Eindelijk een sociaal leven Krijg last van lentekriebels Oudste chef-kok stopt ermee Mitzi sterker dan boef Voor mij betekent lente Variatie in kleuren*. CJV organiseert super Lego bouwdag Oefenen voor je theorie 3 WOENSDAG 26 APRIL 2017 Jeanette en Peter Essing heb ben al met hun opvolgers af gesproken dat ze binnenkort een drankje en een hapje ko men doen. Da\t geeft een blij gevoel, want dan kunnen ze nog eens komen in de zaak waar ze elf heerlijke en vrolij kejaren hebben gehad. SCHIEDAM - „We hadden al tijd zülke vriendelijke gasten! Van jong tot oud, echt, het was altijd zó plezierig!" zegt Jeanette Essing. Vrijdag is de laatste 'normale' avond van Simpel Eten Drinken. Zater dagavond vieren Peter en Jea nette hun afscheid met de vele stamgasten. Zondag ma ken ze hun eetcafé aan de Vlaardingerstraat 15-17 veeg- schoon. En maandag dragen ze de sleutel over aan hun op volgers Ralf van Rees en Do- natha van Dijk, beiden afkom stig uit Vlaardingen. Een leuke omstandigheid dat Ralf en Donatha zich aan de Vlaardin gerstraat vestigen. Peter Essing is de oudste chef kok van Schiedam. Hij wordt binnenkort 69 en kijkt terug op een 55-jarige horeca-erva- ring. Als geboren Rotterdam mer begon hij ooit in bodega Bristol aan de Coolsingel. Daarna werd hij chef de por tier in het Deltahotel, zeg maar chef van de kouwe keu ken. Zijn volgende halte was La Bonne Auberge op de Hoogstraat in Rotterdam. Vervolgens ging hij naar het restaurant Europoort op de Maasboulevard, waar hij ze ven jaar werkte voor de ge broeders Van Welsen, die de zaak daarna verkochten aan de bekende horeca-onderne- mer Jan de Groot. „Maar toen was ik al weg," zegt Peter. Wat volgde was De Veerheuvel in Rozenburg, het derde restau rant aan de Nieuwe Maas (Nieuwe Waterweg) waar Pe ter chef-kok was. In Ahoy' werd hij cateringchef PETER WORDT 69 EN KIJKT TERUG OP 55 JAAR ERVARING IN DE HORECA om vervolgens weer door te stomen naar de functie van cnef-kok. Door reorganisatie begonnen Peter en Jeanette hun eigen bedrijf binnen Ahoy'. Maar toen brak de tijd aan om een eigen eetcafé te starten en dat was in de voor malige Mallemolen aan de Vlaardingerstraat, dat daarna een paar keer van naam was veranderd, eerst De Locatie en daarna kort Het Parlement. Ze noemden hun zaak Simpel, naar een idee van hun dochter Char, die dat wel zo simpel vond. „Mijn ouders wilden een laagdrempelige zaak. Hou het dan simpel, zei ik," zegt Char, die zelf als stewardess werkt. Simpel is altijd laagdrempelig gebleven, in de zin van betaal baar. Je moet wel een trappe tje op om binnen te komen. Maar duizenden mensen heb ben dat trappetje overwon nen. „We hadden een gemê leerd publiek," zegt Jeanette. „Schiedammers vooral, maar ook mensen uit Maastricht of Groningen, en ook Fransen, Spanjaarden, Brazilianen en Schotten. De meesten kwa men terug, sommigen elke week, anderen een keer per jaar, maar toch! Altijd zó ge zellig!" BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Heeft u dat ook in deze tijd van het jaar? Dat je spontaan de lentekriebels krijgt. H Wanneer de berichten over een even tuele Elfstedentocht zijn verstomd, be gin ik al aan de lente te denken. Lente is voor mij denken aan nieuwe kleding. Heb ik nog genoeg, kan ik het nog aan van vorig jaar? Stom natuurlijk, want de kast hangt nog vol. Soms nog met prijskaartje eraan. Denk dat dit bij sommige mensen wel bekend voorkomt. Weg die favoriete donkere trui die zo lekker zit en zo warm is, die zo slank afkleedt (smile) op die zwarte broek en op naar de lichte zomerkleuren. Wij hebben een paar mooie dagen gehad en net nu met Pasen, waarbij veel mensen vrij waren, is het weer, weer omgeslagen en zijn mijn trui en broek weer favoriet. De kriebels hebben plaatsgemaakt voor koude rillingen. Ook al hebben de kinderen meivakantie, ook zij zullen het nog even met wat warmere kleding moeten doen. Want ook al zag het afgelopen weekend zwart van de mensen op Schiphol, niet iedereen is in de gelegenheid om de warmte op te zoeken. Bij Soos Blauwhuis zijn de laatste dagen van de belastingaangif tes ingegaan, heel veel leden hebben wij weer geholpen bij het invullen en ook de andere activiteiten gaan gewoon door. De eerstvolgende themazondag is nu op 21 mei. Die dag vullen wij in met Portretten - Een zaam ben je niet alleen op Tournee, een voorstelling met een kleine traan en een gulle lach. De voorstelling duurt on geveer een half uur en daarna is er voldoende tijd om over de thema's uit de voorstelling te praten. Ook aan een maaltijd wordt gedacht, na de koffie met iets lekkers eten wij weer iets nieuws. Wij serveren ver se frites met snacks, appel moes en een slaatje, daarbij nog twee consumpties en voor slechts 10,- heeft u weer een heerlijke dag. Aanmelden bij Nel Lowes of Nico Peters tel. 010 4262808 en daarna uw bijdrage van 10,- overmaken op NL91INGB0007445751. Pro blemen met betalen per bank? Voor alles is een oplossing, daar komen wij wel uit. Nu maar duimen voor mooier weer, tot volgende week! SCHIEDAM - Altijd al met heel veel lego willen spelen? Grijp dan nu je kans! Het CJV Schiedam organiseert zaterdag 14 mei een super lego bouwdag voor kinderen van 6 toten met 12jaar. Je kunt komen bouwen van 12.00 tot 14.00 of van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten voor die twee uur zijn twee euro per kind. Een glaasje drinken en een snoepje zijn hierbij inbegre pen en heb je daarna nog dorst dan kun je voor 0,50 wat SCHIEDAM - Mitzi mode viert zaterdag 29 april het 30-jarige bestaan van de zaak in de Schiedamse binnenstad. Van 14.00 tot 16.00 uur trak teert Mitzi bezoekers op 'een aangenaam drankje in een vrolijk muzikale omlijsting'. Onlangs stond de eigenaresse nog oog in oog met een gewa pende overvaller in haar zaak. "In een flits dacht ik dat ik er geweest was. Dat gaat je niet in de koude kleren zitten. Maar ik ben er weer, mijn op timisme is onverwoestbaar. Mijn klanten ben ik heel dankbaar voor alle steunbe tuigingen." Mitzi is in meer opzichten een opmerkelijke ondernemer. Al jaren trotseert ze de negatieve geluiden over de leegstand van winkelpanden in de bin nenstad van Schiedam. Ook op het faillissementsslagveld voor de off-line modebranche is ze overtuigend overeind ge bleven. Hoe? "Door altijd 'net even iets anders' te zijn", zegt ze. Tegelijkertijd beweegt ze soe pel mee met de ontwikkelin gen van deze tijd. Mitzi mode, op de hoek van Boterstraat, voert een ruim aanbod van moderne kle dinglabels, gevarieerd in prijs klasse. Elk kledingstuk kan bovendien in het aparte naaiatelier 100 procent passend worden ge maakt. Is dat even gemakke lijk! COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD te drinken kopen of een zakje chips. Het is bij de ÜV Schie dam op de Lange Haven 129. Opgeven via: c.j.v.schiedam@ gmail.com en geef meteen door welke tijdje wil komen. Betalen kun je overigens ge woon aan de deur. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens fijt) (E) advertising. west@ vSr persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl (T) 06 - 29299696 Twitter @>NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt(uipersgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden geplaatst. (I) www.depersgroep.nl/adverteren SCHIEDAM - In de Biblio theek in de Korenbeurs kun je gratis oefenen voor je theorie-examen scooter (bromfiets), auto of motor met het oefenprogramma theorie-rijbewijs van Theo- rie.nl. Alle mogelijke vra gen uit het CBR-êxamen zitten in het oefenpro gramma verwerkt. Het oe fenprogramma theorie-rij bewijs van Theorie.nl is beschikbaar voor iedereen die de Bibliotheek bezoekt, leden en niet-leden. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl Peter, Jeanette en dochter Char. "Ie wilden een laagdrempelige zaak, ik zei: hou het dan 'simpel'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3