Uit Agenda ©0®(%Vto m Jacques Tange neemt twee weken het museum over Muziek uit sing Manchester bij the Sea We remember Nieuw theaterseizoen bekend; heel veel muziek! pfeterDerks Elvis Presley Singapore filmevent Italiaanse literatuur bij Post Scriptum Proefles Kunstklas Stand Together Drum Special ©9 Miss Montreal 19 WOENSDAG 10 MEI 2017 De Singapore Netherlands Association pre senteert zondag 14 mei een gezellig middag met Singapore Stories. Er worden typische hapjes uit Singapore verkocht, de ambassa deur is aanwezig en er zijn films te zien. ZO 14 mei 14.00. Kaarten 8 euro. Wenneker. SCHIEDAM - Van de Italiaanse schrijver Elio Vittorini ver scheen in 1948 een roman die daarvoor door de fascistische dictatuur verboden werd. Het werd als pornografisch be schouwd. Deze ro man De rode anjer is nu verschenen en op gepakt door Schwob, een organisatie die 'vergeten' klassiekers WAT GAAN WE DOEN? SCHIEDAM-Van 20 mei tot 4 juni is Deirdre Carasso, direc teur van het Stedelijk Muse um Schiedam, twee weken met vakantie en Jacques Tan- ge neemt voor haar waar. Sa men met zijn vrouw Belinda nodigt hij twaalf kunstenaars uit in het Stedelijk Museum Schiedam. Het ondeugende werk met een knipoog, in de expositie Niet Netjes, wordt speciaal voor de tentoonstel ling gemaakt of komt uit ge heime laatjes. Niet Netjes begon tien jaar ge leden op initiatief van Tange, vertakte naar België en groei de uit tot een manifestatie. Er deden in totaal meer dan hon derd kunstenaars mee. Deze tiende editie gaat de tentoon stelling na 4juni door bij Gale rie Jabelle (Schiedam) en Art- Studio/Galleryshop Jacques Tange aan de Schie 50. Op die locaties worden nieuwe toe gevoegd. Deelnemers zijn onder meer Rob Siholte, Diet Wiegman, Judith Wiersema, Sjef Hende- rickx en Michel Snoep [pos tuum]. Met enige verbazing realiseert Tange zich dat dit het eerste (onbezoldigde) baantje is in 35 jaar. 'Toen ik op de academie zat, vulde ik vak ken en dan nu museumdirec teur. Toch promotie gemaakt." wederom in het dag licht zet. Élke maand staat zo'n klassiek verklaard boek in de schijnwerper en mei is toegekend aan Vit torini. Post Scriptum heeft de Nederlandse uitgever van dit ver geten werk bereid ge vonden zijn enthousi asme te delen op vrijdag 19 mei. Vanaf 20.00 uur, 5 euro (ind. consumptie). - Nadat zijn ou dere broer Joe (Kyle Chand ler) plotseling overlijdt, krijgt Lee Chandler (Casey Affleck), een klusjesman die een strijd voert met zijn ver leden en innerlijke demo nen, het voogdijschap over zijn neef Patrick (Lucas Hed ges). Lee wordt zo verplicht om weer deel uit te maken van een leven met een fa milie. 12,1317 met Wenneker Zingen met Harpe Davids? Nee! Een concert met muziek uit de film Sing! Hieraan doen mee het harmonieorkest, HD-junior en leerlingen van muziekdocenten die in 'De Klinker' lesge ven. Zo 13/05,15.00 uur, De Ark, Hargplein 101. De Kunstklassen zijn terug in het Stedelijk Mu seum Schiedam. Het hele jaar door zijn er gratis proeflessen. Kom erachter of het wat voor je is op zaterdag 13 mei. De proefles voor kinderen begint om 11.00 uur. Om 13.30 uur kunnen vol wassenen aan de gang. De reeks van acht les sen begint op 20 mei. lnfo@stedelijkmuseum- schiedam.nl Za 13/05, n.uuren 13.30 uur. Gratis. Schiedams koor Stand Together treedt op in Bi bliotheek de Korenbeurs. Ze zingen een mix van popsongs, evergreens, filmmuziek en mu sicalnummers. Het koor bestaat uit dertig en thousiaste zangers/essen olv Rob Poels. Zij worden begeleid door pianiste Elizabeth Fadel. Za 13/05,14.00 uur, bieb De Korenbeurs. Zondag 14 mei sluit Jazzpodium Waterweg het ge seizoen af met een spectaculaire Drum Spe cial. De Nederlandse drummer John Engels neemt het op tegen Amerikaan Matt Wilson. ?Zo 14/05, 20.00, St. Joris Doele. Niet-leden 8 euro, moeders gratis. THEATER AAN DE SCHIE Vrijdag 19 mei, 20.15 uur, is Miss Montreal met de voorstelling Sssss... Ach, laat ook maar te zien in Theater aan de Schie. 26,00. Laatste kaarten! Een groot audiovisueel Eivis-spektakel met alle grote hits en een grote, spetterende live band. En zo is Ben Thompson hou der van de titels People's Choi ce Award - Image of The King (UK) en Tupelo's Ultimate Elvis Champion. 'Elvis just returned into in the building.' Info Woensdag 17 mei 2017, om 20.15 uur, is de show We Re member Elvis Presley in Thea ter aan de Schie. Een toegangskaartje kost 29,00. Kaarten bestellen doe je snel en eenvoudig via de website van het theater. Kijk daarvoor even op: www.theateraandeschie. nl Pieter Derks werd in korte tijd één van de hotste caba retiers. De laatste kaarten voor de voorstelling Spot nü te reserveren. Za 13/05, 20.15 uur, €25,50. Veertig jaar na zijn overlijden is de muziek van Elvis Presley nog steeds springlevend. SCHIEDAM - De makers van het succesvolle Elvis' 80th An niversary vonden het de hoogste tijd voor een nieuw groot audiovisueel Elvis-spek- takel met alle grote hits en een grote, spetterende live band met de allergrootste Elvis Tri bute Artist; Pete Storm en Ben Thompson. Wereldwijd worden er vele concours gehouden en Pete Storm mag zich inmiddels Eu rope Masters Champion, Col- lingwood Grand Champion en Images of The King World Champion noemen. mm m 1 iWBSm Cabaret, muziek en amusement zijn het populairst: die genres zijn dan ook ruim vertegenwoordigd. Alex Klaasen, NUHR, Nick en Simon, Harrie Jekkers en Klein Orkest, Shirma Rouse, Vreemde kostgangers (Hen- ny Vrienten, George Kooy- mans en Boudewijn de Groot), The Three Degrees, The Analogues, Danny Vera, Veldhuis en Kemper en vele anderen mag Theater aan de Schie vanaf september 2017 verwelkomen. SCHIEDAM - Zondag7 mei om 18.00 uur heeft Theater aan de Schie het nieuwe programma voor theaterseizoen 2017-2018 op de website www.thea- teraandeschie.nl geplaatst. De voorverkoop start vrijdag 12 mei, om 18.00 uur. Vrienden van het theater kunnen vanaf dinsdag 9 mei, 18.00 uur, kaar ten reserveren. Programma 2017-2018 Directeur Rob Roos over het nieuwe theaterprogramma: "Wij willen graag een theater zijn waar iedereen zich wel kom voelt, een theater om trots op te zijn. We vinden het belangrijk dat we met het pro gramma dicht bij het publiek blijven, én ze ook kunnen ver leiden tot kennismaking met nieuwe genres en artiesten. De programmering is dan ook divers. De geschiedenis leert dat cabaret, muziek en amu sement het populairst zijn; deze genres zijn dan ook altijd ruim vertegenwoordigd. In dit nieuwe programma loopt de muziek als een rode draad door het programma. Een ode aan de muziek omdat geen kunstvorm ons zo in vervoe ring brengt. Muzikanten van uit alle windstreken reizen dit seizoen af naar Schiedam."

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 19