Uit Agenda ©O^WS»9 Trainspotting Tosca; een one-woman opera in Galerie LH131 Roman Mulisch op de planken Reserveer nu kaarten voor het nieuwe culturele seizoen! Where we've met In het wild, locatie theater in de wijk Stadsgeprek Film in Wenneker Manon Uphoff Conferentie CDA Laatste Miss Montreal Marc-Marie Huijbregts 21 WOENSDAG 17 MEI 2017 Where we've met zal dit jaar haar derde edi tie beleven op 25 en 26 augustus op de Kloosterplaats. Ook dit jaar wil de organisa tie een mooi festival neerzetten. Anna Rune, Tim Dawn en Willemijn de Boer zijn de eer ste acts die ze kunnen presenteren. SCHIEDAM - Onder begeleiding van Stichting Mooi Werk verbindt In het wild, locatietheater in de wijk, Schiedams cul tureel erfgoed en ver halen van Schiedam mers in al hun verscheidenheid van nu. Het is theater voor en door Schiedam mers, met het Schie- damse DNA als over koepelend thema. SCHIEDAM - Galerie LH131 or ganiseert in samenwerking met stichting Opera aan de Schie een aantal concerten in haar toonzaal op de Lange Haven 131. Zaterdag 27 mei staat Tosca op het programma, een one-woman opera. Als één iemand het kan com poneren, kan één iemand het uitvoeren, zal sopraan Francis van Broekhuizen gedacht hebben bij de opera Tosca. In de bewerking van Puccini's populaire meesterwerk speelt Francis van Broekhuizen zo wel de zangeres Tosca als de schilder Mario Cavaradossi en de politiechef van Rome, Scar- pia. Ze schakelt moeiteloos over van rol en toont in haar eentje het psychologische en fysieke gevecht tussen de twee mannen en de vrouw in deze wereldberoemde opera. Een grote dosis humor maakt de opera toegankelijk voor jong en oud, leek en fan. De opera wordt begeleid door Jean- Baptiste Milon op de vleugel. Info Aanvang 20.00 uur, kaartver koop aan de zaal (reserveren 06-515.62.856). Entree 15 euro, studenten 10 euro, jongeren onder 16 jaar gratis. www.opera-aandeschie.nl Waar en wanneer? Op 9, 10 en 11 juni wordt 'Hart voor de Zaak' opgevoerd in Schiedam-Zuid. Op 17 en 18 juni wordt 'Klein Geluk' opge voerd in Vijfsluizen. En tot slot wordt op 24 en 25 juni 'Oh Ja Joh, Hoezo Dan? op gevoerd in winkel centrum Hof van Spaland in Schie- dam-Noord. X KJ SCHIEDAM - In Wenneker Cinema draait T2 Trainspot ting. Mark Renton keert te rug naar de enige plek die hij zijn thuis kan noemen, Edinburgh. Hij ligt in schei ding en wordt geconfron teerd met de wraakgevoe lens van zijn 'vrienden'. Er is veel veranderd maar er is ook veel hetzelfde geble ven. DO 18 mei 21:00 GZ, ZA 20 mei 21:00 GZ WAT GAAN WE DOEN? Donderdag 18 mei organiseert de gemeente een Stadsgesprek over hoe Schiedammers zich inzetten voor gezond opgroeien en ouder wor den, meer samen doen en elkaar ondersteu nen. Iedere inwoner, ondernemer en professio nal is van harte welkom in de Grote- of Sint Janskerk. 18 mei, 19.30 uur, Grote Kerk Mein Blind Date mit dem Leben draait in Wen neker Cinema. Saliya staat op het punt zijn stu die af te ronden en hoeft alleen nog maar stage te lopen als het noodlot toeslaat: hij wordt op eens bijna blind. Desondanks slaagt hij erin een stageplek te bemachtigen in een luxe hotel in München - zonder dat iemand zijn visuele be perking doorheeft. Op zijn collega Max na, die hem besluit te helpen. 18,19,20 mei 20.30 uur, 24 mei 15.00 uur Schrijfster Manon Uphoff begon al vroeg met tekenen en schrijven. Haar debuutbundel Be geerte uit 1995 werd onder andere genomi neerd voor de AKO Literatuurprijs. Op 31 mei is ze te gast in het vijfde Literair Café in de Koren beurs. 31 mei, 20.00 uur, 10,00 CDA Schiedam organiseert op 1 juni een mi ni-conferentie over Duurzaamheid. Van 14.00- 16.30 uur in De Brug, Heijermansplein. THEATER AAN DE SCHIE Vrijdag 19 mei, om 20.15 uur, is Miss Montreal met de voorstelling Sssss... Ach, laat ook maar te zien in Theater aan de Schie. Toe gang is 26,00 euro. Na de toneelversie van De ontdekking van de hemel volgt nu de toneelvoorstel ling Twee Vrouwen naar het boek van Harry Mulish uit 1975. Een poëtisch liefdes verhaal met een onverwacht slot. SCHIEDAM - 'Als je je altijd een dochter voelt, is er maar één manier om van je moeder af te komen, en dat is door zelf moeder te worden.' In 1975 verraste Harry Mulisch zijn le zers met de buitengewoon helder geschreven liefdesro man Twee Vrouwen. Inmid dels is het boek 27 keer her drukt en succesvol verfilmd. Na het verbreken van een kin derloos gebleven huwelijk krijgt Laura een verhouding met een veel jongere vrouw. Dit zet haar leven volledig op de kop. Ze is hartstochtelijk verliefd, maar raakt wanhopig door het zwijgzame en raad selachtige gedrag van haar ge liefde. Als de ex-echtgenoot het niet kan laten tussenbeide te komen, is dat de opmaat tot een aantal dramatische ont wikkelingen met onvoorziene gevolgen. High tea Zondag 21 mei om 15.00 uur. Toegang 29,50 euro. Met inlei ding vooraf om 14.00 uur, toe gang 3,00 euro. Extra bij te boeken: high tea om 14.00 uur. Zaterdag 20 mei, om 20.15 uur, is Marc-Marie Huij bregts met de voorstelling Getekend te zien in Theater aan de Schie. Toegang 27,50. Renée Soutendijk en Chris Tates te zien met de voorstelling Twee vrouwen in Theater aan de Schie. SCHIEDAM - Het nieuwe the aterprogramma voor seizoen 2017-2018 van Theater aan de Schie staat al een aantal da gen online op www.thea- teraandeschie.nl. Vanaf vrij dag 12 mei is de kaartverkoop gestart en is het voor iedereen mogelijk om voordelig toe gangskaarten te reserveren voor zijn of haar favoriete ge zelschap of artiest. Voorrang De Vrienden van het theater hebben een aantal dagen voorrang gekregen op het re serveren van kaarten. De hardlopers onder de Vrienden zijn onder andere Richard Groenendijk, Bert Visscher, Harrie Jekkers en Klein Orkest, NUHR, John van Eerd, Tineke Schouten, Het Groot Niet Te Vermijden, The Analogues, Nick 81 Simon en Vrienten, Kooymans en De Groot. Voorverkoop De voorverkoop voor seizoen 2017-2018 loopt tot dinsdag 6 juni, om 13.00 uur. De voorver koop van Theater aan de Schie heeft als voordeel dat gasten geen service- en verzendkos ten betalen. Tijdens deze periode kunnen kaarten uitsluitend besteld worden via het bestelformu lier of via de website. Telefonisch kaarten reserve ren of direct aan het bespreek bureau kan vanaf dinsdag 6 juni. Theaterliefhebbers kunnen de nieuwe theater brochure aanvragen via www.theateraandeschie.nl of afhalen in het theater. Met o.a. Richard Groenendijk, Bert Visscher, Harrie Jekkers en Klein Orkest, NUHRJohn van Eerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 21