuwsbrief wijzen we de weg naar subsidies, naar bijeenkomsten waar ieders mening wordt gevraagd en naar plekken waar je hulp kunt krijgen. En we laten graag zien wat er samen met alle 'uu """-"l gemeente-medewerkers al gebeurt in alle Sfejff Je kunt de wijkprocesmanager van jouw wijk »jgi altijd om hulp vragen over zaken die jouw JJBt wijk of buurt betreffen. Die kan wellicht niet 'JHkI meteen het volledige antwoord geven, maar W I WÊÊfrzt I kan je dan wel in contact brengen met de juiste gemeente-medewerker. BÉj Heb je vragen? Mail naar contact@schiedam.nl Bk |)£9I of bei via 14010. Stadsimkers zorgen voor gezonde bijen in Noord De 16 Schiedamse Stadsimkers zorgen er samen voor dat de bijen in Noord weer een gezonde start van hup hoogseizoen kunnen maken. De Bijenbaan langs de Slimme Watering vormt een belang rijke voedingsbron, waar veel bloemen bloeien die de leerlingen van De Violier als bollen hebben geplant. Tien stadsimkers en leden van de wijkvereniging Spaland reden daar op 18 februari een flinke partij houtsnippers uit die door Irado cadeau was gedaan. Herbert Nikkels: "Het is heel gezellig om met zo'n team de handen uit de mouwen te steken, het pad mooi te maken en iets voor de bijen en de wijk te betekenen. Zonder bijen kan de mensheid niet leven. Dus we moeten goed voor ze zorgen!" De Hoogstraat wordt weer een straat vol leven Hoe maken we de Hoogstraat weer tot 'een straat vol leven'? In de afgelopen maanden spraken allerlei betrokkenen zoals bewoners, ondernemers, pandeigenaren, medewerkers van de gemeente en andere geïnteresseerden over de Hoogstraat met elkaar. Dit om te komen tot input voor Hoogstraat plus, het te maken uitvoeringsprogramma en Inrichtingsplan voor de Hoogstraat. Op 12 april staat de vierde avond gepland. Tijdens deze avond worden de op de eerdere avonden op gehaalde ideeën, wensen en mogelijkheden teruggekoppeld en het vervolg besproken. Ook jij kunt hierbij een rol spelen, want ieders inzicht en ideeën blijven nodig. Je bent van harte welkom op 12 april vanaf 19.00 uur in het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat. Aanmelden kan via telefoonnummer 14010. Wil je meer info? Kijk dan op www.schiedam.nl/hoogstraatplus Wist je dat er in Schiedam meer dan 8000 vrijwilligers actief zijn? Schiedam zou een stuk minder leuk zijn zonder al die 8000 vrijwilligers die helpen bij projecten, in verenigingen en organisaties. Wist je datje recht hebt op een vrijwilligerspas met tal van leuke kortingen als je je inschrijft bij het Servicepunt Vrijwilligerswerk Schiedam aan de Hoogstraat 20? Wist je datje gratis kunt deelnemen aan allerlei opleidingen via de Vrijwilligers Academie, waarmee je wellicht nèt die aanvulling op je CV kunt maken om toch die betaalde baan te vinden? Wist je dat je dan ook bent verzekerd? Kijk eens op de website www.vrijwilligersschiedam.nl naar leuke vacatures en lees over de ervaringen van andere vrijwilligers. Heb je in jouw organisatie behoefte aan vrijwilligers? Neem dan contact op met het Servicepunt en neem samen met één van de medewerkers de mogelijkheden door. Buren van Oost zorgen voor elk: De 'Pipowagen' aan de Ohmstraat valt meteen op: een vrolijk gekleurde bouwvakkerskeet van de Buren van Oost. Wijkproces manager Ursula Rutten bezoekt er graag initiatiefneemster Mary Brokken en andere 'Oosterlingen' bij een bakkie koffie. Ursula: "De Buren van Oost verbinden de bewoners mef elkaar en signaleren zo problemen in de wijk. En ze hebben oog voor eenzaamheid en samen-redzaamheid." Ze volgt graag de buren via Facebook, heeft zich aangesloten bij het besloten Platform De Buren van Oost en leest Mary: "Als je weet wie je buren zijn en wat er leeft in de buurt, voel je je vanzelf meer verbonden en los je het met elkaar op." De Buren van Oost organiseren dagelijks allerlei activiteiten. Zoals het spreekuur van het Wijkondersteuningsteam, koffie met zelfgebakken appeltaart, de 'Buurthap', boodschappenmaatje en kinderactiviteiten. Ken jij iemand in Oost die eenzaam is? Meld het dan! En ga zelf een keer langs voor 'een bakkie

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 18