Een Saté-man op je lijf? Ja, graag! Skip 'Jay' danst bij Holland's Got Talent 0E Ludieke actie groot succes 9 WOENSDAG 17 MEI 2017 Bij Stay Classy Tattoo aan de Broersvest zijn ze niet vies van ludieke acties. Afgelopen vrijdag stond er weer één op het programma: vijf gelukkige winnaars kregen een gratis Sa té-man illustratie vereeuwigd op hun lichaam. SCHIEDAM - Tattooshopeige- naar Hans Pasztjerik en Sa té-man oprichter Daan Kis- man leerden elkaar vorig jaar kennen op een festival en maakten meteen een goede deal: in ruil voor lekkere Indo nesische maaltijden kregen twee van Daans medewerkers een Saté-man tattoo. Op dat moment werd het idee voor de actie geboren. Het Saté-man logo bestaat uit een prachtige illustratie waar in het sprookje over de typisch Indonesische saté-man, ge schreven door Daans vader, met tekeningen is uitgebeeld. Tattoofans maakten kans op één van die tekeningen als tattoo op hun lichaam. Het enige wat zij hoefden te doen was een motivatiemail sturen. Er kwamen meer dan 35 in zendingen binnen, waarvan Daan de vijf leukste uitnodig de in Schiedam. De Rotterdamse Rob Bouw man werd door zijn vrouw ge attendeerd op de winactie. "Echt iets voor hem", vond zij. Rob verwachtte niet te wor den uitgekozen, maar 'Ik wil het zwijntje, want mijn vrien din vindt dat ik altijd grom, vooral tijdens speciale mo menten' was sterk genoeg om tot de winnaars te behoren. Eenmaal in de shop bleek het extra leuk dat juist hij had ge wonnen, want Rob is half-ln- donesisch. Het Indische zwijn tje symboliseert daarom ook zijn roots. "Hij is vet gewor den!" stelt de Rotterdammer tevreden. Ook de 21-jarige Riki Assies mocht een plaatje uitkiezen. 'MIJN GINGER- H UI DJ E KAN WEL WAT KLEUR GEBRUIKEN' 'Mijn blanke gingerhuidje kan wel wat kleurgebruiken', luid de haar motivatie. Ze wil dol graag een sleeve maar moet daar vanwege haar studen tenportemonnee nog lang op wachten. Tatoeëerder Kevin Heere mocht bergen en een zon op haar arm zetten. "Hij was heel vriendelijk", zegt Riki. "Ze zijn in deze shop allemaal erg gezellig en professioneel." Pijn deed het volgens de stu dente niet, het was alleen "een beetje vervelend". Naast de winnaars lieten ook twee van Daans werknemers een Saté-man illustratie zet ten. In totaal lopen er dus vier van zijn collega's met een af beelding uit zijn logo rond, maar zelf bedankte hij. "Ik overweeg het wel. Het is na tuurlijk een waanzinnige te kening, alleen ik heb niet zo veel met tatoeages. Misschien van de zomer. Mocht ik er één laten zetten, dan kies voor het vogeltje." De gezellige middag werd af gemaakt met verse sateetjes van - natuurlijk - de Saté-man volgens het traditionele en geheime familierecept. Win naar Rob liet het zich goed smaken: "Ze zijn juist gemari neerd en je proeft het vlees. Kortom: geweldig!" Winnares Riki Assies en Saté-man eigenaar Daan Kisman. (Foto: Britt Planken) "Pure elegantie', vindt Ad van der Spek deze houding van de mannelijke helft van een zwanenkoppel, dat een landing maakt op het water. Momenteel broedt hij met zijn vrouwtje samen op een nest in de Nieuwe Haven. Er zijn heel wat zwanenkoppels in Schiedam, de meeste stelletjes hebben recent kleintjes gekregen. Maar ook bij de meerkoetjes, eenden en ganzen gaat het hard qua gezinsuitbreiding. "Ja, de zwanen zijn er weer met acht kleintjes in de vijver aan de Malmö", schrijft Dick van der Hoeven. Coen Meeder zag deze meerkoetjes samen voeren aan de Kasteelweg. - De 17-jarige zoon van Sylvia Boekhorst kreeg driejaar geleden een hartstil stand en werd daarna ernstig ziek. "Dansen was zijn passie maar hij mocht van de cardioloog geen lichamelijke inspannig meer doen, dus dansen was uit den boze", schrijft ze. "Mede door Make a Wish, waar hij mocht dansen met een bekende danser/choreograaf heeft hij zijn weg teruggevonden in de danswereld." Inmiddels heeft Skip een pacemaker en is hij een niet onverdienstelijk danser. Hij danst nu bij Holland's got Talent. Sylvia mag niets verklappen, 'maar het zijn niet alleen maar de voorrondes'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 9