Samenwerking collega-instellingen 1' II II' I 1 r BBOL vlees Heineken nmoz IS?5 Yj t 1 m PICK MIX Schiedam 23 WOENSDAG 28 JUNI 2017 Van elkaar leren Drie zorginstellingen gaan een unieke samenwerking aan. De Frankelandgroep, Argos Zorggroep en de Zonnehuisgroep Vlaardingen gaan ervaringen uitwisselen om van elkaar te leren. Doelstelling: de zorg naar een nog hoger niveau bren gen. VLAARDINGEN - „Het is mooi en uniek dat drie concurren ten de handen ineenslaan," zegt Ben de Koning, bestuur der van de Frankelandgroep. Hij heeft zijn handtekening gezet onder een document met onderlinge afspraken over het 'lerend netwerk'. Er staan ook de handtekeningen onder van Edwin Wulff, be stuursvoorzitter van Argos Zorggroep, en Elly Dekker, be stuurder van de Zonnehuis- groep Vlaardingen. Begin 2017 kregen alle ver pleeghuizen in Nederland de wettelijke plicht om uiterlijk op i juli een 'lerend netwerk' te vormen met tenminste twee andere zorgaanbieders. „Waarom zouden we dat niet met elkaar doen?" vroegen De Koning, Wulff en Dekker zich af. Ze hadden al geregeld on derling overleg over allerlei zorgvraagstukken in de Wa terwegregio. ZAF noemen ze hun samen werkingsverband: Zonnehuis- groep Vlaardingen, Argos Zorggroep en Frankeland groep. Ze zullen alledrie am bassadeurs en verkenners be noemen, die zorgdragen voor de uitwisseling van ervarin gen. De verkenners van de ene zorginstelling gaan op bezoek bij de andere. Ze observeren hoe het daar gaat en vergelij ken het met de gang van za ken in hun eigen organisatie. En in hun 'thuisorganisatie' delen ze de opgedane kennis. Ambassadeurs zorgen voor de ontvangst en begeleiding van NA DE ZOMER GAAN DE INSTELLINGEN AL AAN DE SLAG de verkenners. De Frankeland groep, Argos Zorggroep en Zonnehuisgroep Vlaardingen- hebben afgesproken dat de uitwisseling van kennis en er varing 'met gesloten beurzen' plaatsvindt en dat ze het le rend netwerk niet zullen mis bruiken door de medewerkers te verleiden om van werkge- f "Het is mooi en uniek dat drie concurrenten de handen ineenslaan," zegt Ben de Koning, bestuurder van de Frankelandgroep. ver te wisselen. Maar waarover willen ze van elkaar leren? De drie zorgin stellingen hebben allerlei on derwerpen ingebracht. Hoe kun je de gastvrijheid verbete ren? Hoe kun je preventiever optreden tegen infecties? Hoe ga je effectiever om met moei lijk gedrag? Hoe ga je met meer empathie om bij ziekte verzuim? Wat hebben jonge ren met hersenletsel nodig om beter in het leven te staan? Waar zitten verbeterpunten in de palliatieve zorg? Hoe kan de maaltijdvoorziening aan kwaliteit winnen? Hoe kan de zorg en dienstverlening voor Korsakov- en Parkinson-pati- enten worden verbeterd? Veel praktische vraagstukken dus, maar er zijn ook organi satorische kwesties. Onder meer verbetering van de me dezeggenschap. Na de zomer gaan de drie zorgorganisaties ermee aan de slag. Blonde d'Aquitaine biefstuk per kilo 12.00 Knorr Wereldgerechten citroenen net a 4 stuks ananas per stuk witte pitloze druiven bak 500 gram alle combinaties mogelijk Heineken bier krat 24 flesjes 300 ml 9." Prijs- en assortimentswijzigingea zetfouten en uitverkochte artikelen voorbehouden. Alle aanbiedingen zijn bestemd voor thuisgebruik, dus niet voor handelsdoeleinden Geldig van maandag 26 juni t/m zondag 2 juli 2017. Week 26 's-Gravenlandseweg 606-608

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 23