Vrijmarktspullen Helpt de ontlasting zachter te maken ■W" COURTELLE MODE 1 Probeer nu gratis A Cursus over dementie Bouw Houthaven Wetenschapsdag BMX met de kids 'Bevordert de stoelgang en darmpassage' &e/f/je/fëe/Ramende /umta/ori niet e/axtmc/ie band'. t in/a/bovenbeen/ en eoe/ituee//ïorte /esiyte. u orijMijoenct'Jhtis&eaA. TUINMAN- STRATENMAKER NODIG? Alle soorten bestratingen Ophogen schoonmaken Voor- en najaarsbeurten Onderhoud snoeien Wij kunnen ook voor alle materialen zorgen Afvoer van het vuil Duidelijke prijsopgave Garantie op al onze werkzaamheden Obelink 30 april koopzondag 10.00 -17.00 u. MIJLt Mam 5 WOENSDAG 26 APRIL 2017 Van februari tot april is voor de eerste keer de cursus 'Diagnose Dementie.,.en dan?' ge houden, speciaal voor mantelzorgers met een dementerende partner. Deze kwam tot stand in samenwerking met casemanagers dementie van Argos, Careyn, Zonnehuis- groep en de Frankelandgroep, de geheugen poli van het Franciscus Vlletland ziekenhuis en Alzheimer Nederland. Cursus gemist, maar behoefte aan informatie? Bel dan: 4351022 of infb@mintersmantelzorg.nl SCHIEDAM - Honderden kin deren doen elk jaar hetzelfde: tweedehands spulletjes ver kopen op de vrijmarkt in Kët- hel tijdens Koningsdag. Maar waar laat je je niet-verkochte spullen? Sommigen nemen dit weer mee naar huis en an deren laten het achter. Alsr je dit jaar onverkochte spullen inlevert bij de speciale grof- vuilcontainers van |rado voor papier, textiel, kleine elektri sche apparaten en restafval, kunnen kinderen daar mooie prijzen mee winnen. En zor gen we er samen voor dat de straat weer snel schoon is. Maak kans op een X-box!Als je een doos of zak met niet verkochte spullen inlevert bij een van de vier speciale grof- vuilcontainers van Irado, ont vangt je ter plekke een kans- kaart van Irado. Met die kanskaart maakt de Schie- damse jeugd tot en met 16 jaar kans op mooie prijzen zoals een X-box, een minitablet of een pakket met gezelschaps spelen. De kanskaart kan op gestuurd worden naar Irado tot uiterlijk maandag 15 mei. Waar staan ze? De onverkochte spullen kun nen op Koningsdag ingeleverd worden van 13.00 tot 17.00 uur op bij een van de vier grofvuil- containers op de parkeerplaats achter Hof van Spaland. Je kunt je spullen gescheiden in leveren: er staat een container voor papier, een voor textiel, een vdor kleine elektrische apparaten en een voor restaf val zoals speelgoed. De contai ners voor deze actie staan uit sluitend bij de vrijmarkt in Kethel en niet bij andere vrij markten in de stad. Medewer kers van Irado nemen de spul len in en zorgen ervoor dat deze afgevoerd worden. Gebieds- en vastgoedontwikkelaar AM heeft een officiële bijeenkomst gehouden met be woners en andere betrokkenen vanwege de start van de bouw van de de laatste 24 een gezinswoningen in het plan Houthaven. Wethouder Van Steenderen verrichtte sa men met Wilco van den Ban, directeur AM Zuidwest, de officiële handeling. In totaal bestaat Houthaven uit zestig eengezinswo ningen, die allemaal zijn verkocht. Houtha ven is een nieuw deel van De Gorzen. Voor de dertiende keer werd 14 april de We tenschapsdag in Franciscus Gasthuis geor ganiseerd. Een dag waarop artSfassistenten hun wetenschappelijk onderzoek presente ren. Er worden prijzen uitgereikt door de raad van bestuur om onderzoek te stimule ren. Het aantal onderzoeken blijft jaarlijks toenemen. Als topklinisch opleidingszie kenhuis (STZ) profileert Franciscus Gasthuis Vlietland zich in wetenschappelijk opzicht steeds duidelijker. Op 4 juli is er een Weten schapsdag voor zorgprofessionals. Het thema "sport en bewegen" gonst door OBS het Kleurrijk, met volgende week als afsluiting de Koninklijke Koningsspelen. Maar eerst gingen de leerlingen uit groep 4 tot en met 8 op een fietsavontuur, in sa menwerking met de BMX fietsschoo! uit Rotterdam. De BMX-fiets sluit erg goed aan bij de bele vingswereld van de kinderen. Hij is leuk, ur ban en kleurrijk. En dit zorgt voor betrok kenheid bij de fietseducatielessen, ze zijn nu dan ook voorbereid voor het echte verkeer. Een goede spijsvertering helpt ons om fit, energiek en gezond te blijven. Maar we kennen allemaal periodes waarin de spijsvertering wel wat hulp kan gebruiken. Wanneer we tijdelijk minder groente en fruit eten of een reis naar het buitenland maken bijvoorbeeld. Dat kan allemaal van invloed zijn op de werking van onze darmen en onze ontlasting. Invloed op stoelgang Voor een regelmatige stoel gang is het van belang om de darmen in beweging te houden. Vezels voorzien de darmen van de nodige voedingsstoffen én kunnen veel vocht opnemen, waardoor de darminhoud soepel en in het juiste tempo door de darmen kan glijden. Daardoor houden we onze ondasting in veel gevallen zacht. Maar soms kunnen onze darmen extra ondersteuning gebruiken. helpt de ondasting zach ter te maken* en bevordert de natuurlijke stoelgang en darmpassage*. Natuurlijke ondersteuning Linoforce van A.Vogel is een zuiver natuurlijk middel met Lijnzaad en Sennablad. Het A.Vogel Linoforce is verkrijgbaar bij drogisterij, gezondheidswinkel en apotheek in een verpakking van 200 gram. Adviesprijs: 9,99. n Sennablad Voor een goed advies en service: De Loper 45, Vlaardingen- Holy Voor al uw TUINWERKZAAMHEDEN NATUURLIJK GEZOND Groerde et» fruit van originele teelt, zodat smaak- en voedingsstoffen nog ygl aanwezig zijn! Gevestigd op: Broersvetd 137, Schiedam Eva's Sweet Shop chocolade snoepwinkel Met de hand gemaakte bonbons, pralines en truffels en speciale chocola soorten uit Polen, Duitsland en België Gevestigd op: Broersveld 137, Schiedam - Zaterdag 23 april vond het jeugdtoer- nooi. Open Windmills, plaats in Dordrecht. Taek wondo Apuro verscheen met twee deelnemers. Cait- lin en Jarno hadden de af gelopen tijd hard getraind. Beiden hadden een beetje last van gezonde spanning, maar gelukkig konden zij dat omzetten in een goede concentratie. Hiermee kon den Caitlin en Jarno hun partijen overtuigend naar zich toe trekken en het goud meenemen naar huis. ZONDAG 30 APRIL RELAXEN OP DE CAMPING Kom gezellig langs en bekijk de nieuwste kampeermeubelen. Verder o.a. Lafuma adviseur aanwezig, live cooking, acties en verlotingen. Kijk op www.obelinli.nl voor alle info of volg ons op Facebook. ■3£.'3E0I1 Outdoor Feelings River Obelink Lugano Royale loungehoek en een dining- Afmeting: 500 x 380 cm. tafel. Ind. kussens. Advies 1199 - 205 cm hoog. Polyester. JMV Obelink Nu bij een Hobby 2017 en groot pakket met veel gratis extra's! Hypercamp Las Palmas 240 240 cm diep. Polyester doek. Vanaf maat 2, 680 - 705 cm. Obelink Vrijetijdsmarkt B.V. Misterweg 179 Winterswijk www.obelink.nl Vraag nu een gratis A.Vogel Linoforce sample aan op avogel.nl/linoforce zolang de voorraad strekt. GRATIS PRIJSOPGAVE AAN HUIS Gebr. Van Klaveren, 010 - 2210250

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 5