Natuur op z'n mooist in Schiedam! Regenbui met een zonnetje I Pas op voor de buxusmot; plaag lastig te bestrijden Keuring rijbewijs Dahlia's verzorgen Vrijwilliger voor iPad Gezocht: DSW- raadsleden Schaken in de zomer Succes voor Veronique Website-actie Passage De Groene Raat op de Harreweg doet zijn naam wel eer aan, vindt Karin van Noorloos. Jolanda Ablak zag deze luchtballon boven Schiedam. Was wel vroeg hoor: 06.30 uur in de ochtend. SCHIEDAM IN 'T KORT Senioren, chauffeurs met rij bewijs C/D/E en overige auto mobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moeten worden gekeurd, kunnen hiervoor terecht bij Goedkope Keuringen op 26 mei, 23 juni en vervolgens eens per maand in Wijkcentrum De Brug, Heijermansplein 35. Voor in formatie en een afspraak: 036- 7200911. Zelf een datum reser veren kan via de website: www.rijbewijskeuringsarts.nl. De Dahliavereniging is op zoek naar vrijwilligers voor lichte tuinwerkzaamheden in mei, zoals het planten van knollen en later de stekken van de Dahliaplanten. Belangstellen den zijn welkom op maandag van 10.00 tot 12.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur op tuincomlex Vlaardin- gerdijk, achter de flat. De Bibliotheek zoekt een en thousiaste vrijwilliger voor het begeleiden van een cursus voor de iPad. De cursus wordt in kleine groepen gegeven en een paar keer per jaar georga niseerd. Per cursus gaat het om 1 dagdeel per week, 3 of 4 weken achtereen. Reageren kan door eên mail te sturen naar Anja Hoogland: ahoog- land@debibliotheekschie- dam.nl of bel: 714 63 40. De zittingstermijn van de eer ste DSW Jongerenraad zit erop en een deel maakt plaats voor een nieuwe lichting. Dus ben jij tussen de 15 en 25 jaar, wil je samen met andere jongeren een kijkje achter de schermen nemen bij DSW Zorgverzeke raar én daarna gevraagde en ongevraagde adviezen uit brengen? Meld je aan! Stuur voorijuni een mail naarrena- tevanderdonk@dekleineam- bassade.nl met daarin je naam, woonplaats, leeftijd en een korte motivatie. Schaakvereniging Het Zwarte Paard Schiedam start maan dag 12 juni met de zomercom petitie, waaraan iedereen mee mag doen, dus ook huisscha kers en niet-leden. Deelname is gratis. Per avond speelt ie dereen drie tot vier partijen, waarbij iedere partij maxi maal één uur duurt. Waar? Maandagavond in De Pionier, Lekstraat 26,20.00 uur. Info: F. Groeneweg, tel: 06-46732557. redactie.ns@persgroep.nl SCHIEDAM - Veronique de Goede, turnster van Allian tie, mocht zaterdag 12 mei deelnemen aan de district sfinale in Amsterdam. Op sprong had ze de op twee na hoogste score van de dag, ook brug ging goed. Daarna mocht ze haar oe fening laten zien op de evenwichtsbalk, haar lieve lingstoestel. Ook hiervoor kreeg ze de op twee na beste beoordeling in haar niveau. Uiteindelijk haalde ze de tiende plaats, een geslaagd -« districtsdebuut. SCHIEDAM - Nog tot en met dinsdag 23 mei wordt in de Schiedamse Nieuwe Passage een leuke website actie gehouden. Tot dan ontvangen de klan ten in de winkels van de ly Nieuwe Passage bij elke aankoop, ongeacht de hoogte van het bestede be drag, een gelukscodekaart- je. Hierop staat een unieke code waarmee je mooie prijzen kunt winnen. De code kun je invullen op de website van het winkel centrum. Kijk even op: www. passageschiedam.nl De buxus moet het hele jaar door goed gecontroleerd worden, ook in de zomer en herfst. VLAARDINGEN - Dode blaad jes, kale takken en spinnen webben in de buxus? Grote kans dat de buxusmot zich erin heeft genesteld. In de re gio zijn inmiddels veel buxus planten aangevreten door de rupsen van de buxusmot. Dat meldt Irado. Veel bewo ners hebben inmiddels al enorme schade ondervonden aan hun tuin. Dat uit zich door dode blaadjes, kale takjes, bladskeletten en spinsel. "Ge durende het hele groeiseizoen zijn er rupsen aanwezig die de buxus volledig kaal kunnen vreten. De plant krijgt daar door geen kans te herstellen en zal uiteindelijk afsterven. Wees er snel bij om ze te be strijden, want in korte tijd ma ken ze complete buxushagen en -struiken kapot", waar schuwt Irado. Het is belangrijk de buxus goed te controleren. De rup sen zitten vooral in de boven ste blaadjes. De enige milieu vriendelijke oplossing is de rupsen en poppen handmatig te verwijderen, maar daarmee krijg je niet alle rupsen weg. Je kunt de plant ook besproeien met een mengsel van water (1 liter), twee theelepels groene zeep en 2 borrelglazen schoonmaakazijn. Aangetaste takken met spinsels knip je daarna weg. Is de plant zwaar aangetast? Dan kun je deze het beste uitgraven of bij de grond afknippen. Belangrijk is aangetast buxus niet in je GFT-bak te doen, maar in een afgesloten zak in de container voor restafval. Een idee is de buxus te ver vangen door Ilex crenata. Deze lijkt op buxus maar is niet ge voelig voor de buxusmot. Regenbui met zon in het vooijaar van 2017. "Genomen in de polder ten noorden van de Mina Krusemanstraat in Schie- dam-Noord", schrijft Wolf van Pelt die ons deze fraaie foto stuurde. Het 'herfstachtige' weer van dit voorjaar levert in de ieder geval mooie plaatjes op, al zouden velen wellicht liever een lekker zonnetje zien. Komt dat even mooi uit, met twee a drie zonnige dagen deze week. Daarna gaan we gewoon weer over op regen en... heel veel mooie foto's! Blijven jullie sturen? Kijk voor het goede mailadres even bovenaan deze pagina.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 23