Suikerspinactie van Carlyne nü al succes Wij gaan gewoon door Voetendokter to the rescue in Groningen Meld je aan voor de Buitenspeeldag Van de lezer: 'Ganzen' Daarom was ik op woensdag aanwezig. Bart Chabot in Literair café 3 WOENSDAG 22 MAART 2017 Danny en Carlyne van der Valk uit Schiedam gaan ook dit jaar aan de slag voor de Kanjerketting, een belo ningssysteem voor kinderen met kanker. Voorheen haal den ze op Koningsdag altijd geld op met blikgooien, dit jaar moet de verkoop van suikerspinnen het nodige geld in het laatje brengen. SCHIEDAM - "Omdat Carlyne gek is op suikerspinnen en zelfs voor haar verjaardag van opa en oma een eigen suiker spinmachine heeft gekregen, kwam zij met het idee om dit jaar tijdens Koningsdag sui kerspinnen en polsbandjes van de KanjerKetting te gaan verkopen", meldt vader Danny. Het tweetal is nu op zoek naar sponsors die de actie tot een succes kunnen maken. "De huidige stand is dat we een cursus suikerspin maken, stokjes/ suiker en een fantas tisch gaaf kraampje gespon sord hebben gekregen van Suikerspinfeestje Doron Levy, eveneens uit Schiedam. Acties Inmiddels hebben verschillen de acties al het nodige opgele verd: "Twee suikerspinmachi nes, een popcornmachine, stokjes/ suiker voor nog eens 300 suikerspinnen, een kar waar de suikerspinmachine op kan, popcorn, bakjes, een vlag van Carlyne die in het Al gemeen Dagblad heeft ge staan en ballonnen pilaren" somt haar vader op die boven dien een crowdfundingpagina is gestart. "Op dit moment staat de teller hier al op 270,-." Danny kwam in 2012 voor het eerst in contact gekomen met de KanjerKetting. "Dit was tij dens een dag helpen met Stichting Opkikker. De kinde ren die een Opkikkerdag kre gen hadden een ketting bij zich. De kralen staan voor ge beurtenissen tijdens de be- BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS De verkiezingen zijn achter de rug. De een juicht, de ander likt zijn wonden. En nu maar hopen dat er goede keuzes wor den gemaakt voor de komende jaren. Ik ben benieuwd. Bij ons in Soos Blauwhuis gaat alles echter gewoon door. Normaal ben ik een vaste dag in de soos aanwezig, maar ook ik ben eenmaal per jaar jarig en dat was juist op mijn vaste dag. De dag waarop 's middags wordt gekaart. Ondanks de drukte van belastingen en het aanvragen van DIGID viel mij op dat er twee tafels vrij waren. Blijkt dat door ziekte een aantal vaste kaarters is afgehaakt, dus wilt u klaverjassen of jokeren? Kom dan gezellig op woensdagmiddag vanaf 13.00 uur naar de socië teit. Dat wij voorzien in een behoefte blijkt wel uit het feit dat wij al tot half april vol zitten met afspraken om uw belastingaangiften te doen. Dit is een service voor leden van Soos Blauwhuis. Wilt u onze hulp en bent u geen lid, geen probleem... Voor 20,- per persoon bent u een heel jaar lid van onze soos met al zijn voor delen. Wilt u lid worden? Bel mij op 06-22724227 en ik maak het voor u in orde. Ik schrijf deze column altijd op zondag, maar deze zondag zijn wij heel hard in de weer om voor ruim 70 personen de the mazondag te verzorgen, daar om schrijf ik hem nu op zater dag. Als ik denk aan morgen krijg ik een beetje de kriebels over hoe het gaat verlopen. In een dolle bui hebben wij ge zegd: zullen wij eens iets aparts gaan doen en een mos seldag organiseren, nou dat hebben wij geweten! De aan meldingen stroomden binnen en wij moesten echt een stop inlassen. Wat een enthousias me, best wel begrijpelijk, want als je alleen bent maak je niét zo snel mosselen klaar en mosselen eten is het gezel ligste samen met anderen. Tel bij de deelnemers ook de vrij willigers op en het optreden van het Shantykoor Stuurloos, dan wordt het morgen een volle bak vol gezelligheid. On danks mijn kriebels of alles goed komt, krijg ik er zin in. Tot volgende week! SCHIEDAM - Het aftellen is begonnen: 14 juni organiseren Jantje Beton en Nickelodeon de 10e Buitenspeeldag. De in schrijvingvan de grootste bui- tenspeelactie van Nederland is gestart. Doe ook mee en maak van Nederland één grote speelplek.-u5:p>-/u5:p> Woensdag 14 juni is buiten spelen allesbehalve saai of onveilig. In heel Nederland worden straten afgesloten en plekken omgetoverd tot speel plek. Jantje Beton en Nickelo deon roepen gemeenten, ou- SCHIEDAM - De 31-jarige Mo Hersi uit Almere is op zijn wandeltocht zonder geld door Nederland in Groningen aan gekomen. Cabaretier en deejay Hersi maakt op dit moment een 800 kilometer lange wandeltocht door Nederland die een maand duurt. In Groningen werden zijn door blaren ont sierde voeten verzorgd door de Schiedamse voetendokter Cihan Vural. Die was hiervoor op eigen ge legenheid naar Groningen ge reisd ter ondersteuning van het mooie initiatief. Hersi wil met de tocht namelijk aan dacht vragen voor verbinding en saamhorigheid en tegelij kertijd geld ophalen voor Vluchtelingenwerk. Zelf kwam hij als 3-jarige als vluchteling vanuit Ethiopië naar Nederland. Tot nu toe heeft Hersi overal nog een plek om te slapen kunnen vinden. Ook kreeg hij vaak eten en drinken aange boden. "Als ik ter plekke met de mensen praat, verbindt dat. Daar is het mij om te doen." Hart van Nederland Vural zag Hersi in een item van Hart van Nederland en twijfelde geen moment. Hij reed snel naar Groningen om gratis en voor niets zijn blaren te verzorgen. Ook nam hij wandelschoenen voor hem mee. De ervaringen van deze wandelmaand door Nederland bundelt Hersi in een documentaire op social media. "Dat iemand helemaal uit Schiedam komt om mij te helpen is ontzettend mooi." handeling: het verliezen van haren maar ook voor een goe de dag. De actie op Koningsdag in Vlaardingen zal er als volgt uitzien: voor een donatie van 2,50 bij het kraampje van Dan ny en Carlyne krijg je een ver rukkelijke suikerspin of bakje met liefde gepofte zoute pop corn. SCHIEDAM - Een ingezonden brief van een inwoner uit Schiedam-Zuid over de aldaar broedende ganzen. "Ik en meerdere mensen met mij uit de Gorzen en de Stad houderslaan blijven zich ver bazen. De beroemde ganzen die al vaker het Stadsblad haalden aldaar zwemmende in de vijver en in de Westerka de waren aan het broeden. Een keurig nest gemaakt bij de Westerbrug, toonde eerst de witte gans met zes eieren. Da genlang zat de gans daar, op eens was het nest met de eie ren leeg. Boze tongen beweerden dat een buurtbewoner dat deed omdat deze een hekel had aan de ganzen. Heel erg jammer. Tot onze grote vreugde lag er een week of wat daarna de bruine gans op het nest, hetzelfde nest als de witte gans had ze in ge bruik genomen. Nou, dat gansje heeft een dag mogen broeden. Er lag een eitje in. Dat nest is ook leeg. Zeg nu zelf: twee keer is toch wel heel toevallig? Nogmaals, zo jammer! Laat de natuur toch alsjeblieft zijn gang gaan!" Reageren? Stuur een beknopte reactie naar ons mailadres: redactie.ns@ persgroep.nl COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD ders en verzorgers, speeltuinen, scholen, jeugd clubs, belangenorganisaties en het verenigingsleven op een activiteit aan te melden -bij voorkeur met kinderen- op de landkaart: www.jantje- beton.nl/buitenspeeldag. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising.west@ persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen® persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl (T) 06 - 29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - Ter gelegen heid van de Boekenweek staat het literaire café op woensdag 29 maart in het teken van "Verboden Vruchten". Bart Chabot draagt voor uit eigen werk en gaat in gesprek met het publiek. Kaarten verkrijgbaar bij bi bliotheek Korenbeurs, Post Scriptum en Schiedams Boekhuis. 10,00 2,50 korting leden van de bieb en Literair Gezelschap Schiedam. Om 20:00 uur. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) www.depersgroep.nl/adverteren Danny en Carlyne Valk maken er elk jaar een feestje van met Koningsdag. En ook nog eens voor het goede doel. Voor de goede orde: ze staan in Vlaardingen. Mo Hersi tijdens zijn reis door Nederland, (eigen foto)

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3