Frankelandgroep weer Beste Werkgever? U Weer fris en fruitig Aad en Suus Schippers 65 jaar een (echtjpaar 'Er zou een dak op moeten zitten.' Innovatieprijs voor Spieringshoek Waterwegsportlive te zien bij PopUpTv Islamitische winkels langer open? 3 WOENSDAG 14 JUNI 2017 Met een totaalscore van 8,9 koerst de Frankelandgroep opnieuw aan op een topno- tering in de verkiezing van Beste Werkgever van Neder land. In oktober vorig jaar haalde de Frankelandgroep met een zelfde score de eer ste plaats. Aan de verkiezing doen honderden bedrijven en instellingen uit het hele land mee. Het zijn de perso neelsleden van al die organi saties, die de doorslag geven. SCHIEDAM - Aad Schippers en Suus Buurman traden op 29 mei 1952 in het huwelijk. 65 jaar later wilden ze deze dag nog eens dunnetjes overdoen. Door een klein ongemak van de bruidegom moest het dia manten bruidspaar hun fees telijke plannen even opschui ven. 'Tijdens het Pinksterweekend hebben we ons huwelijksjubileum ge vierd in Nuenen, het geboor tedorp van Vincent van Gogh. Geweldig! Wat we ook heel bijzonder vonden is dat bur gemeester Lamers ons per soonlijk kwam feliciteren." Mevrouw Schippers: "Mijn man was tijdens zijn werkbare leven sleepbootkapitein. Be gin met burgemeester Lamers over varen en je praat zo een uur vol." Aad en Suus Schippers zijn al lebei ras-Schiedammers en kennen elkaar al lang. De zus van Aad en de zus van Suus waren met twee broers ge trouwd. Logisch dat ze elkaar op verjaardagen en feestjes tegen kwamen. Aad was al op 14-jarige leeftijd als matroos aangemonsterd bij de 's Gra- venhaagse Sleepdienst. Toen Suus 14 jaar werd zei haar moeder: 'Als je 14 bent ga je werken!' En ze nam Suus mee naar een atelier. Suus stapte op een dag in een bomvolle bus naar huis, waar ook Aad instapte. Om zich staande te houden klemde ze haar hand om een stang. Aad stond te genover haar en kneep zijn knuist rond haar fragiele hand. 'Au!' dacht ze, maar zei dat niet! Toen sloeg de vlam over en die is tot op de dag van vandaag nog niet gedoofd. 'Wot een gezellige man is burgemeester Lamers', vond het jubilerende echtpaar Schippers. (Foto: Marius Schinkel, tekst: Kathy Huitema) SCHIEDAM - Bij de Franke landgroep hebben liefst 799 van de 1067 medewerkers meegedaan aan de enquête van marktleider Effectory in samenwerking met Interme diair. Dat komt neer op 75 pro cent. „Die respons is hoog en meer dan goed genoeg om de resultaten betrouwbaar te noemen. En die resultaten zijn prachtig!" laat bestuurder Ben de Koning mede namens het directieteam weten in een rondschrijven aan de mede werkers. „Jullie blijken op alle onderdelen veel hoger te sco ren dan het landelijk gemid delde." De medewerkers gaven met elkaar een 9,2 als rapportcijfer Directieleden Roel van Tongeren, Pepita Breugem en Minke de Jong en bestuurder Ben de Koning zijn trots op hun medewerkers. bij de vraag of ze trots zijn op hun werk. Landelijk is dat 8,4. Een 9 geven ze voor plezier in jiun werk. Landelijk is dat 8,1. ;if)f ze hun werk zinvol vinden: een 9,1. Landelijk: een 8,6. Of ze de kans krijgen iets te pres teren: een 8,5. Landelijk: een 7,2. Bij de Frankelandgroep vindt 81 procent van de mede werkers de werkdruk niet te hoog. Het landelijk gemiddel de is 54,6. „Ik word hier heel erg blij en trots van," zegt De Koning. Eerder liet hij al uit volle over tuiging weten dat de mede werkers de ruimte moeten krijgen om te groeien, leder een is daarbij gebaat, in het bijzonder de bewoners van de vijfhuizen van de Frankeland groep. „Met goede medewer kers is het niet zo moeilijk om de beste te zijn!" zei hij toen in oktober bekend werd dat de Frankelandgroep de Beste Werkgever van Nederland is, niet alleen in de zorgsector, maar in z'n geheel. Waar schijnlijk wordt de titel Beste Werkgever van Nederland in januari 2018 toegekend. BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS De kop heb ik lekker gepikt van Humberto T*sj j|8y V Tan, zoals hij zijn programma afsluit en 4% timjx ik nu lekkfflf mijn column begin. Ik heb heêjpijk genoten van een vakan tie naar eeTi zonnige bestemming. Zelf hou ik niet erg van in de zon bakken, maar zet mij maar onder een parasol en giet er lekker eten en drinken naar binnen en je heb geen kind aan mij. Zo tevreden ben ik dan. Heerlijk lezen, computertje, puzzelen, spelletjes doen. Nederland is een prachtig land maar somS denk ik wel eens: Mijn gebrabbel gaat gewoon tijdens mijn vakantie door, maar u begrijpt dat ik dit niet eerder ga vermelden. Voor je het weet is je huis opengebroken. Houdt u daar ook rekening mee als uzelf op vakantie gaat, laat niet blijken dat uw huis onbewoond is, vraag buren of vrienden op uw huis te letten. Maar nu is er dan weer werk aan de winkel, tenslotte is vrijwil liger niet altijd vrijwillig. Men rekent op je. Als ik de intekenlijst van de Haringparty zie word ik blij, want ondanks datje iets organiseert, je moet maar afwachten of iets aanslaat. Dat wij bij Soos Blauwhuis iets voor mensen betekenen kunt u vinden in het feit dat wij maar liefst 22 activiteiten hebben. 22 activiteiten voor ieder wat wils, elke werkdag zijn wij open tussen 9,30 en 16.00 en is de keuken geopend tot 15.30 Als ik alles zou opnoemen is gelijk mijn column vol en dat wil ik niet, kom gewoon eens kijken in onze sociëteit aan de Lange Nieuwstraat, links ach ter de muziekschool de poort in en druk op de rode knop en u staat binnen. Bent u al lid dan krijgt u maandelijks ons magazine waarin alles uitgebreid staat, wilt u lid worden? Bel mij dan 06 22724227 en ik maak het voor u in orde. Voor slechts een jaarcontributie van 20,- (2017) kunt u gebruik maken van alle activiteiten. Denkt u nu daar doe ik niet aan mee, door uw lidmaatschap steunt u ook onze vereniging en kun nen wij met al onze vrijwilli gers nog meer doen voor de mensen. Tot volgende week! SCHIEDAM - Voor het vak on derzoek en ontwerpen heb ben Robbin Baauw, Bram van de Lagemaat en Thies Caljé uit 5 vwo van Spieringshoek wel een heel bijzondere prestatie geleverd. Niet alleen werd door de opdrachtgever voor wie ze dit project uitgevoerd hebben een patent verkregen op het door deze leerlingen bedachte ontwerp, maar ze zijn ook doorgedrongen tot in de landelijke finale van de wedstrijd 'Innovatieprijs bou wend Nederland'. De leerlin- SCHIEDAM - Waterwegsport live is een maandelijks sport programma dat op woensdag om 20.00 uur te zien is in de studio van PopUpTv. PopUpTv is een stichting zon der winstoogmerk. Daarnaast is het laagdrempelig en spon taan. PopUpTv zendt uitsluitend uit via internet en loopt daarmee voor op de landelijke ontwik keling: steeds meer omroepen gaan zich meer of uitsluitend focussen op online. Dit houdt dus in dat deze uit zending ook te volgen is via de livestream op de site. Natuur lijk kun je hierbij ook zelf aan wezig zijn als publiek. In dit programma komen al lerlei regionale sporten ter sprake die betrekking hebben op Vlaardingen, Maasluis en Schiedam. Discussie Uiteraard worden er mensen aan tafel uitgenodigd om over bepaalde onderwerpen te praten of te discussiëren die op dat moment in de belang stelling staan. Site Heb je het onverhoopt toch gemist? Je kunt het altijd nog op je gemak terugkijken op de site van Pop Up TV. COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD gen hebben voor deze op dracht zelf contact gelegd met het bedrijf Lichtdivisie BV, dat zich specialiseert in lichtarma- turen, voorzien van LED-tech- nologie. In de finale werden ze uiteindelijk tweede van Ne derland. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens c3t| (E) advertising. west@ 4 persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonhne.nl Rubrieksadvertenties (E) riibriekenweekbladen<s>persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl www.nieuwestadsblad.nl Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden geplaatst. (I) www.depersgroep.nl/adverteren Het Nieuwe Stadsblad is een uit- SCHIEDAM - Islamitische winkels zijn tot 's avonds laat open Waarom geen controle daarop, vraagt de WD zich af. In Oost en Nieuwland wordt brood en groenten verkocht tot na 22.00 uur en niet door avondwinkels. Waarom wordt er niet consequent gehandhaafd, zo vraagt de WD in schriftelijke vragen. Dit 'gedogen' van religieuze winkels is al jaren beleid. gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3