Uit Agenda Film: Jackie TIP: De Matthaus Passion van Reinbert de Leeuw Paasbrunch in het theater Karina Smulders in modern kostuumdrama Ecce Homo Videns Fotofestival Schiedams Water van start Rondleiding fotofestival Bruid van de Maas Expositie in Frankeland Buiten Beeld Busreis De Ploeg weer terug FC de Rebellen 33 WOENSDAG 12 APRIL 2017 SCHIEDAM - Van 15 april tot en met 14 mei beleef je het fotogra fische verhaal van Distillers District Schiedam door de ogen van jonge opko mende en internatio naal bekende fotogra fen. Tijdens het fotofestival Schie dams Water staat de onlosmakelijke band tussen Schiedam en de drankindustrie Van 23 april tot en met 21 mei in Ruimte in Beweging de expositie 'Ecce Homo Videns', met een feestelijke opening op zondag 23 april om 15.00 uur. De deelnemende kunste naars hebben allen de kijkende mens als uitgangspunt genomen. SCHIEDAM - S'DAM komt met een tip voor het komende Paasweekeinde: De Matthaus Passion van Reinbert de Leeuw, onder regie van Cherry Duyns, te zien in Wenneker Cinema. In vervolg op de succesvolle documentaire De Matthaus Missie van Reinbert de Leeuw (Kristallen Film), is nu de inte grale uitvoering van de Mat thaus Passion te zien. Deze aangrijpende uitvoering vindt plaats in De Nieuwe Kerk, gedirigeerd door Rein bert de Leeuw en werd we derom geregisseerd door Cherry Duyns. Met solisten Joanne Lunn (sopraan), Delphine Galou (alt), Christop her Watson (tenor), Tomas Kral (bas), Andreas Wolf (Christus), Benedikt Kristjans- son (evangelist). Holland Ba roque, het Nederlands Kamer- koorenhet Roder Jongenskoor. Concertmeester: Judith Steen brink. Info Te zien op donderdag 13 april, vanaf 20.00 uur in de grote zaal van Wenneker Cinema aan de Vijgensteeg. Kaarten reserveren en meer informatie via: www. wennekercinema.nl centraal. In het sou terrain van het Stede lijk Museum Schie dam is werk te zien van Lou Muuse. Werk van Yara van der Vel den is te zien in het Jenevermuseum. Op Lange Haven 131 han gen foto's van Wijnanda Deroo en Stacii Samidin. In de Monopole hangt een selectie van Hans Pat- tist. Toegang gratis. SCHIEDAM - In Jackie, gere gisseerd door de Chileense Pablo Larrain (bekend van No), kruipt Oscarwinnares Natalie Portman op zeer overtuigende wijze in de huid van Jackie Kennedy. De film vertelt het verhaal van de moord op John F. Kenne dy en de vier dagen van na tionale rouw door de ogen van deze charismatische First Lady. Vr 14, zo 15 apr 21.00 uur WAT GAAN WE DOEN? Wil je meer weten over fotografie, de achter gronden ervan en de geschiedenis van deze kunstvorm, dan is een rondleiding interessant. Fotograaf Eric van Straaten is de ideale verteller die je langs de tentoonstellingslocaties van het Schiedams Fotofestival leidt. Inschrijven kan via www.stichtingmooiwerk.nl Vr 21/04, Zo 07/05 van i5.ooJot 17.00 uur, Mooi Werk op Hoogstraat 37, €5,- p.p. (incl. drankje). Historicus Han van der Horst heeft de stads grenzen met Rotterdam overschreden. In zijn boek Rotterdam Bruid van de Maas beschrijft hij onze grote broer vanaf de prehistorie tot en met de 21e eeuw. Op 21 april loopt hij bij boek handel Post Scriptum met grote stappen door de inspirerende geschiedenis van de buurman. Vr 21/04,20.00 uur, 5 euro. Kunst.nl is specialist en marktleider in zakelijke kunstverhuur en -verkoop. Uit de collectie van 40.000 werken zijn, speciaal voor Frankeland, tien grafische werken geselecteerd. Te zien van 1 mei tot en met 30 juni. Schiedammers kennis laten maken met kunst en cultuur. Dat is wat de cultuurscouts van Mooi Werk doen. Op 22 april gaan ze naar het Museum Insel Hombroich en de Langen Foun dation, in Holzheim bij Neuss. Mee? Geef je op via: www.cultuurscouts.stichtingmooiwerk.nl. THEATER AAN DE SCHIE Onder andere Loes Luca, Vigo Waas en Peter Heer schop razen door beroem de filmscènes in een gloed nieuw verhaal; Pilp Fuction. Woensdag 3 mei, 20,15 uur. Anekdotes uit de kleedka mer, hilarische ervaringen met coaches. Oud - voet baller Marcel Meeuwis is oprichter van FC de Rebel len, 19 april, 20.15 uur. SCHIEDAM - Vier Pasen met het hele gezin en/of met de hele familie in Theater aan de Schie. Begin Tweede Paasdag met een heerlijke paasbrunch en bekijk aansluitend de fami lievoorstelling Peter Pan: het echte verhaal. Een nieuwe vrolijke musical voor iedereen vanaf 6 jaar. Na succesvoorstellingen ais Narnia de Musical, Kruistocht in Spijkerbroek, Oorlogswinter de Musica /en De Tovenaar van Oz presenteert het Nationaal Jeugd Musical Theater (NJMT) de nieuwe Nederlandse musi cal Peter Pan: Het echte ver- haai, gebaseerd op het we reldberoemde boek van J.M. Barrie uit 1904. Reserveer voorafgaand aan de voorstelling de Paasbrunch. Geniet van lekker lang tafelen met vrienden en/of familie en bezoek aansluitend de fami lievoorstelling Peter Pan: het echte verhaal. De brunch start om 13.30 uur. Prijs volwasse nen: 24,50, prijs kinderen (t/m 12 jaar) 12,50 (excl. voor stelling). Info Peter Pan: Het echte verhaal is op maandag 17 april, om 15.00 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang 22,00, toe gang kinderen 18,00. www.theateraandeschie. Scherp portret van een generatie voor wie het ieven een feest was. (Foto: Roel van Berckelaer) Eersteen heerlijke paasbrunch en daarna gezellig metz'n alleen naar Peter Pan. Theater Utrecht brengt Hed- da Gabler van Henrik Ibsen naar Theater aan de Schie. Deze klassieker van meer dan honderd jaar oud wordt gespeeld in historische kos tuums. SCHIEDAM - Regisseur Thi- baud Delpeut maakt een angstaanjagend scherp por tret van een hedendaagse ge neratie voor wie het leven een feest was. Maar nu met een kater wakker wordt. Na een maandenlange huwe lijksreis nemen Hedda (Karina Smulders) en haar kersverse echtgenoot, de academicus Jurgen Tesman (Guy Clemens), intrek in hun tot in de puntjes ingerichte villa. Roet De komst van Lövborg (Reinout Bussemaker), Tes- mans grote concurrent en Hedda's voormalig minnaar, gooit roet in het eten. Jurgen Tesmans academische en financiële toekomst staat opeens volledig op losse schroeven. Hoe moet hij ver der? Info Zaterdag 29 april, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang 25,00. www. theateraandeschie.nl Reserveren Wil je een kaartje reserveren voor deze of een van de ande re voorstellingen in het Thea ter aan de Schie, neem dan even een kijkje op de website van het theater. Klik de juiste voorstelling aan en de reservering is meteen geregeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 33