M™"™! Café Sjiek komt in het Zakkendragershuisj e Ook ik kan 'n foutje maken De fluisterboot vaart weer in Schiedam Snelcursus zwemmen Literair café met Lidewijde Paris Wel een bewijs dat mijn gebrabbel gelezen wordt! Dienst op 4 mei 3 WOENSDAG 19 APRIL 2017 Het heeft even geduurd, maar inmiddels zijn alle ver gunningen rond. Café Sjiek gaat uitbreiden en krijgt de eerste verdieping van buur man het Zakkendragershuis je erbij. Zondagavond 23 april sluit het café annex restaurant voor de verbouwing met het naastge legen pand. Om klanten niet in de kou te laten staan opent Sjiek drie dagen later -met Ko ningsnacht- een tijdelijk vesti ging aan de Korte Haven. Vrienden Jeroen Zeeman en Vincent van Ardenne grepen als twintigers de kans aan om Café Zeeman, van de vader van Jeroen, over te nemen. In korte tijd maakten zij er het beroemde eetcafé Sjiek van. Met chef Maarten Strik open den zij later horeca als Prego (Italiaans) en brasserie Stad huis. "Op Koningsnacht gaan we open op de plek waar vroeger restaurant Lepels huisde. Een grote klus", vertelt mede-eige naar Jeroen Zeeman (41) over de opgave een ruimte van 500 m2 als pop-up restaurant in te richten. Zijn lang gekoesterde wens om het kleine eetcafé uit Op de eerste verdieping wordt een zijmuur doorgebroken, zodat Sjiek er in een klap tien eettafels bijkrijgt. (Foto: Frank Willemse) te breiden met de buurman kopt uit. Het Zakkendragers huisje stond jarenlang leeg en werd vorig jaar gerestaureerd met geld van de Provincie. Waarbij als voorwaarde gold dat het dagelijks open zou gaan en een historische/cultu rele functie zou krijgen. Veel door burgers ingeleverde ideeën voor het pand werden als niet levensvatbaar beoor deeld door eigenaar, de ge meente Schiedam. Maar wel de plannen van Sjiek dat uit haar jasje groeit. Door de eerste etages aan el kaar te breien door een zijmuur door te breken, krijgt het restaurant er ruimte voor tien eettafels bij. De naastge legen regentenkamer wordt ingericht zoals in de jenever- tijd. Het oude eetcafé wordt ook flink aangepakt en krijgt een grotere keuken. "Een complexe verbouwing omdat het om een monument gaat", volgens de ondernemer. Eind juli kan Sjiek terug naar de Oude Sluis. Op de begane grond blijft het Zakkendra- gersgilde Anthonis huizen. Het vaarseizoen is weer be gonnen. Tot en met eind ok tober is de fluisterboot weer te zien in de Schiedamse wa teren. SCHIEDAM - De boot vaart langs de mooiste plekjes van de stad. Het is ruim een uur genieten van een prachtige tocht door de grachten van Schiedam. De stad met de vele monumen ten zoals de branderijen, mouterijen, pakhuizen en molens, de stad die vooral be kend is om haar jeneverge schiedenis. Luister vanaf het water naar de verhalen en ontdek de ver borgen schatten van de stad. Vervlogen tijden herleven, dankzij de boeiende en leuke manier van vertellen door de ervaren gidsen die meevaren. Vele toeristen hebben al eens een tochtje met de boot mee gemaakt. En ook veel Schie dammersvinden het heel leuk om hun stad eens vanaf het water te zien. Info Er zijn drie afvaarten per dag, zes dagen per week, behalve maandag. De boot vertrekt om 12.00 uur, 13.30 en 15.00 uur vanaf Molen de Nieuwe Palm boom aan de Noordvest. Kaarten Kaartjes koop je bij het af- vaartpunt (Museummolen De Nieuwe Palmboom) en het I-Punt S'DAM in de Waag. Of je bestelt je kaarten direct on line. Voor meer informatie kijk je even op www.rondvaar- tenschiedam.nl De fluisterboot ligt weer in het water. Drie afvaarten per dagen, zes dagen per week. BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Heeft u dat nu ook wel eens? Dat de dagen een beetje in elkaar lopen. Ben je met het ene bezig, komt het andere alweer om de hoek kijken. Als dan ook nog eens dagen als Pasen en Koningsdag wat mijn planning maken, roet in het eten gooien, nou dan is een foutje zo gemaakt. Althans door mij. Vorige week schreef ik dat de bingo morgen zou zijn, nou dat heb ik geweten! Voor het aanmelden van nieu we leden weet men mij telefonisch wel te vinden, zo ook bij een foute datum. Helaas de gokkers (smile) moeten nog even geduld hebben, doordat er feestdagen zijn op de bekende donderdagen is de eerste Bingo waarbij u aanwezig kunt zijn pas op 1 juni. Tussen door bent u wel welkom op de ledenvergadering op zondag 23 april, zaal open om 10.30, de vergadering begint om 11.00 uur en na afloop bieden wij u een kopje soep met een broodje aan, drankjes voor eigen rekening. Ook op het seniorenfestival zijn wij met een stand aanwezig, misschien wel hét moment voor u om lid te worden van Soos Blauwhuis, want voor slechts 20,- per persoon bent u voor een heel jaar lid van onze soos en kunt u gebruik maken van al onze activiteiten en gezelligheid die de soos u biedt. Vorig jaar mocht ik met Ko ningsdag een lintje in ont vangst nemen, vond dit echt een hele eer en ben er stiekem best trots op. Nu heb ik een uitnodiging van de burge meester ontvangen, op woensdagmiddag 26 april is er een receptie voor alle mensen die in Schiedam een lintje hebben ontvangen. Het is een pilot omdat onze Koning dit jaar 50 jaar wordt, misschien wordt het een traditie. Ben benieuwd hoeveel mensen aan de uitnodiging gehoor ge ven en of er ook nog beken den aanwezig zijn. Zelf ben ik niet erg enthousi ast voor officiële feesten, be gint al met de vraag: wat trek ik aan? en Wat is een goede aankomsttijd? Maar als ik diep in mijn hart kijk denk ik: ik heb er best zin in. Maar eerst het Seniorenfestival! Tot volgende week! SCHIEDAM - Lidewijde Paris, auteur van 'Hoe lees ik' komt woensdag 26 april vertellen wat er zo leuk is aan lezen. Aan de hand van verschillende boekfragmenten behandelt zij literaire trucs en technieken en laat zij zien hoe je meer uit de leeservaring kan halen. Ook geeft zij tips voor lees- dubs, scholieren, beginnende schrijver en alle andere lezers. Paris is ruim vijfentwintig jaar actief in het boekenvak, als boekverkoper, etaleur, journa list, interviewer, redacteur en uitgever. Het literair café vindt plaats op iedere laatste woensdag van de maand. Kaarten a 10,00 2,50 kor ting voor leden van de bieb en het Literair Gezelschap Schie dam) zijn verkrijgbaar bij de Bibliotheek in de Korenbeurs. SCHIEDAM - Voor de meeste kinderen bestaat er geen gro tere pret dan waterpret. Want wat is er nu leuker dan te plonzen en.te ravotten in het water zonder angst om een keertje kopje onder te gaan. Voor veel ouders is het lastig om meerdere malen per week, vaak totaal een uurtje, naar zwemles te gaan. Om het wat makkelijker te maken organi seert zwembad Zuid in de meivakantie een snelcursus zwemmen. In een week zwemmen de kinderen zes dagen in een zwemles van twee uur per dag. Op de volgende dagen: Zaterdag 29 april: 13:00 -15:00 uur Maandag 1 mei: 09:00 - 11:00 Dinsdag 2 mei: 09:00 - 11:00 uur Donderdag 4 mei: 09:00 - 11:00 uur Vrijdag 5 mei: 12:00 -14:00 uur Zaterdag 6 mei: 13:00 - 15:00 uur (diploma zwemmen) De leerlingen hebben steeds les van dezelfde leraar of lera res, ouders zijn niet in het bad aanwezig. Het gaat om kleine groepjes van maximaal acht kinderen. Tijdens de lessen is er fruit en limonade. Minima le leeftijd 5jaar. Inschrijven en/ of inlichtingen inwinnen is mogelijk aan de receptie van zwembad Groenoord en zwembad Zuid. Ook kan dit telefonisch via 4719327 (Groen oord) of 4261682 (Zuid). COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising.west@ «Gr persgroep.nl (T) 06- 109 29840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.femilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie. ns@persgroep. «HSL (T) 06 - 29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - Voorafgaand aan de dodenherdenking op 4 mei in De Plantage, zal er een herdenkingsdienst zijn. Anders dan voorgaan de jaren is dat dit keer in de Nederlands Gereformeerde kerk aan de Westvest 30. Deze kerk staat een klein stukje verder van het kruis punt Oranjestraat ten op zichte van de Vasteburg- kerk. De dienst begint om 19.00 uur en eindigt om 19.25 uur. ledereen is welkom. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) wwwdepersgroep.nl/adverteren

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3