'Where we've met' komt naar de Kloosterplaats w Harr tekende als Hadi de allereerste pornocartoons Samen sterker: Plantage Jenever Schiedam iïl 't kort Expositie Frankeland Expositie Artipico: 75 jaar Walter van Oei r§ r« Expositie 'Levensboom' Laatste kans Eye Attack Stokerij op de Parade 15 WOENSDAG 14 JUNI 2017 In de zomermaanden juli en augustus expo seert John Middelkoop fotowerk in Franke land. Landschappen en straatfotografie zijn vaak het onderwerp. In het landschap is hij met name geïnteresseerd in de voortduren de verandering waaraan het onderhevig is. SCHIEDAM - Artipico exposeert ruim twin tig schilderijen en ob jecten van een trans- cendentale schoonheid op twee locaties in Schiedam: in de galerie aan de GroteMarkt3gAenin Sjiek Schiedam, in het voormalige Arsenaal van Jan des Bouvrie aan de Korte Haven 5. De kunstwerken be treffen ook werken SCHIEDAM - Where we've met zal dit jaar haar derde editie beleven op 25 en 26 au gustus op de Kloosterplaats. Ook dit jaar zal de organisatie er alles aan doen om een mooi festival neer te zetten. Anna Rune, Tim Dawn en Willemijn de Boer zijn de eerste acts die Where we've met kan presen teren. De organisatie liet vorig jaar weten met het festival rond te uit de privé-collectie van Walter van Oei, een internationaal befaamd kunstenaar. Van Oei hield so- lo-exposities in Ne derland (Stedelijk Museum Kampen en Museum Jan van der Togt in Amstelveen) en onder meer België, Denemarken en Sin gapore. De expositie loopt tot en met 30 juli. trekken om Schiedammers hun stad te laten zien. Met het gat tussen de Broersvest en de Broersveld is de ultieme festi vallocatie voor dit jaar weer gevonden. De Kloosterplaats, voorheen het Gat van Bol- mers, heeft de afgelopen jaren een grote transformatie on dergaan, geïnitieerd door de gemeente en Bolwerk. De Kloosterplaats zal op 25 en 26 augustus helemaal klaar zijn om Where we've met te kun nen huisvesten. Ook dit jaar zal er nationaal en regionaal muzikaal talent op het podium optreden en zul len er intieme loftsessies plaatsvinden. Er zal echter nog steeds voor nieuwe verrassin gen worden gezorgd. De orga nisatie belooft dat het festival groter uit gaat pakken dan ooit: het publiek zal twee fan tastische dagen meemaken. - Deze week in Wenneker Cinema 'Hidden Figures' van Theodore Melfi. Het ongelofelijke waarge beurde verhaal van (Catheri ne Johnson (T.P. Henson), Dorothy Vaughn (0. Spen cer) en Mary Jackson (J, Monae), drie briljante vrou wen van Afro-Amerikaanse afkomst, die tijdens de se gregatie als wiskundige ge nieën werkten bij NASA. 16, 17 jun 2i.oo, 18,21 jun 15.00. WAT GAAN WE DOEN? Op zaterdagmiddagen in de periode 17 juni tot en met 8 juli is van 14.00 tot 17.00 uur in de Dorpskerk van Kethel de expositie 'Levens boom' te zien. Enkele kunstwerken van Mary Velthoen en Henny de Klijn - van Hartingsveldt worden geëxposeerd. Ook is er gelegenheid om de Dorpskerk aan het Noordeinde 10 in Kethel van binnen te bekijken. Toegang gratis. Laatste kans om de succesvolle tentoonstelling Eye Attack te bekijken. Wie de optische illusies in het Stedelijk Museum Schiedam nog niet heeft gezien, kan het overzicht met Op Art- kunst nog tot en met 18 juni bekijken. De pers reageerde lovend. Geen 'eye attack maar eye opener', schreef een journalist. Ook bezoekers waren enthousiast. Soms kwamen ze drie keer; óók met de (klein)kinderen. En een jongen van acht vond de tentoonstelling 'veel te kort'. Op de Parade speelt De Stokerij 'Don't Shoot the Pianoplayer'. Een voorstelling waarin de makers op zoek gaan naar comedy in de tragiek van het verlies van de enclave Srebrenica. Er zijn 8000 doden te betreuren in een verhaal dat voor de neutrale toeschouwer een klucht zou kunnen lijken: besluiteloze politici, gehei me afspraakjes, niet opdagende F-16's en slech te timing. Als het niet zo diep tragisch was, dan zou je er zomaar een voorstelling op de Parade over kunnen maken. Try-out:23juni, Parade Rotterdam, première: 24 juni Parade Rotterdam. FRANK WILLEMSE TREKT DE STAD IN Door Kor Kegel SCHIEDAM - „Waar hangen jouw tekeningen?" vroegen bezoekers van Niet Netjes aan de Schiedamse tekenaar en il lustrator Harr Wiegman. Elke keer doet Harr namelijk mee aan deze door Belinda en Jac ques Tange georganiseerde expositie. Maar nu...? „Men herkende dus mijn werk niet," zegt Harr met een vilein ge noegen. Want hij was wel de gelijk vertegenwoordigd op de vervolgtentoonstelling van Niet Netjes aan de Schie 50. Namelijk onder het pseudo niem Hadi. In de jaren zestig begon Harr al te tekenen voor seksbladen. Hij was toen amper vijftien jaar. Er waren wel tekenaars van erotisch getinte strips, maar Harr was op die jonge leeftijd de eerste tekenaar ter wereld die pornografische cartoons maakte. Hij tekende vooralle seksbladen in Neder land en België, waarvan Aio- ha, de Candy en de Chick het meest bekend zijn, maar ook voor Smile, Smul, Lolita, Smik, Pik-up, Dream, Pix, Kiss, Cora en Climax. In de aanloop naar Niet Netjes aan de Schie werd de persoon van Hadi enigszins gemystifi ceerd. Wie is Hadi? We weten dat hij uit Schiedam kwam. Maar wie was hij? Belinda en Jacques Tange speelden mee in de geheimzinnigheid, maar zij wisten het al lang. Zaterdag ging de tentoonstelling open, met ander werk dan in mei bij de Niet Netjes in het Stedelijk Museum te zien geweest was. In de vijftig jaar oude porno cartoons van Hadi vermoedde niemand de hand van Harr Wiegman. SCHIEDAM - Eten, drinken, optredens en voor al mooi weer. Dat is nodig om bezoekers te trekken naar een festival. Dit weekend waren er maar liefst twee evenementen die apart van elkaar minder bezoekers trekken, maar samen een heleboel. Overal blije gezichten en voor iedereen wat te beleven. Bezoekers en inwoners konden genie ten van exclusieve cocktails in de Havenkerk, optredens in het park en overal foodtrucks en drankjes. Proeven met al je zintuigen rond het Jenevermuseum, optredens in het oude park en foodtrucks met exclusieve hapjes of ijs. Jong en oud, rijk en arm, voor ieder wat wils in de binnenstad. In dit stralende decor is voor ieder een wat te doen. 's Avonds lui genieten op de gracht met bootjes of dansen op de tonen van Zuco 103 in het park. Op het jeneverfestival vooral fijnproevers van oude genevers of juist moderne cocktails. Buiten op de opgeknapte Lange Haven lijkt de gracht met terrasjes op Amsterdam in het klein. "Waarom die gracht niet altijd autovrij en vol toeristen/" oppert een verbaasde gast uit Delft. Een straat verderop die andere Parel: De Plantage, 250 jaar oud. Alle maal relaxt onder de tropische zomerwarmte. Foto's: F. Willemse/R. Landegent Collecte van Rode Kruis De Rode Kruis collectebus kan uw donatie goed gebruiken in de week van 19 t/m 24 juni. Op 30 september gaan er weer vele se nioren mee met de Rode Kruis dag boottocht. Het zou fijn zijn om van die dag een feestelij ke dag te maken met een extra attentie. Een bijdrage kan ook naar: NL63RABO 0153185104. Ijsgekte in Schiedam: 3iig Een hele wijk in Schiedam wint ijs. De IJsprijs van de postcodeloterij is in de meitrekking namelijk op postcodegebied 3119 in Schie dam gevallen. Vanaf volgende week kunnen de 904 winnaars hun ijsprijs ophalen. Café voor mantelzorgers Mantelzorgcafé op dinsdag 27juni in De Wil genburg, Land van Ris 6. Ben je mantelzor- ger? Zorg je voor een partner, kind, ouder, vriend of goede buur? Dan ben je dinsdag 27 juni van 10.00 tot 12.00 uur van harte wel kom in het Maritelzorgcafé Schiedam. Lekker met elkaar bijpraten. Laatste repaircafé Zaterdag 17 juni is het laatste Repair Café voor de zomer. Deskundige vrijwilligers staan klaar om spullen te repareren die anders zouden worden weggegooid. Koffie appara ten, audio- en video-apparatuur, stofzuigers, enz. kunnen mogelijk een nieuw leven krij gen. De reparaties zijn kosteloos. Het Café is in De Vijf Molens, Nieuwe Damlaan 818 en geopend van 9.30 tot 12.00 uur. Bij te grote belangstelling sluit de inschrijving eerder.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 15