maart 2017 Straussplein: groot onderhoud en vernieuwing portieken afgerond Controleer regelmatig de gasslang Column #VanGasLos Qnderhouc^ Onderhoud. Kookt u op gas? Kort Gewijzigde openingstijden in april Afrekening servicekosten m li Tijdens het surfen op internet en het zappen op tv, kwam ik de vorige maand een aantal keren een speciaal filmpje tegen. Een filmpje van nog geen zestig seconden. Je ziet holbewoners met een plofwolk veranderen in moderne hard lopers. Paarden veranderen met een plof in fietsen. Plotseling is er in een hele wijk geen gaspit meer te vinden en heeft elk dak zonnepanelen. Een indringende blik op de nabije toekomst; Nederlandse wijken gaan 'los van het aardgas'! Dé afgelopen jaren had vrijwel niemand het hier over. Je hoorde hooguit een enkeling een keer zeggen dat het gas over pakweg vijftig jaar echt op is. Dan reageerden de meesten schouder ophalend: "Dat duurt nog zó lang!" Nou is een halve eeuw natuurlijk best lang. Maar niet voor iemand die zich met woningbouw bezig houdt. Bovendjen is deze verandering veel dichterbij dan velen denken.. Ook in Schiedam. Nu hebben nog bijna alle woningen in Nederland een cv-ketei op aardgas eh we koken- massaal op het gasfornuis. De klimaatverandering gooit roet in het eten. Het verdwijnen van sneeuw en ijs, steeds meer overstromingen en het uitsterven van de ijsberen en pinguïns zijn de aanleiding voor 'Van Gas Los'. Fossiele brandstoffen zoals aardgas, veroorzaken deze klimaatverandering. Genoeg redenen om aardgas uit te ban nen. Dan hebben we het nog niet eens over de aardbevingen in de provincie Groningen. Daarom zet de overheid in op een klimaatneutraal Nederland. Ook in Schiedam zijn bijna alle woningen aangesloten op het gasnet. Dat gaat veranderen. Woonplus Schiedam zoekt samen met andere organisaties naar alternatieven voor het verwarmen, douchen en koken. Iedere huurder van Woonplus Schiedam krijgt daarmee te maken, Gunnen we onze kinderen een toekomst? Dan moeten we #VanGasLos! Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen via db@woönpius.nl. De onderhoudswerkzaamheden aan de vier flats aan het Johan Straussplein zijn onlangs afgerond. Het project heeft ruim een jaar geduurd en is volgens planning verlopen. De hekken van de balkons en de galerijen zijn geschilderd, er is een vloercoating aangebracht en de verlichting is aangepast. De trappenhuizen kregen ook een schilder beurt en de trapbekleding is vernieuwd. Verder zetten de schilders de gangen van de bergingen en noodtrappenhuizen opnieuw in de verf. Portlakan Ook de portieken kregen een flinke op knapbeurt. Ze werden voorzien van nieuwe vloer- en wandtegels, de postkasten en de intercominstallatie zijn vervangen, de portiekdeur heeft plaatsgemaakt voor een automatische schuifdeur en de plafonds en de verlichting zijn aangepakt. De vernieuwing van de portieken was oorspronkelijk gepland voor dit jaar. Woonplus koos ervoor om dat project direct na het groot onderhoud uit te voeren. De overlast voor de bewoners werd daar mee beperkt en de flats zien er nu in één keer weer helemaal fris uit. Het gasfornuis is door middel van een gasslang aangesloten op de gaskraan. Voor uw eigen veiligheid en die van uw omgeving is het belangrijk dat u de gasslang jaarlijks controleert op scheurtjes en lekken. Het controleren en vervangen van de gasslang valt onder de werkzaamheden die de huurder zelf moet doen. Is uw gasfornuis aangesloten met een standaard gasslang (zwarte, rubberen slang), dan adviseren wij u de slang elk jaar te controleren en elke vijf jaar te vervangen. De leeftijd van de slang kunt u bepalen aan de hand van de fabricage- datum op de slang. Voor alle gasslangen geldt dat ze voorzien moeten zijn van het GASSTEC keurmerk. Het vervangen van een gasslang is geen ingewikkelde klus, maar schakel bij twijfel altijd een vakman in. Gala slang Is het gasfornuis aangesloten met een RVS gasslang (gele slang), dan hoeft u deze niet regelmatig te vervangen. Wel is het belangrijk om ook deze gasslang jaarlijks te controleren. Gebruikt u een fornuis met een gasoven, let er dan op dat de slang niet heet mag worden door het gebruik van de oven. In april zijn er gewijzigde openingstijden: Maandag 17 april (Tweede Paasdag): gesloten. Donderdag 27 (Koningsdag) en vrijdag 28 april: gesloten. Voor spoedeisende reparaties kunt u ons altijd bellen via telefoonnummer: (010) 20 45 100. U wordt dan door geschakeld naar onze wachtdienst. Tussen eind maart en begin juli ont vangen onze huurders de afrekening servicekosten in de brievenbus. Hieronder vallen bijvoorbeeld de schoonmaakkosten en kosten van het elektraverbruik van gemeen schappelijke installaties. In de maandelijkse huurprijs is een voorschotbedrag voor de servicekosten opgenomen. Deze maandelijkse kosten zijn niet de werkelijke kosten, maar een vooruitbetaling. Eenmaal per jaar worden aan de hand van de werkelijke kosten en het werkelijke verbruik de te betalen kosten berekend. Deze vergelijken wij met uw maandelijkse voorschotten. Heeft u teveel betaald, dan krijgt u geld terug. Heeft u te weinig betaald, dan ontvangt u een acceptgirokaart voor de bijbetaling. Maar Informatie Lees voor meer informatie onze folder 'Huurbetaling, huurtoeslag service- en stookkosten'. Deze kunt u vinden op onze website: www.woonplus.nl/ over-woonplus/publicaties/folders. Voor vragen over uw afrekening kunt u contact opnemen met ons Team Servicekosten, tussen 8.00 en 11.00 uur bereikbaar via (010) 204 54 79. Op<nning«ljd«n en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefenieche bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken 1.Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3. Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4. Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Webalta Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparattavarzeak U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op vöor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45-100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 11