fa Diamanten bruidsparen zeggen volmondig 'ja' Het is nu wel erg warm! Leerlingen enthousiast over nieuw fotoboek Midsummer in Hof van Spaland Het is ook nooit goed hé in Nederland? Zomervakantie in bieb Er is geld! 3 WOENSDAG 28 JUNI 2017 door Kathy Huitema Voor het tiende jaar achter elkaar kwam zangeres Imca Marina donderdag naar Schiedam om een optreden te verzorgen voor diamanten bruidsparen die in het eerste halfjaar van 1957 zijn ge trouwd. Was het eerder de gewoonte, dat de burge meester bruidsparen die 60 jaar zijn getrouwd thuis be zoekt, anno 2017 is dat niet meer in te passen in de agen da van de burgervader. SCHIEDAM - Schiedam is blijkbaar een gezonde trouw- stad. Het is veel Schiedamse koppels gegeven om hun hu welijk lang in stand te hou den. Het was daarom donder dag een gezellige boel in trouwlocatie het Stadhuis. Zestien bruidsparen, die in het eerste halfjaar van 2017 hun diamanten huwelijksfeest vierden, werden feestelijk onthaald door burgemeester Lamers en zijn medewerkers. Onlosmakelijk zit daar een presentatie van Han van der Horst aan gekoppeld en een optreden van Imca Marina. De burgemeester verwelkomt de bruidsparen, haalt een stukje historie van het stad huis en het trouwjaar 1957 naar voren en geeft dan het vSlord aan Han van der Horst, gwioren Schiedammer en his toricus. Aan zijn hand wande len de bruidsparen door 1957. Of ze met koetsjes van Beijers- bergen naar het stadhuis zijn gereden. Is er een trouwfoto gemaakt? Veel herkenning in de zaal. Bruidsparen is ge vraagd trouwfoto's mee te ne men. Deze worden gezwind getoond, als Han de naam van fotograaf Niestad noemt. Zijn de paren met inwoning be gonnen? Alle handen gaan omhoog. Kochten de heren een kostuum bij Smorenburg en hun ijzerwaren bij 'Daar waar het wiel draait'? Han krijgt de zaal helemaal op zijn BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Als ik het weer van de afgelopen dagen bekijk, moet ik bekennen dat dit voor mij |l veel te warm was. U zult zeggen: 'Ja, maar je gaat wel naar Griekenland en daar is het bijna altijd heel warm'. Na tuurlijk, met vakantie is het heerlijk die warmte, maar dan is er meestal een zwembad of de zee in de buurt om af te koelen en kan je ook de koelte van een lekke re parasol zoeken. Dat zwemmen in de zee vind ik heerlijk, maar om nu meteen maar een opblaasbaar badje in de tuin te zetten, gaat mij iets te ver. Teveel gedoe en geloop. Terwijl ik dit schrijf bedenk ik mij gelijk: Maar wat is nu lekkerder dan mopperen over het weer, moppe ren over alles, dat zit ons toch een beetje in de genen? Heb ontzettend veel medelijden met al die mensen die in die hitte hun brood moeten verdienen, de schooljeugd en leraren, ga maar eens relaxt om met al die geïrriteerde mensen. Wij hebben het ook gemerkt in onze sociëteit dat het warm was, de senior heeft het nog moeilijker dan de jeugd. Mensen blijven liever binnen in hun nog enigszins koele huis. Hoop dan gelijk dat u heel veel drinkt en daar bedoel ik natuur lijk wel water mee of vruchtensap. Afgelopen vrijdag was dan in eens de temperatuur een stuk aangenamer en dat merk je direct, de sociëteit begint in eens vol te lopen, want het contact met andere mensen gaat men toch een beetje mis sen. Met dit warme weer ziet ie dereen er weer vrolijk uit, ge kleurde jurken en blote benen. Zelf de mannen komen bin nen in korte broeken. Heerlijk als ik dit zie dat er totaal geen géne is en alles draagbaar is. Donderdagavond voor een voorstelling op een bankje voor het theater gezeten en als je ziet wat voor kleding er wordt gedragen, prachtig! le dereen is zichzelf en dat moet ook zo zijn, het lopen in een keurslijf is tijdens je werk al meer dan genoeg. Gelukkig wordt het deze week wat koe ler. Tot volgende week! SCHIEDAM - De winkeliers in Hof van Spaland vieren zater dag 1 juli de zomer met een groot festival. De winkels blijven open tot 20.00 uur en op het centrale plein verzamelen zich een aantal winkeliers die zomerse voordeeltjes aanbieden zoals proeverijen en spectaculaire prijsverlagingen. Tussen 15.00 en 20.00 uur deelt televisiekok Jeremy Vermolen - bekend van het tv-programma Rob's grote tuinverbouwing - zijn kookkunsten. Ondertussen Groep 8a van openbare Dal tonbasisschool De Klinker re ageerde maandagmiddag ra zend enthousiast, toen ze het boek 'Schiedam! Stad in beweging' in de klas behan delden. Door Karin Moerman SCHIEDAM - Ze bladerden na tuurlijk meteen naar hun ei gen woonomgeving om te zien of hun straat er ook in stond. „En al bladerend raak ten ze onder de indruk hoe de stad zich aan hen voorbij rol de," zegt Hans Loendersloot, directeur van de school aan de Bernardus IJzerdraatsingel in Woudhoek. Het boek van fotograaf Adri Reijnhout en journalist en tekstschrijver Kor Kegel kwam in december al uit, maar het leek de school leuke lesstof voor de laatste week van het schoolseizoen. Adri Reijnhout vertelde de leerlingen van groep 8a dat hij in 2008 ook een dergelijk fo toboek had gemaakt en dat het opvallend is hoe de stad Schiedam in nog geen tien jaar tijd ingrijpend veranderd is - ten goede. De leerlingen waren onder de indruk. „Het is een tijdsdocu ment dat de progressie van de stad goed in beeld brengt," zei Hans Loendersloot over het boek. Goed bewaren „Het gemeentearchief moet het goed bewaren," zei één van de scholieren. „Dan kunnen onze kleinkin deren over honderd jaar zien hoe de stad was toen wij op school zaten!" hand als hij over radio-pro gramma's begint uit de jaren 50. Voor hij het weet is zijn spreektijd om en neemt hij af scheid: Tk heb diep respect voor het delen van 60 jaar lief en leed!' Als Imca Marina na haar optreden de echtparen voor de tweede keer in de echt verbindt, zeggen ze gelukkig allemaal volmondig ja'. Directeur Hans Loendersloot (links) en leerkracht Erwin van Deventer bekijken met de kinderen het fotoboek. (Foto: Adri Reijnhout) SCHIEDAM - Tijdens de zo mervakantie zijn er zes weken lang op maandag-, woens dag- en vrijdagmiddag vanaf 14.00 uur weer leuke activitei ten voor kinderen in de Biblio theek in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145. Deze activi teiten sluiten aan bij de expo sitie Vaandels en Verhalen die vanaf 1 juli in het Stedelijk Museum Schiedam te zien is. In een vaandel of vlag zit een heel verhaal van bijvoorbeeld een vereniging, de identiteit of eigenheid. Wat maakt nu die groep mensen uniek? Tij dens de workshops in de zo mer ga je, via allerlei kunst vormen ook op zoek naar je eigen identiteit of die van je omgeving. In de eerste weekop maandag 10 juli starten ze met een zangworkshop door zangdo cente Hélen Franke. Je gaat op zoek naar jouw eigen stemge luid. Deze workshop is ge schikt voor kinderen van 7 -10 jaar. Woensdag 12 juli maken de kinderen een portret van zichzelf. Dit ben ik, maar dan anders. Samen met kunstdo cente Kim van den Enden ga je met een foto van jezelf aan de slag en maakt daarvan een nieuwe compositie. Voor kin deren van 6-12 jaar. Vrijdag 14 juli hebben ze in de Bi- blioscoop Meester Kikker, naar het boek van Paul van Loon (6+). Deelname is gratis, voor de workshops is het aantal plaatsen beperkt. SCHIEDAM - Wil jij in de zomervakantie iets leuks organiseren in jouw wijk of stad? Denk bijvoorbeeld aan een groot sporttoer nooi, een openlucht biosscoop of een leuke spelmiddag?Via het jonge renprogramma van Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. kun je maximaal 2.000.= aanvragen voor de organi satie van een leuke activi teit! Kijk voor de regels en meer info even op de website: www.fondssv.nl COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD zorgt een Brassband voor zon nige klanken en kan er ge klonken worden met een (alcoholvrije) cocktail in de hand. Luisteren naar de muziek, nippen aan een cock tail en proeven van Jeremy's culinaria zijn allemaal gratis. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising.west® 4 persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen(g> persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. www.nieuwestadsblad.nl Twitter <g>NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) www.depersgroep.nl/adverteren Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Het 6o-jarig bruidspaar Van Tienen-Heinsbroek toont de trouwfoto van Niestad. (foto: Marius Schinkel)

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3