juni 2017 Onderhoudswerkzaamheden in de wijk Tuindorp Vakantie? Verklein de kans op inbraak! Overlast van uw buren? Column, Bouwen a.u.b. Onderhoud. Kort Nieuw rekeningnummer Algemeen Algemeen De laatste tijd zie ik voortdurend berichten in de media over het aantal sociale huur woningen. Verschillende politieke partijen verzoeken meer sociale huurwoningen te bouwen. In prestatieafspraken tussen corporaties en gemeenten zie je deze wens terugkomen. Deze discussie voeren wij dus ook in de corporatiesector. Het is opmerkelijk hoe vraag en aanbod In de afgelopen jaren schommelden. Niets is meer gewoon. Tien jaar geleden konden er veel sloop-nieuwbouwprojecten plaats vinden, waarbij het aanbod aan sociale huurwoningen zelfs kon inkrimpen. Dat terwijl de inkomens niet stegen. De economie trekt nu aan en dat biedt een deel van de Schiedammers hopelijk meer economisch perspectief. Toch laten de demografische ontwikkelingen zien dat er in de eerstkomende tien jaar meer sociale huurwoningen nodig zijn. Hoe dat kan? Meer huishoudens dan voorzien en grote invloed van nieuwe wetgeving (zoals de 'Passendheïdstoets' in de Woningwet). De oorzaak van af wijkingen in vraag en aanbod is niet eenduidig. De reactie wel: de roep om meer sociale huurwoningen. Woonplus heeft de ambitie te zorgen voor voldoende voorraad sociale huurwo ningen in gemengde wijken in Schiedam. Omdat we geen grondposities hebben, vernieuwen we ons bezit door herstruc turering. Dat betekent oudere woningen slopen en er nieuwe voor terugbouwen. Het aantal Woonplus-woningen loopt daarmee langzaam terug, want daarbij worden appartementen vervangen door eengezinswoningen, passend bij de Woonvisie 2030. Willen we in Schiedam voldoende sociale huurwoningen blijven bieden, dan moe ten we in de stad voorzichtig omgaan met zogeheten 'lege locaties'. Met het beleid 'gemengde wijken' kan een deel van deze bouwlocaties worden toegewezen aan de sociale huursector. Op de oproep "meer sociale huurwoningen a.u.b." roepen we dus ook iets terug: "Help ons daarbij!" Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen via db@woonplus.nl. De karakteristieke woonblokken in de Schiedamse wijk Tuindorp, herkenbaar aan de gele gevels, krijgen een grondige opknapbeurt. Projectmanager Onder houd Lindo Polonius is vanuit Woonplus betrokken bij de werkzaamheden. Hij vertelt over het project. "De eens zo gele gevels waren grauw en grijs geworden. Die worden nu gereinigd en waterafstotend gemaakt. Daardoor zien ze er straks weer schoon en fris uit en zijn ze bovendien voor de komende acht jaren weer beschermd tegen weersinvloeden. Een waterafstotende gevel verhoogt verder de duurzaamheid, omdat er geen vocht meer in de gevel kan komen. Doordat de gevel droog blijft, isoleert deze ook beter en dat verhoogt het wooncomfort van de huurders. Naast het reinigen van de gevels pakken we ook nog andere werkzaam heden aan. We controleren en herstellen de hemelwaterafvoeren, maken de goten en gevelroosters schoon, herstellen houtrot en het voegwerk van de schoorstenen. Ook wordt het hang- en sluitwerk gecontroleerd en waar nodig hersteld". Woonplus heeft een andere huisbankier, de Rabobank. Daarom is ons rekening nummer gewijzigd. Wie met automatische incasso betaalt, hoeft niets te doen. Het nieuwe rekeningnummer is automatisch verwerkt. Huurders die de huur anders betalen (bijvoorbeeld met een over schrijving via de bank), moeten er op letten dat zij het nieuwe bankrekening nummer opnemen. Meer informatie vindt u op www.woonplus.nl. Planning De werkzaamheden in de wijk zijn half april gestart en worden blok voor blok uitgevoerd door Breijer Schilders BV. We verwachten dat de werkzaamheden aan alle woonblokken voor de Kerst zijn afge rond. Voor de gevelwerkzaamheden wor den steigers gebruikt. De woningen blijven tijdens de werkzaamheden gewoon toe gankelijk. Bewoners van de woonblokken zijn met een brief over de werkzaamheden geïnformeerd. Gaat u op vakantie of een dagje weg? In de zomerperiode zijn woningen extra inbraakgevoelig. Een inbraak is nooit helemaal te voorkomen, maar u kunt wel veel doen om de kans te verkleinen. De belangrijkste tips op een rij. Probeer ervoor te zorgen dat het niet opvalt dat u met vakantie bent. Vermeld uw vakantie bijvoorbeeld niet op social media of uw antwoordapparaat. Zorg ervoor dat uw woning er bewoond uitziet. Vraag familie, vrienden of buren om regelmatig de brievenbus te legen, de gordijnen te openen of te sluiten en de planten water te geven. Met tijdschakelaars kunt u regelen dat 's avonds een paar lampen aangaan op diverse plekken in uw woning. Niet te gemakkelijk Maak het inbrekers niet te gemakkelijk. Plaats waardevolle spullen zoveel mogelijk uit het zicht. Zorg voor goed hang- en sluitwerk en plaats een anti-inbraakstrip op de buitendeuren. Sluit alle ramen en deuren goed af, voordat u vertrekt. Heeft u een huis met bovenverdieping? Controleer dan ook of daar alle ramen goed gesloten zijn. Berg 'klimmateriaal' als ladders en kliko's op, of zet ze vast met een hangslot. Zorg verder voor voldoende buitenverlichting. Toch ingebroken Woonplus adviseert al haar huurders een inboedelverzekering af te sluiten. Is er toch ingebroken, dan is de (financiële) schade in ieder geval afgedekt. Dit geldt bijvoorbeeld ook voor schade als gevolg van brand. Doe van een inbraak aangifte bij de politie en neem contact met ons op voor de nodige reparaties. Meer informatie hierover vindt u door op www.woonplus.nl 'inbraak' te typen bij 'ik heb een vraag'. We spreken over burenoverlast wanneer meerdere omwonenden klagen over dezelfde hinder die struc tureel door de buren wordt veroor zaakt. Denk daarbij aan harde muziek, geschreeuw of afval waar het niet hoort. Een eenmalig feest bij de buren valt niet onder burenoverlast. Iedereen wil graag plezierig wonen. Probeert u zich bij een irritatie eens in te leven in de ander. Onze ervaring is dat overlast vaak wordt veroorzaakt door onbewust gedrag van uw buren. Samen praten, met respect voor elkaar helpt, in 90% van de gevallen. Praat daarom bij problemen eerst met elkaar en wacht daar niet te lang mee. Zo kunt u er samen voor zorgen dat irritaties niet te hoog oplopen. Als praten niet helpt Soms is praten niet de oplossing. Bijvoor beeld als uw buren niet met u willen praten. Er is ook een andere aanpak nodig als de overlast ernstige vormen aanneemt of er agressie in het spel is. In onze 'Overlast- wijzer' leest u wat u dan kunt doen. U vindt deze door op www.woonplus.nl 'overlast- wijzer' in te vullen bij 'Ik heb een vraag'. Daar vindt u ook het 'registratieformulier overlast' voor het melden van de overlast bij Woonplus. Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1.Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3. Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4. Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 15