Tange weer eventjes vakantiedirecteur I Blijf actief! Ga naar buiten! Beschuit met muisjes op 't Hoefblad Taart voor fluisterboot Acht maanden jeugddetentie geëist f Er komen steeds meer alleenstaanden Zomer aanbieding 3 WOENSDAG 24 MEI 2017 Op vakantie? Dan kan toch een tijdelijke baas invallen? Kunstenaar Jacques Tange is voor de komende periode als tijdelijk directeur van het Stedelijk Museum Schiedam benoemd, zodat hij er me teen zijn tiende 'Niet Net- jes'-tentoonstelling kan to nen. SCHIEDAM - 'Niet netjes' is werk van een twaalftal kun stenaars die door de tijdelijke directeur zijn uitgenodigd. Met als eis: werk met een ero tische of expliciete sekslading. "Natuurlijk houden we reke ning met het publiek", zegt Jacques over de getoonde werken. "Maar wat vroeger een rel werd, is nu normaal geworden." Natuurlijk met het traditionele vrouwelijk naakt, maar nu ook -heel geemancipeerd- man nelijke bloot. Schiedamse kunstenaar Sjef Henderickx maakte 54 insignes waarop op speldjesformaat kunstig ge maakte 'pussies en cocks' te zien zijn. Andere eyecatchers; de glanzende corpsen van Ju dith Wiersema en een klassiek bloemstilleven door Harald Vlugt met engeltjes erin die de SCHIEDAM - Na ruim 33 da gen broeden zijn de eieren van het Ooivaarskoppeltje bij Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark dan toch echt uitgekomen. Alhoe wel de kleintjes nog niet te zien zijn, vliegen de ouders druk heen en weer om de kui kens te voeren. De medewerkers van de Kin derboerderij zijn blij met de nieuwe bewoners. Het is nog niet bekend hoeveel eieren er zijn gelegd en hoeveel kuikens er zijn. "We zijn best opge lucht dat de eieren zijn uitge komen. Vorig jaar had dit kop peltje ook eieren op dezelfde nestpaal. Echter in een 'onbe mand' moment zagen kraaien hun kans om de eieren te ste len", aldus een medewerker van de Kinderboerderij. Pas geleden vertelde zij hier uit gebreid over in deze krant. De kleintjes zijn pas te zien als ze iets groter zijn. De beweeglijke ouders zijn wel heel goed te zien. Zij vlie gen af en aan en zorgen goed voor hun kroost. Kraamvisite Schiedammers die de ooie vaars willen bezoeken kunnen dat doen tijdens de openings tijden van de Kinderboerderij van dinsdag tot en met zon dag van 10.00-16.30 uur. Tijdens het Lentefeest, dat ge houden wordt op zaterdag 28 mei van 12.00 tot 16.00 uur in het Prinses Beatrixpark, bie den de medewerkers van de Kinderboerderij bezoekers be schuit met muisjes aan bij de koffie- en theetafel. Deze dag worden traditiegetrouw ook de schapen geschoren. Tot zondag 4 juni is Jacques Tange, die samen met Annemarie Jung de tentoonstelling opende, directeur van het Stedelijk Museum. (Foto: Rob Kamminga) liefderbedrijven. Al tj|ri jaar organiseert Tange Niepfcetj'es. En met succes! Zeker ook omdat hij bekend is door erotische schilderijen in kardinaalsrood, hemelsblauw en bladgoud. Met daarin een centrale rol voor zijn vrouw Belinda als muze en naaktmo del. Op de opening onthulde actri ce en zangeres Anne-Marie Jung dat zij ook eens muze werd voor een Schiedamse kunstenaar. Die over de des tijds 17-jarige rondborstige diva erotische gedichten schreef. Wie die poëet is/was, wilde de actrice niet vertellen. "Erotisch werk maar met een glimlach", concludeert Tange tevreden in de kelder van het museum die als nachtclub is verlicht. "Bloot slaat dood bij daglicht", verklaart een muse- ummedewerker. "Nooit een vaste baan en nu ineens directeur", zegt Tange lachend over zijn vakantie baantje. Hij is vereerd en hoopvol dat het scabreuze werk veel nieuwsgierige be zoekers zal trekken. BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Het is weer eind mei en veel mensen ma ken plannen voor vakantie of gaan voor langere tijd naar de camping. Dat is het grote voordeel als je gepensioneerd bent, maar tevens een groot nadeel voor de mensen die achter moeten blij ven; de eenzaamheid ligt op de loer. Toen zo'n 25 jaar geleden tijdens mijn werkzame leven op een reisbureau de eerste alleenstaande reizen werden georganiseerd, was mijn allereer ste gedachten altijd: dat zijn zielige mensen die daarop inschrij ven. Nu 25 jaar later, weet ik wel beter. En die zijn echt niet allemaal bejaard. Nee, veel mensen kiezen er vrijwillig voor om alleen te zijn. He laas zijn er oudere mensen die daar na een lang huwelijk niet voor kiezen, nee, die hebben niets te kiezen. Als een partner weg valt heb je dat niet meer in eigen hand. Watje wel kunt doen is actief blijven. Ga met het mooie weer naar buiten. Zittend op een bankje heb je zo aanspraak of schrijf eens in op een vakantiereisje of dagtocht. Uw vakantiegeld is net gestort en daar is het geld toch echt voor bedoeld hoor! Niet sparen, dat heeft u lang genoeg gedaan, geniet ervan! Het be strijden van de eenzaamheid moet ook van uw kant komen, hoeveel wij ook met u willen meedenken, wij kunnen het niet alleen. Noteer alvast dat u op donder dag 1 juni weer bingo kunt spelen in de sociëteit aan de Lange Nieuwstraat 182. Bij de bingo spelen wij niet om grote prijzen of geld, maar het is bedoeld om u weer een gezellige middag te bezorgen. U hoeft hiervoor niet in te schrijven, gewoon komen bin nen, om half twee beginnen wij met draaien en wie weet wint u wel een leuk prijsje. Dat kan ik u niet beloven, maar ik kan u wel beloven dat u een leuke middag heeft. Onze sociëteit is elke werkdag open tussen 9.30 en 15.30 voor een hapje en drankje, op vaste dagen kunt u biljarten, kaar ten, creatief zijn. Wij hebben 22 activiteiten, dus als u zelf wilt hoeft u niet eenzaam te zijn. Tot volgende week! SCHIEDAM - Regelmatig trekt GroenLinks de stad in om vrij- willigersinitiatieven te belo nen met een complimenten- taart. Met de taart laat de partij weten veel waardering te hebben voor de onbaat zuchtige en vrijwillige inzet van Schiedammers. Op 19 mei kwam de eer toe aan bestuur, stuurlui en gidsen van de Stichting Rondvaarten Schie dam. GroenLinks beloont regelma tig organisaties die iets bete kenen voor Schiedam. Groen Links richt zich daarbij op organisaties die de stad naar een hoger plan tillen, die en thousiasme kweken en die ambassadeur zijn van de stad. De circa 30 vrijwilligers van de fluisterboten die toeristen door Schiedam leiden, zijn ambassadeurs bij uitstek. Jeroen Ooijevaar, fractievoor zitter van GroenLinks, sprak zijn waardering uit voor de fluisterboten. "Met elke af vaart, met elke passagier, groeit het enthousiasme. Juist vanuit het water is zo goed te zien wat een prachtige stad Schiedam is en wat een rijke historie er achter al die gevels schuilt." Tijdens het eten van de taart werden wilde plannen ge maakt, van 'Amsterdamse' overdekte boten, via een on derdoorgang bij de Vlaardin- gerdijk, tot aan het ongedaan maken van de drooglegging van de Broersvest aan toe. COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - Tegen de twee ling die verdacht wordt van de verkrachting van een 35-jarige vrouw, nabij station Schiedam Centrum eerder dit jaar, is tot 8 maanden jeugddetentie ge- eist. Ook tegen de derde ver dachte wordt dit geëist. De groepsverkrachting bracht veel verontwaardiging teweeg en vond plaats op de vijftiende verjaardag van de jongens. De vrouw werd vanaf het station door de tweeling en de andere jongen gevolgd naar het auto, die ze had geparkeerd aan de Bokelweg. Daar werd ze in haar eigen auto minutenlang misbruikt. De tweeling wordt van meer zaken verdacht, onder meer mishandeling van twee vrou wen en aanranding. Uitspraak volgt op 1 juni. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising.west(§> '4 persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenwcekbladent» persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.rtieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl www.nieuwestadsblad.nl Twitter (SNieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy [Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Aniïeveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden geplaatst. (I) www.depersgroep.nl/adverteren SCHIEDAM - In juli en au gustus kan er twee maan den lang onbeperkt ge zwommen worden tijdens het recreatieve zwemmen en het banenzwemmen. Dit 2-maandenabonne- ment is niet leeftijds- maar wel persoonsgebonden, prijs is 42,50 per persoon. In de zomervakantie zijn de openingstijden van Zwem bad Groenoord aangepast. Kijk hiervoor even op: www.optisport.nl/zwem- badgroenoord. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland 1 www.nieuwestadsblad.nl Het echtpaar Ooievaar heeft het er maar druk mee en vliegt aften aan. Kom ook eens kijken bij de kinderboerderij. (Foto: Petra Wegman)

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3