Uit Agenda 0Ö«R®Vt9 Film: streetcat... Independent Bookstore Day bij Post Scriptum Ibsen's klassieker Hedda Gabler Laatste kaarten Ro Theater nu nog beschikbaar Spokenjagers Schiedam Dance Event op Koningsnacht Rondleiding fotofestival Bruid van de Maas Expositie in Frankeland Buiten Beeld Busreis e9 De Ploeg is terug Laatste kaarten 15 WOENSDAG 19 APRIL 2017 SCHIEDAM - Tijdens Koningsnacht op woensdagavond 26 april gaat het tweede Schiedam Dance Event plaatsvinden in Zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat. Het evenement heeft de naam SDE: Kingsnight Edition gekregen en zal weer een alterna tief bieden aan de klassieke horeca in Schiedam. De elfjarige Tom is nogal bang aangelegd. In de kelder ontdekt hij het spook Hugo. Ge lukkig doet Hugo geen vlieg kwaad, maar hij heeft wel Toms hulp nodig. Hij kan nl. niet terug naar het spookhuis waar hij woont. 22 apr 15.00,23 apr 13.00,24 en 25 apr 15.00 Schiedam - Zaterdag 29 april vindt de eerste Independent Bookstore Day in Nederland plaats. Die dag vieren we de boekwinkel en de lezer. Met speciale uitgaven in gelimi teerde oplagen, prachtige op tredens van schrijvers en bij zondere activiteiten. Bij boekhandel Post Scriptum in Hof van Spaland treden de schrijvers Hugo Borst en Jan Postma op. Maar vanaf 11.00 uur speelt eerst nog het muzi kale duo Trompert De Looze odes aan Dylan, Cohen en vele andere helden. Om 12.00 uur leest Hugo Borst voor uit zijn nieuwe bundel Ach, moeder tje, de opvolger van zijn best seller Ma. Een uur later neemt Jan Postma het stokje over. Een Rotterdamse debutant die voor zijn verrassende essay bundel Vroege werken loven de kritieken kreeg. Voor de al lerkleinsten zal rond half drie een kindervoorstelling plaats vinden. Om vier uur wordt er afgesloten met een afterparty. Een afwisselende, feestelijke dag in de boekhandel, met voor elk wat wils. Info Kijk op www.postscriptum.nl voor het hele programma met alle activiteiten. Het eerste Schiedam Dance Event vond plaats tijdens de afge lopen Brandersfees ten in september. Die editie was zo'n succes dat de organisatie heeft besloten om weer een feestavond te organiseren. Het Schiedam Dance Event is 26 april van 20.00-03.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. - Deze week draait in Wenneker Cinema 'A Street Cat Named Bob'. Gebaseerd op het waarge beurde verhaal van James Bowen. Na een moeilijke jeugd, heeft hij een leven als dakloze en probeert hij af te kicken van zijn heroï neverslaving. Als hij bij zijn flat een gewonde rode kater vindt, verandert dat zijn le ven. 20, 21, 22 apr 20.30, 26 apr 15.00 WAT GAAN WE DOEN? Wil je meer weten over fotografie, de achter gronden ervan en de geschiedenis van deze kunstvorm, dan is een rondleiding interessant. Fotograaf Eric van Straaten is de ideale verteller die je langs de tentoonstellingslocaties van het Schiedams Fotofestiva) leidt. Inschrijven kan via www.stichtingmooiwerk.nl Vr 21/04, Zo 07/05 van 15.00 tot 17.00 uur, Mooi Werk op Hoogstraat 97, €5,- p.p. (incl. drankje). Historicus Han van der Horst heeft de stads grenzen met Rotterdam overschreden. In zijn boek Rotterdam Bruid van de Maas beschrijft hij onze grote broer vanaf de prehistorie tot en met de 21e eeuw. Op 21 april loopt hij bij boek handel Post Scriptum met grote stappen door de inspirerende geschiedenis van de buurman. Vr 21/04,20.00 uur, 5 euro. Kunst.nl is specialist en marktleider in zakelijke kunstverhuur en -verkoop. Uit de collectie van 40.000 werken zijn, speciaal voor Frankeland, tien grafische werken geselecteerd. Te zien van 1 mei tot en met 30 juni. Schiedammers kennis laten maken met kunst en cultuur. Dat is wat de cultuurscouts van Mooi Werk doen. Op 22 april gaan ze naar het Museum Insel Hombroich en de Langen Foun dation, in Holzheim bij Neuss. Mee? Geef je op via: www.cultuurscouts.stichtingmooiwerk.nl. THEATER AAN DE SCHIE Onder andere Loes Luca, Vigo Waas en Peter Heer schop razen door beroem de filmscènes in een gloed nieuw verhaal; Pilp Fuction. Woensdag 3 mei, 20.15 uur. Inmiddels zijn de laatste kaarten beschikbaar voor voorstellingen van Jandino, Marc-Marie Huijbregts, Pieter Derks, Miss Montreal en De Dijk. Reserveer snel! SCHIEDAM - Theater Utrecht brengt Hedda Gabler van Hen- rik Ibsen naar Theater aan de Schie. Deze klassieker van meer dan honderd jaar oud wordt gespeeld in historische kostuums. Regisseur Thibaud Delpeut maakt een angstaanjagend scherp portret van een heden daagse generatie voor wie het leven een feest was. Maar nu met een kater wakker wordt. Verhaal Na een maandenlange huwe lijksreis nemen Hedda (Karina Smulders) en haar kersverse echtgenoot, de academicus Jurgen Tesman (Guy Clemens), intrek in hun tot in de puntjes ingerichte villa. De komst van Lövborg (Reinout Bussemaker), Tes- mans grote concurrent en Hedda's voormalig minnaar, gooit roet in het eten. Tesmans academische en fi nanciële toekomst staat op eens compleet op losse schroeven. Info Zaterdag 29 april, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang 25,00. Kaarten bestellen gaat snel en makkelijk via de website van het Schiedamse theater. Surf snel naar: www. theateraandeschie.nl Wegens het succes van de voorstelling Walden in no vember heeft Theater aan de Schie eerder dit seizoen twee extra voorstellingen bijge- boekt op zaterdag 22 en zon dag 23 april 2017. Inmiddels zijn de laatste kaarten be schikbaar. SCHIEDAM - De voorstelling Walden is een ontmoeting tussen twee ras entertainers: Ederveen en Wouterse. Een ontroerende en grappige voorstelling over het nut van het leven, vriendschap, seks en de tijd die ongewild ver strijkt. Verhaal Ederveen en Wouterse, twee broers c.q. tuinkabouters schoffelen in de tuin. Ze schoffelen de zinloosheid van het leven weg. Ze hebben zich teruggetrokken in deze utopie waar ze wachten op het grotere, het allesomvat tende, het menselijke... De seizoenen wisselen elkaar af, en de kabouters blijven wachten. Ze zaaien horloges om de tijd te winnen. Info Walden is zaterdag 22, om 20.15 uur, en zondag 23 april, om 15.00 uur, te zien in het Wennekerpand. Toegang 21,00. Website Hier kun je snel en eenvoudig je kaarten bestellen op de website van het Schiedamse theater. Meer informatie op: www.theateraandeschie.nl. - Portret van een generatie voor wie het ieven een groot feest was, maar die nu met een kater wakker wordt. (Foto: Roel van Berckelaer) Twee extra voorstellingen zijn bijgeboekt voor 22 en 23 april in het Wennekerpand.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 15