Wat vliegt en loopt daar in 't rond? Dier van de Week: Sportieve Chico! Jaarconcert van de Green Forest Selection Kort voor kort Ben Snel's beweegtip: voetbal Boek van de Week 10 WOENSDAG 17 MEI 2017 SCHIEDAM - Zaterdag 20 mei geeft vrouwenkoor The Green Forest Selection haar jaarcon cert. Dit jaar is soliste, sopraan Tessa Maalcke, uitgenodigd en bovendien de Ierse dans groep Celtic Swing. De titel van het concert is 'Van alle markten thuis'. De middag is gevuld met een rijk gevari eerd muzikaal repertoire, het koor treedt alleen op, maar ook met de soliste samen. Waar? De Ark, Hargplein 101, 14.30 uur. SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema draait zondag 21 mei weer Kort voor kort (editie 5). Dit keer worden er drie films getoond met een gemeen schappelijk thema. Het zijn films die een sterke band heb ben met de locatie waar ze gemaakt zijn: 'Biesbosch on der vuur', 'Arnhemse meisjes' en 'Silhouetten tegen het licht'. 'Biesbosch onder vuur' is ge baseerd op echte gebeurtenis sen. De film speelt in het laat ste jaar van de tweede wereldoorlog. Het zuiden van Nederland is al bevrijd maar het noorden niet. Het verhaal gaat over de liniecrossers, die met kano's en roeiboten door de Biesbosch trekken om ge heime berichten, mensen en medicijnen over te varen. 'Arnhemse meisjes' gaat over een jongen die zijn stad ob serveert en de knappe mo de-meisjes die even neerstrij ken op de mode- academie in Arnhem. 'Silhouetten tegen het licht' gaat over het landschap van Schouwen-Duiveland. Het gaat vooral om de beweging, van het landschap in de wind, van het water, de beweging van de hoofdfiguur en de per sonages die hij op zijn weg tegen komt. 21 mei, 15.00 uur, kleine zaal. "Na een regenbui komen er allerlei slakken tevoorschijn. Wie is de snelste7" Heieen van Beurden nam deze foto op de Schie- damseweg. Tijdens een wandeling met haar paard heeft Marjolein Borsboom dit plaatje geschoten, vlak naast het spoor bij de Kerkweg. Er vliegt en loopt heel wat in 't rond in Schiedam. Dat laten alle foto's zien die door jullie de afgelopen tijd zijn inge stuurd. Natuurlijk veel vogels, die het deze tijd vooral druk hebben met hun gezinsuitbreiding, maar ook insecten en deze week zelfs slakken. Heieen van Beurden zag ze na een regenbuiineens lopen. Heel veel! Je vraagt je soms af waar ze ineens allemaal vandaan komen. Wij zijn benieuwd wat we deze week van jullie toegestuurd krijgen. Grote of kleine die ren of misschien wel iets heel anders. Verras ons maar en stuur ze naar het inmiddels bekende mailadres. SCHIEDAM - Elke week le zen ze bij Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat van Hideo Yokoyama 'Tokyo Tapes 6-4' dat wordt beloond met een 8,5. Politiemedewerker Mikami is een tijd geleden overge plaatst van de Criminele Recherche naar de afdeling Mediarelaties. Hij is het daar absoluut niet mee eens en hoopt ook op een snelle terugkeer. Maar hij zal nu eerst de weerbarsti ge relatie met de pers moe ten onderhouden. Dan komt hij weer in aanraking met een oude, onopgeloste zaak, waarbij een meisje werd ontvoerd en ver moord en de kidnapper er met het losgeld vandoor kon gaan. Iets wat hem en het gehele politiekorps nog altijd pijn doet. Het feit dat zijn dochter onvindbaar verdwenen is, zorgt ervoor dat Mikami ook privé onder spanning staat. Dan komt hij rond het bezoek van de hoogste commissaris weer op het pad van het onder zoek. Tegelijkertijd wordt hij spil in het steeds groter wordende conflict tussen de fracties van Algemene Zaken, waar hij onder valt en zijn oude thuis, de Cri minele Recherche. SCP AM - Chico, een Amerikaanse Stafford van anderhalfjaar, is nog maar kort binnen in de opvang en vindt het nog best een beetje spannend. Het is een energieke hond die graag speelt, maar soms nog wel een beetje overenthousiast wordt. De Amerikaanse Stafford is niet gevaarlijk, maar juist een sociale, lieve, betrouwbare, zorgzame en gevoelige hond. Voor meer informatie, tel. 088-34 37112 (locatie Schiedam). SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks een beweegtip in het Nieuwe Stadsblad. "Bewegen is essen tieel voor de gezondheid maar ook gewoon leuk. Het uitbun dige titelfeest van Feyenoord is goed nieuws voor het voet bal. Nog meer kinderen zullen hun voetbalhelden willen na bootsen. Om gezond en fit te blijven, heeft een puber mini maal een uur per dag matig intensieve lichaamsbeweging nodig. Stimuleer kinderen daarom om na schooltijd met vrienden een halfuurtje te voetballen, te tennissen tegen een muurtje ofte skaten. Ver geet niet ook zelf dagelijks een half uur in actie te komen!" "Een mooie foto waarop je ziet dat het mooi weer gaat worden. Met het stuifmeel aan zijn pootjes", schrijft Marielle van Haaften. Berry Rademaker kreeg dagelijks visite van deze vogel. 'Tot hij of zij genoeg had voor het nest." "Half onder een boot in de Nieuwe Haven ligt een hoentje te broeden", aldus Bram van Delden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 10