Komen er dit jaar wel jonge ooievaars? Zestig kilo mosselen Eeuweling kort nog steeds de broeken in Wennekerpand in de lift Ladiesday in zalencentrum De Ark W Een hele klus, maar ze deden het met plezier. Beste uitje? 3 WOENSDAG 29 MAART 2017 Geklepper en geruzie. Echt paar ooievaar is terug in Schiedam om zich te nestelen in een van de nestmanden van Irado. Maar er zijn kapers op de kust: twee andere jonge mannen willen de luxe nest manden ook graag bezetten. Ruzie en geklepper dus boven de kinderboerderij in het Beatrixpark. "Onze ooievaars zijn terug! Hopelijk zijn ze nu wat meer ervaren in het be schermen van het nest", ver telt Miranda Verstraeten van de kinderboerderij. Met luid geklepper weet de man het vrouwtje te verleiden tot nes telen. Maar eerst moet het kale plateau nog worden in gericht. Meneer ooievaar brengt flinke takken mee, me vrouw ooievaar rangschikt de boel. Daarna rust het echtpaar samen uit in het lentezonne tje. "Best bijzonder zo'n roman tisch echtpaar in de stad", vindt stadsecoloog Hans de Kruijf. Vroeger waren ooie vaars 'gewoon' rondom de mens, zowel in de stad als op het platteland. Sinds de jaren zeventig is de ooievaarspopu latie achteruit gegaan door De vogel als romantische babybrenger maakt bij de kinderboerderij emoties los. Trudie (L), begeleidster bij Ipse en Miranda van de kinderboerderij hopen op jonkies. pesticiden, maar inmiddels gaat het een stuk beter met de populatie. Zelfs vlakbij het centrum zijn ooievaars gearri veerd! Miranda Verstraeten vindt het geklepper van de verliefde ooievaars een cadeautje van de natuur. Vorig jaar ging het mis, vult Trudie, begeleider van Ipse dat het park onder houdt, aan. Toen werd het nest leeggeroofd door kraaien omdat het echtpaar onervaren was en ze het nest alleen lie ten. "Hopelijk zijn ze een jaar ouder en wijzer uit Spanje te ruggekomen." Ooievaars zijn trouw aan hun partner en hun nest, dus waarschijnlijk is het hetzelfde stel dat is gaan broe den in het park. Irado heeft drie manden ge maakt op 'getopte' abelen, dus zwerven er regelmatig ooie vaars rond de drie nestbomen. Slechts een mand is 'luxe' in gericht met takken, daar zit dus het echtpaar. Maar ze ge bruiken ook de andere pla teaus: "Als een soort hotel waar ze de nacht doorbren gen." SCHIEDAM - Mevrouw Adria- na (Jeane) van der Lelij-Jong- ste werd op 23 maart 100 jaar. Reden voor vrienden en ken nissen met haar te toosten op een mooi kroonjaar. Dat had burgemeester Lamers ook graag gedaan, ware het niet, dat zijn overvolle agenda dat juist op deze gedenkwaar dige dag niet toe liet. Me vrouw van der Lelij: "Op mijn verjaardag werd er al een prachtig boeket bloemen be zorgd, de burgemeester kwam mij een dag later persoonlijk feliciteren. Dat was een reuze gezellig bezoekje en bij het weggaan beloofde hij volgend jaar terug te komen." Zaterdag 25 maart werd haar 100e geboortedag gevierd met de hele familie: "48 man/ vrouw sterk. De jongste is 1, ik ben 100." Terugblikkend op deze dag: "Het was ongeloof lijk mooi, grandioos!"Adriana Jongste werd geboren tijdens de 1e wereldoorlog, op 23 maart 1917, als derde in een gezin van vier kinderen. "Ik ben geboren in Kethel", vertelt ze met gepaste trots. 'Ging ook in Kethel naar school. Toen ik op mijn 22e trouwde met Theunis van der Lelij verliet ik Kethel en ging in West wonen en ik woon hier nog steeds." De eeuw is mevrouw Van der Lelij niet aan te zien. Ze oogt kwiek, woont zelfstandig, is mooi maar vooral bescheiden. "Ik ben dagelijks druk in de weer met stoffen, koken, af wassen, tuinieren. Soms komt een kleinkind vragen: "Oma kunt u mijn broek korter ma ken?' Ik brei nog dagelijks vier lapjes aan een deken, die be stemd is voor Roemenië. Alleen de boodschappen worden bij mevrouw Van der Lelij thuis gebracht. "In West is geen slager of groenteboer." BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Ondertussen werd door de andere mensen de tafels gedekt, koffie geserveerd, alles verder klaargezet, een enorme mand met stokbrood en sauzen gemaakt en toen de lekkerbekjes warm gebakken gehaald waren, kon het feest beginnen. Ik zeg met nadruk feest, want het is lang geleden dat ik zoveel blije gezichten heb gezien. Ik heb mij verbaasd over de hoeveelheid mosselen die mensen kunnen wegwerken, maar wat is nu leu ker om te zien als organisator dan dat de gasten het zo geweldig naar hun zin hebben? De voorzitter vroeg na afloop nog: doen wij het een keer over? Applaus, gejoel en geklap was het ant woord. Maar gelukkig zei hij erachter aan: 'Oké, maar niet vol gende week!' De volle sociëteit werd nog iets voller door Shantykoor Stuurloos, een maal per jaar treden zijn belangeloos voor ons op. Dat ook dit een succes was, bleek uit het feit dat wer kelijk iedereen ging meezin gen en dansen. Na afloop liep het zweet van de zangers in hun nek, want is het publiek enthousiast, dan kent hun en thousiasme ook geen grenzen. Als dan rond vier uur weer ie dereen huiswaarts is en wij aan het opruimen beginnen, heb ik ondanks mijn moeheid toch een geweldig tevreden gevoel. Want daar doe je het natuurlijk voor: eenzaamheid verdrijven en mensen blij ma ken. Morgen, 30 maart, weer een bingo, het Service Team en de belastingaangiftes gaan ge woon nog een maandje door. Nee, wij bij Soos Blauwhuis zitten echt niet stil. Tot volgende week! SCHIEDAM - Kom samen met je moeder, zussen en vrien dinnen op 8 april naar zalen centrum de Ark voor de La diesday. Het wordt een gezellige dag met voor elke vrouw wat wils. De eerste 50 dames worden verwelkomd met een glas bubbels en een goodiebag. Er zijn vijftig stands met onder andere sie raden, make-up, woondeco raties, kleding, lichaamsver zorging en gezonde voeding. Kijk voor een compleet over zicht op https://www.face- SCHIEDAM - In 2016 heeft het Wennekerpand 92.500 bezoe kers ontvangen, een stijging van 24% ten opzichte van 2015. Hiermee behoort Wenneker pand inmiddels tot de groot ste culturele publiekstrekkers van Schiedam. Tevens sluit het Wenneker pand 2016 af met een licht po sitief financieel resultaat. De vaste culturele partners van het Wennekerpand zijn Wenneker Cinema, Ballet- en Dansstudio Schiedam en Vlaardingen, ontwerpbureau Victor, De Stokerij, Stadsom- roep Schiedam, de Bibliotheek Schiedam, de Kleine Ambas sade, Stichting Mooi Werk en Theater aan de Schie. Zij bie den individueel of in samen werking met elkaar, verschil lende culturele activiteiten aan. Stichting Wennekerpand faciliteert en huisvest deze ac tiviteiten. Directeur Wennekerpand Rob Roos: "Er is veel aanleiding om te vreden te zijn over de behaal de successen, terwijl we voor ons gevoel pas net begonnen zijn. Maar we zijn nog niet klaar; we willen dat het Wen nekerpand de culturele huis kamer van Schiedam wordt. Een plaats om te inspireren, te delen en te creëren. En ja, Schiedam nodigen wij van harte uit om daar over mee te denken. Het Wennekerpand is voor en van de Schiedam mers." COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD book.com/groups/ladie- snightforyou/ DJ Tim zorgt voor de muziek. Dit jaar staat de Ladiesday in het teken van War Child. De opbrengst van de loterij gaat hier naartoe. Van 14.30 - 20.00 uur, toegang is gratis. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising.west@ persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen® persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl (T) 06 - 29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - De krant uit jouw regio: ED, BD, BN- DeStem, PZC, de Gelderlan der, De Stentor, Tubantia en de acht AD-titels zijn op zoek naar het Beste Uitje van Nederland. Als lezer kun jij jouw dagje uit no mineren. Alle soorten ui tjes zijn welkom, ook dat ene park bij jou in de buurt. Als je nu stemt, maak je kans op leuke prijzen. Wat denk je van een reis naar Curasao, één van de 25 ho telovernachtingen voor 2 pers. of een jaar lang gratis tickets, www.beste-uitje.nl Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) www.depersgroep.nl/adverteren Vorige week schreef ik over mijn kriebels wat betreft onze themazondag waarin wij voor een volle sociëteit mosselen zouden serveren. Kriebels over of het wel goed zou komen. Nou, ik heb mij voor niets ongerust gemaakt! Kan wel zeggen dat het een groot succes is geworden. Ruim 70 gasten werden die dag in de watten gelegd door onze vrijwilli gers. Ruim voor aanvangstijd werd er door drie grote mannen een begin gemaakt met het wassen en daarna koken van 60 kilo mosselen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3