Verver niet uit villa 1 MERK ZONNEBRIL Rudi Atman onthult schilderij van pastoor Paul Vismans 3 Museum helpt ondernemers Wij zijn sinds 15 april geopend! Daarom nu: bij aankoop van een bril. Hof van Spaland 22, Schiedam eye wish opticiens 15 WOENSDAG 24 MEI 2017 Mgr. Paul Vismans is 50 jaar pastoor en dat wordt op zon dag 4 juni gevierd in uiter aard de Liduina Basiliek, waar pastoor Vismans de cennialang werkte. Dankzij Vismans kreeg de Lidui- na-verering een nieuwe in vulling. Ter gelegenheid van dat ambtsjubileum maakte de Schiedamse schilder en tekenaar Rudi Atman een portret van de pastoor, dat op die feestdag wordt ont huld. door Kor Kegel SCHIEDAM - Vorig jaar maak te Rudi Atman een schilderij over het Jaar van Barmhartig heid, dat na enige communi catieperikelen alsnog door de bisschoppelijk vicaris in Rot terdam, Henri Egging, werd ingezegend en een fraaie plek kreeg in het ontmoetingsge bouw De Wilgenburg achter de Liduina Basiliek, waarvan Egging ook rector is. Atman verwerkte Liduina in meer schilderijen. Ook Schie damse stadsgezichten komen in zijn oeuvre voor. |n novem ber wijdde Frankeland een ex positie aan zijn werk, dat tot vorige maand ook te zien was in DrieMaasStede en thans nog wordt geëxposeerd in Harg-Spaland. Rudi Atmon werd in 1943 ge boren in Soerabaja op het ei land Java in Nederlands-lndië. Hij had overduidelijk teken en schildertalent en wilde ei- Rudi Atman maakte dit zelfportret in combinatie met herinneringen aan de Tempelstraat op Soerabaja, waar hij in zijn jeugd woonde. genlijk een opleiding aan de kunstacademie. Ondanks dat zijn ouders beslist vonden dat hij het goed kon, zagen ze niets in een kunstenaarsbe staan. Zijn moeder wilde lie ver dat hij arts zou worden, zijn vader raadde hem aan om werktuigbouwkundig ingeni eur te worden. Rudi mocht kiezen voor een opleiding tot architect. „Het mooie van die opleiding was dat ik er toch te maken kreeg met beeldende kunst. Bijvakken waren kunst geschiedenis, tekenen, ma quettebouw. Daar lag mijn passie," zegt hij. In 1964 verhuisde het gezin Atman naar Nederland en Rudi studeerde in 1969 af aan de Technische Hogeschool Delft. Als architect en stede- bouwkundige kreeg hij een interessante loopbaan met veel projecten in het buiten land. Hij werd docent aan het Insti tuut voor Internationale Huis vestingsvraagstukken aan de Erasmus Universiteit en ook aan de TU Delft. „In 1999 heb ik mijn oude liefde opgehaald en ging ik weer schilderen. Ik heb sindsdien meer dan hon derd schilderijen gemaakt." Rudi laat zijn portfolio zien. Hij maakt portretten, schildert landschappen en schepen, ook de Ooievaarsbrug in Schiedam komt erin voor - daar woont hij vlakbij - en hij geeft een voorinkijkje in het schilderij van mgr. Paul Vis mans. De afbeelding is nog geheim. Tot 4 juni. Daarnaast werkt Rudi aan een schilderij over de Slag bij Vlaardingen op zaterdag 29 juli 1018. De gemeente Vlaar dingen herdenkt dat volgend jaar met een enorm spektakel. door Frank Willemse SCHIEDAM - Oud-burge meester Wilma Verver weigert haar luxe woonboerderij te verlaten. De in Voorst (Dren the) opgedoken Verver en haar man wonen sinds haar aftreden in 2011 ondergedoken in luxe villaparken. Verver raakte haar baan kwijt na for se beschuldigingen van machtsmisbruik, vriendjespo litiek en het creëren van een angstcultuur. Na haar vrijwil lig ontslag begon zij -in het nauw gedreven- talloze rechtszaken tegen iedereen die haar dwars zat. Zoals te gen aannemer Van der Tempel die haar villa aan de BK-laan verbouwde maar zijn geld niet kreeg. Na alle slepende rechts zaken verklaarde de rechter de familie Verver in juli 2016 fail liet met eën schuld van meer dan 2,5 miljoen euro. Drenthe Op de vlucht voor schuldeisers dook zij onder totdat de pers haar opspoorde in Drenthe. Waar zij met haar man een luxe woonboerderij huurt voor 2050,- per maand. Niet in verhouding tot haar budget want de rechtbank heeft vast gesteld dat het stel met €1400,- per maand moet rondkomen. Anders neemt haar schuld, inmiddels opge lopen tot 2,7 miljoen euro, al leen maar toe. Kort geding De curator of toezichthouder wil daarom huisuitzetting omdat de schuldeisers anders te kort komen. Na alle andere slepende rechtszaken bestrijdt Verver ook deze eis tot hui suitzetting weer in een kort geding. De vraag is, wordt zij gedwon gen de woonboerderij uitge zet of verhuist ze straks toch vrijwillig naar een 'passende' woning als een flatje. Door Kor Kegel SCHIEDAM - De medewerkers van het Stedelijk Museum Schiedam geven persoonlijke tips welke winkels, cafés, res taurants en plekjes in en rond de Schiedamse binnenstad ze het leukst en meest bijzonder vinden. Ze hebben hun voor keuren verwerkt op een kaart, waarmee ze de museumbe zoekers wegwijs willen ma ken. "Zo hopen we dat kunst liefhebbers uit het hele land ook de stad Schiedam beter leren kennen", zegt museum directeur Deirdre Carasso. „En hopelijk kunnen de onderne mers meeprofiteren van onze bezoekers." De kaart heeft als titel: 'Schie dam en verder...' Uiteraard bevat de kaart een verwijzing naar De Bonte Koe, de 25-jarige chocolaterie 'aan de Lange Haven, waarvan het museum producten uitstalt op de eettafel in de aula. Ook de Schiedamse molens en enkele grote distilleerderijen worden genoemd, alsmede andere culturele instellingen waarmee het Stedelijk Muse um samenwerkt, zoals het l-punt SDAM, de groene bi bliotheek in de Korenbeurs, het Jenevermuseum, het Coö peratiemuseum, de Histori sche Vereniging Schiedam en de Sint Jorisdoele, waar het museum ooit begonnen is. Dat was in 1899. Ook de Ketel- factory komt op de kaart voor. En dan zijn er de favoriete winkels van het museumper soneel: slijterij Alambic van Ria Kouwenoord; de lingerie winkel van vintagekoningin Marjolein Tuasela, Vintage 'Lein, Rosa bloemsierkunst en het Schiedams Boekhuis. Ook de horeca komt ruim schoots aan bod. De kaart is getekend door Maartje Kuiper, illustrator. Voor een 'kwartje' is de kaart te koop in de museumwinkel. De kaart geeft veel nadere in formatie, ook over de stad en de Hoogstraat caaeau *Oe maximale waarde van de zonnebril cadeau bedraagt €160 bij aankoop van een complete enkelvoudige bril en €240 bij aankoop van een complete muitifbcale bril. Vraag naar de voorwaarden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 15