Uit Agenda JazzDistillery, The Ultimate Music Weekend Gratis lunch concert in de foyer Finalisten Cabaret Festival in het Wennekerpand Bob Offenberg telt af... Voor in de agenda: data Cultuur Borrelt Concert op Standaart Nieuw programma Trainspotting Manon Uphoff Tramlijn Begeerte r f 'r 19 WOENSDAG 24 MEI 2017 Als het aan Bob Offenberg ligt barst Class Palace aan de Calandstraat 111 zondag 28 mei compleet uit z'n voegen. Die middag pre senteert hij z'n langverwachte album met hierop ook z'n nieuwe single 'Kus me'. 15.00 uur, 25,00 via www.boboffenberg.nl SCHIEDAM - zal ook een be langrijke plek innemen op ons festivalterrein tijdens JazzDis tillery, The Ultimate Music Weekend van 6-8 oktober aanstaande," ver klapt de programmeur. Vol trots bracht zij tijdens de af sluiting van het negende sei zoen naar buiten, dat Jazzpodium Waterweg in het eerste week end van oktober een wel heel bijzonder festival organiseert. "In het decor van het roemrij ke jeneververleden van Schie dam zal een indrukwekkende stoet internationale en natio nale musici geschiedenis gaan schrijven. Met meer dan twin tig optredens, workshops, sig neersessies en o.a. een fo toexpositie een festival dat Schiedam mu zikaal nog beter op de kaart zal zetten. Momenteel leg ik de laatste hand aan de programmering. Het ligt op het puntje van mijn tong om namen te noemen, maar ik hou het nog even spannend. Vanaf 1 juni start de kaartverkoop online. De ko mende periode zullen we de line-up bekend gaan maken," besluit Nathalie Lans. JAZZDISTILLERY THE ULTIMA TE MUSIC WEEKEND |6,7 en 8 SCHIEDAM - Dit jaar zal de zomerse zon dagmiddaggebeurte nis Cultuur Borrelt in het Julianapark plaatsvinden op 25 juni, 16 juli, 27 augus tus en 17 september. Het evenement begin alle dagen om 14.00 uur. De organisatie is druk bezig met de voorbe reidingen en de pro grammering is zo goed als rond. Meer bijzonderheden vol gen in een later stadi um, zegt de organisa tie. Ook voor de kinderen staan weer nieuwe activiteiten op het programma. Maar heel belangrijk: er zijn ook nog veel vrijwilligers nodig om het evenement tot een succes te maken. Info: www.facebook. com/CultuurBorrelt THEATER AAN DE SCHIE S( HIED/ - Ryota was ooit een succesvol schrijver, maar werkt nu als privéde- tective om de alimentatie bij elkaar te sprokkelen. Hij kampt met het verlies van zijn vader en raakt steeds meer vervreemd van zijn ex-vrouw, zoontje en moe der. Een stormachtige nacht biedt Ryota de kans om de regie over zijn eigen leven te nemen. 25, 26, 31 mei in Wenneker Cinema. Zondag 28 mei, om 15.00 uur, vindt er een orgelcon cert plaats op het Schie- damse Standaart Theater orgel in Theater aan de Schie. Door Mattew Bason. SCHIEDAM - Eén keer in de maand organiseert Theater aan de Schie, in samenwer king met Opera aan de Schie, lunchconcerten waarbij gas ten in de theaterfoyer kunnen luisteren naar live muziek. Het bedrijfsleven, winkelend publiek; iedereen is woensdag 31 mei, van 12.15 tot 13-00 uur, welkom in de foyer van Thea ter aan de Schie. Toegang tot het lunchconcert is gratis. Tijdens dit concert kan het pu bliek een zelf meegebrachte lunch nuttigen. Aan de bar zijn drankjes verkrijgbaar. Live muziek van Decaphonics Decaphonics is in 2015 opge richt door tien jonge be roepsmusici gevestigd in Rot terdam. Met de combinatie van 5 string en 5 woodwind spelers geven zij een nieuwe impuls aan klassieke muziek door het toevoegen van improvisatie en elektronica in de voorstel lingen. Ze laten zich grotendeels in spireren door de ruwheid, de energie en de diversiteit van de bruisende stad Rotterdam. Decaphonics trad op tijdens de Opera Dagen Festival in de succesvolle productie Parsifal, geregisseerd door Arlon Luij- ten, en wordt ook bijzonder royaal ondersteund door Codarts, Rotterdams Conser vatorium. WAT GAAN WE DOEN? Mark, een werkloze jongere, en zijn zoge naamde vrienden (dieven, leugenaars, psy cho's, junks en losers) proberen met behulp van bier, drugs en uitgaan de jaren '90 door te ko men in het saaie Edinburgh. Mark besluit om zijn leven te veranderen en een nieuw leven te beginnen in Londen. Zo 28 mei, 15.00, Wenneker Cinema Schrijfster Manon Uphoff begon al vroeg met tekenen en schrijven. Haar debuutbundel Be geerte uit 1995 werd onder andere genomi neerd voor de AKO Literatuurprijs. Op 31 mei is ze te gast in het vijfde Literair Café in de Korenbeurs. 31 mei, 20.00 uur, io,oo, Korenbeurs Amateur Theatergroep KnapSchiedam speelt "Tramlijn Begeerte" (A Streetcar Named Desire) in Schiedam van 30 mei tot en met 4 juni op de Koemarkt 1. Tramlijn Begeerte is het wereldberoemde to neelstuk uit 1947 van Tennessee Williams. Het toont de wrede ontmoeting tussen uitersten. Waan naast realiteit. Schoonheid naast kracht. Man tegenover vrouw. Deze bewerking is gezet in een broeierige sfeer halverwege de vorige eeuw in Schiedam, waar de dromen van de stokers zijn stukgeslagen en de grote industrie opkomt. ?Meer info: www.knapschiedam.nl 30 mei - 4 juni, Koemarkt i a1 a- 0 ■0 6 Reserveer tot dinsdag 6 juni, 13.00 uur, voordelig kaarten voor het nieuwe theaterseizoen van Theater aan de Schie. Info: www. theateraandeschie.nl. Op 31 mei; van 12.15 tot 13.00 uur, is iedereen welkom in de Theaterfoyer. Kom ook gezellig langs! De grote carrièrestart van de nieuwe Najib Amhali of de Sanne Wallis de Vries van 2017 meemaken? Dat kan. Want de finalisten van het jongste VARA Leids Cabaret Festival zijn zaterdag 27 mei, om 20.15 uur, te zien in het Wennekerpand. SCHIEDAM - Sinds 1978 is het VARA Leids Cabaret Festival hét podium voor jong talent. De Hygiëna's Drie Vlaamse absurdisten en een gitaar... dat was, een veel betere naam geweest voor De Hygiëna's. Maar helaas, ze hebben al een logo en Face- book-pagina, dus ze zitten er aan vast. Wil jij ook kunnen zeggen "Dof is een half uur van mijn leven dat ik nooit meer te rugkrijgDan ben je van avond aan het juiste adres bij "Drie Vlaamse Absu..." ...uhm, ik bedoel "De Hygiëna's"! Felix Heezemans Tegen de verwachting in. Als niets is watje ervan verwacht had, kun je maar één ding doen: obstakels te lijf gaan en volle kracht vooruit. PS en zo is het leven PS en zo is het leven probeert te balanceren, te zoeken naar houvast, te achterhalen hoe het moet, hoe het hoort, hoe anderen vinden dat het hoort. Soms lukt het. Dan staan ze overeind. Voor even Meer info Voor meer informatie: kijk even op de website van het theater, www.theateraande- schie.nl. Ook voor het bestellen van kaarten ben je hier aan het juiste adres. Alle finalisten staan zaterdag 27 mei op de bühne van het Wennekerpand.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 19