Uit Agenda ©0ef%°e®t»9 Film: Moonlight Schiedamse band trapt crowdfunding eerste CD af Start je avontuur Buiten Beeld Busreis Pierre Janssen, in de greep van de kunst Brimstone in Wenneker Kaasrace voor de jeugd Mingus Monk Wandeling Ida Gerhardt fl f A I Vanaf 10.975,- Private lease vanaf 189,- p/m IWBM - 21 WOENSDAG 5 APRIL 2017 Schiedammers kennis laten maken met kunst en cultuur, dat doen de cultuurscouts. Op 22 april gaan ze naar Museum Insel Hombroich en de Langen Foundation, in Holzheim bij Neuss. Meegaan? Geef je op; www.cultuurscouts.stichtingmooiwerk.nl. SCHIEDAM - Half Ne derland zit voor de buis als Pierre Janssen in de jaren zestig op televisie over kunst vertelt. Hij praat in gewone mensentaal en is benieuwd wat kijkers vinden. Dat maakt hem uniek. In die tijd leggen kunst historici uit 'hoe het zit', vaak met moeilij ke woorden. Tien jaar na zijn overlijden SCHIEDAM - De meiden van de Schiedamse band Caffeine spelen 8 april in de Kroepoek- fabriek en trappen daar de crowdfunding voor hun eerste CD af. Luna, Meike en Nienke heb ben inmiddels een groot re pertoire aan eigen nummers, die ze graag op willen nemen. Die avond vieren zij de Kick- off van de crowdfunding om de opname van hun eerste CD te financieren. Niet alleen la ten ze met z'n drieën in een akoestische setting hun eigen folk/country geluid horen, maar ook zullen ze later op de avond een aantal van hun nummers spelen met de band Con Cojones. Om 21.00 uur wordt het startsein gegeven voor de actie. De entree is gra tis, en iedereen is welkom. Caffeine bestaat uit 3 Schie damse meiden van 17 en 18 jaar die al vanaf hun 15e sa men muziek schrijven en spe len. Nu vinden ze het tijd om de volgende stap te nemen: een CD opnemen! Om deze droom te realiseren gaan ze deze zomer de studio in. Doel is binnen drie maanden 4.000 euro op te halen zodat hier mee de opname van een CD gefinancierd kan worden. Op www.voordekunst.nl is meer informatie te vinden. staan het Stedelijk Museum Schiedam en Museum Arnhem met de grote dubbe lexpositie Pierre Jans sen. In de greep van de kunst stil bij zijn nog altijd vernieu wende gedachtegoed. Zaterdag 8 april, de dag van de opening van de expositie, wijdt Andere Tijden een uitzending aan hem NPO 2,21.20 uur. SCHIEDAM - Moonlight is een ongekend aangrijpende en terecht alom geprezen coming-of-age film die zich afspeelt in een ruige achter buurt van Miami. We vol gen drie periodes uit het le ven van Chiron, een jonge Afro-Amerikaanse man die worstelt met zijn identiteit, mannelijkheid, seksuele ge aardheid en plaats in de wereld. Do 6,7 apr 20.30, Zo 9,12 apr WAT GAAN WE DOEN? Brimstone is een spannende en duistere femi nistisch getinte western die zich afspeelt aan het einde van de 19e eeuw op het Amerikaanse platteland. 7 apr 21.00, za 8 apr 20.30 uur Wenneker Cinema De brutale ekster Solan zorgt weer voor flink wat spektakel in het Noorse dorp Flaklypa. Wanneer hij hoort over de traditionele kaasrace tussen zijn eigen woonplaats en het naburige dorp Slidre, zet hij alles op alles om zich te be wijzen als een echte racekampioen. Zo 9 apr 13.00 Wenneker Cinema Het Freddie Bryant Quartet zal Schiedam zon dagmiddag 9 april op zijn grondvesten doen trillen tijdens de Mingus 95th - Monk 100th Anniversary Tour. Locatie: St. Joris Doele, Doe- leplein 1. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. jazzpodiumwaterweg.nl Zo 9 april, 15.00 uur, niet-leden betalen 8 euro Als kind deed Ida Gerhardt de inspiratie voor haar beroemde gedicht 'Christus als hovenier' op tijdens een paasdienst die zij met haar ou ders bijwoonde in de Schiedamse NPB-kerk. Op 8 april willen ze de voetsporen van Gerhardt door Schiedam nalopeh. Verzamelen bij de bi bliotheek, wandeling door historisch centrum langs plaatsen die voor haar belangrijk waren. Zo 8 april, 15.00 uur, gratis JAAR f <SS> GARANTIE g g fl PRIVATE LEASE •Incl. 750,- inruilpremie gSaq *1 A' De nieuwe Kia Picanto is een ontdekkingsreis op zich Sprankelend fris van buiten, bruisend van de slimme technologie van binnen. Waar anders vind je een zwevend 7-inch touch screen, navigatie met achteruitrijcamera. Smart Key met start-/stopknop en Apple CarPlay™? En dat allemaal in een veelzijdige stadsauto vanaf slechts 11.725,-? Start je avontuur met de compleet nieuwe Kia Picanto. Kom nu naar de showroom en probeer 'm zelf. The Power to Surprise A 's-Gravelandseweg 396, Schiedam Weten wat uw auto waard is? AUTOHAACjCEEUW^ Te| ^010^ 752 45 69 Ga naar www.kia-autohaagzeeuw.nl en doe de gratis TA'XA'TIE

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 21