Uit Film: Zo zeer. WêêÊÊ Kaartverkoop 'In het wild, locatietheater in de stad' Opkomst, onder gang v/e advocaat De Ploeg komt met Pilp Fuction naar theater Schreihuisje Open Ateliers bij Weij ers/Dielemans Manchester by the Sea Eigenaardig werk Beautiful Something Laatste voor Pieter Derks Theatercollege Bach 25 WOENSDAG 3 MEI 2017 Het Schreihuisje aan de Maasboulevard is een monumèntaargebouwtje. Mooi Werk wil een commissie samenstellen van buurt bewoners, kunstenaars etc die meedenken over de toekomst van deze bijzondere plek. Opgeven via: 2734780. SCHIEDAM - Gedu rende het weekend zaterdag 6 en zondag 7 mei van 12.00 tot 18.00 uur stellen de Schiedamse kunste naars Ron Weijers en Nikolaj Dielemans, voor de laatste keer hun ateliers aan de Nolenslaan in Schie dam open voor be zoekers. ledereen is welkom om onder het genot SCHIEDAM - In juni 2017 staat Schiedam in het teken van theater in de wijk. In het wild, locatietheater in de wijk ver bindt Schiedams cultureel erf goed en verhalen van Schie dammers in al hun verscheidenheid van nu. Van af nu kunnen de tickets be steld worden voor de voorstel lingen 'Hart voor de Zaak', 'Klein Geluk' en 'Oh Ja Joh, Hoezo Dan?', drie voorstellin gen met Schiedams DNA! Tic kets zijn te bestellen via www. stichtingmooiwerk.nl Samen met Schiedammers la ten theatermakers Ingrid Duindam en Mirjam Veldhuij- zen van Zanten van Theater in Context, Anne Rats, Koen Wouterse en Yorick Zwart van de Stokerij Schiedam enStep- han W. Zeedijk de stad en haar verhalen zien. Zij werken met Schiedamse (amateurjspelers, muzikanten, zangers, dansers, decorbouwers, kostuumma kers, schrijvers, gidsen, maar ook met winkeliers, koks, tuinders, hondenbezitters, kaartverkopers, ambassadeurs en ondernemers. Het locatietheater gaat plaats vinden op drie plekken in Schiedam in juni, in opdracht van de gemeente Schiedam. van een drankje, een laatste kijkje te ko men nemen in de 'Schiedamse keuken' van de kunstenaars. Een flinke hoeveel heid oudere en nieu were en grotere en kleinere werken staan in alle rust te wachten op een geschikte en welwillende nieuwe eigenaar... Mgr. Nolenslaan 99B 12.00 tot 18.00 uur. HIEDAM - In Wenneker Cinema draait komende week 'Het doet zo zeer' van Heieen van Royen. Met de aangrijpende documentaire Het Doet Zo Zeer heeft Hei een van Royen een portret van haar moeder gemaakt bij wie beginnende demen tie is geconstateerd. Heieen bedient de camera groten deels zelf, waardoor het nog persoonlijker wordt. 4. 5, 6 mei 20.30 uur, 10 met 15.00. WAT GAAN WE DOEN? Nadat zijn oudere broer Joe (Kyle Chandler) plotseling overlijdt, krijgt Lee Chandler (Casey Affleck), een klusjesman die een strijd voert met zijn verleden en innerlijke demonen, het voogdijschap over zijn neef Patrick (Lucas Hed ges). Lee wordt zo verplicht om weer deel uit te maken van een leven met een familie dat hij voorgoed leek opgegeven te hebben. Casey Af fleck won met zijn vertolking van de getroe bleerde Lee Chandler de Oscar voor beste ac teur, waarmee hij eindelijk zijn beroemde broer Ben Affleck weet te evenaren. Do 4 mei 21.00, Vr 5 mei 21.00, Wenneker Deelnemers aan de dansmeditatiegroep van de Vrijzinnigen Schiedam en cursisten van studio Basis Balans beeldhouwen al vijfjaar bij Luciën van der Eerden. Een tentoonstelling van deze beelden wordt geopend door Maja Nieuwen- huis, in de Westvestgo-kerk. Zo 07/05,16.00 uur, Westvest go, gratis. De jonge dichter Brian slaat voortdurend de plank mis wanneer hij een nieuwe man ont moet en begrijpt maar niet waarom. De knappe en energieke Jim is niet bang om harten te bre ken, behalve als het gaat om zijn oudere lover, de kunstenaar Drew. Drew lijkt zich enkel te focussen op zijn nieuwste meesterwerk. Bob, een talentmanager uit LA van midden zestig vindt tijdens zijn zakenreisjes niet alleen nieuw talent, maar ook mannen om te verwennen. Di g mei 20.30, Wenneker THEATER AAN DE SCHIE Pieter Derks werd in een korte tijd één van de hotste cabaretiers. De laatste kaarten voor zijn voorstel ling Spot zijn nu te reserve ren. Zat 13/05,20.15,25,50. llja Leonard Pfeijffer schrijft De advocaat, een Shakespea- reaanse koningsdrama over de opkomst en zelfverkozen ondergang van een topadvo caat. SCHIEDAM - De Advocaat is geïnspireerd op het leven en de carrière van voormalig ad vocaat Bram Moszkowicz. Moszkowicz mag zijn vader niet teleurstellen en moet en zal hij de beste advocaat van Nederland worden. Door zijn welbespraaktheid, geestigheid, charisma en dure pakken zorgt hij ervoor dat hij omringt word door de mooi ste vrouwen, ledereen wil Moszkowicz zijn. Behalve Moszkowicz zelf. Een verhaal van verborgen verdriet en daaruit voortvloei end de permanente ondraag lijke druk om te slagen. Info Donderdag 11 mei, om 20.15 uur, is Toneelgroep Maastricht met de toneelvoorstelling De advocaat te zien in Theater aan de Schie. Toegang 25,00. Bestellen Een kaartje bestellen gaat snel en gemakkelijk via de website van het theater. (H www.theateraandeschie. Jan-Willem Rozenboom, pianist van Guus Meeuwis, neemt het publiek mee in een programma over Bachs meesterwerk. Wo 10/05, 20.15,19,00, Wenneker. Al eerder vergreep dit roemruchte gezelschap zich aan verschillende andere legendarische Hollywoodfilms. .-v... Shakespeareaans koningsdrama van de hand van llja Leonard Pfeiffer. (Foto: Theater aan de Schie) De Ploeg is terug in Theater aan de Schie. Al eerder ver greep dit roemruchte gezel schap van cabaretiers en ac teurs zich aan legendarische Hollywood films. SCHIEDAM - Onder andere Loes Luca, Vigo Waas en Peter Heerschop razen dit keer door beroemde filmscènes in een gloednieuw verhaal; Pilp Fuc tion. Het wordt een avond vol spektakel, humor, liefde en drama. Twee zussen runnen een ouderwetse bioscoop. Een familiegeheim zet iedereen onder druk. Een beeldschone dochter gaat op zoek naar de waarheid. Een voorstelling die je het liefst ziet met een grote bak popcorn op schoot en je geliefde dicht tegen je aan. Een theateravond vol spekta kel, humor, liefde en drama zoals je normaal alleen in films ziet! De Ploeg, nu einde lijk in Dolby Surround en Technicolor. Cast Met Loes Luca, Ria Marks, like Paddenburg, Han Römer, Ge- nio de Groot, Peter Heerschop, Viggo Waas en Titus Tiel Groe- nestege. Geregisseerd door Jakop Ahlbom. Jakop Ahlbom is eerder in Theater aan de Schie te zien geweest met zijn voorstellingen Lebensraum en Horror. Info De Ploeg is woensdag 3 mei, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang 32,00. Kaarten bestellen gaat snel en eenvoudig via de website. www.theateraandeschie.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 25