Varen van Rotterdam naar de Biesbosch populair deze zomer Niks mis met chemie Beachhandbal is attractief en snel Blij met late start? Spannende ontknoping Niet naar de Final Four Excelsior'20 in l/8e finale Juf Ada 'overvallen' AANBIEDING nu voor 42,50 p.p. 10 WOENSDAG 5 JULI 2017 m AM - Als onderbouwing voor de beslissing het con tract met coach Leo Voogd niet te verlengen, voerde Schie- dam-voorzitter Ferry Jansen tegenover waterwegsport.nl aan te verwachten, dat de chemie tussen de coach, die de honkballers al vier jaar met succes leidt, en de spelersgroep aan het einde van dit seizoen zou zijn uitgewerkt. Dat argu ment stuitte in park Bijdorp op verbazing en onbegrip. Voogd en zijn groep startten de competitie weliswaar niet flonkerend, maar waren na een reeks overwinningen, ach ter leider Domstad Dodgers op de voor hen vertrouwde tweede plaats neergestreken. Bovendien lijkt de chemie hecht. "De rust is teruggekeerd", klinkt het uit betrouwbare bron. Dat leverde echter na het verlies van vorige week te gen Zwijndrecht in de thuisbeurt tegen Gryphons voor de tweede achtereenvolgende keer geen zege op. De Braban ders rosten in de beginfase nogal wat ballen richting het hekwerk en pakten met 4-12 stevig de leiding. Schiedam herpakte zich en kwam na 9 innings met 15-15 langszij. In de verlenging ging het alsnog verkeerd en stapte Gryphons na 5 uur honkbal met 15-21 winst van de piste. SCHIEDAM - Voorzitter Mar cel de Kort zag het eigenlijk niet zitten: "Beachhandbal? Wat moeten we ermee?" De leidsman van DWS is echter helemaal om. "Mij werd ver teld, dat het attractief en snel is. En leuk." Dankzij en kele sponsorende vrijwilli gers ligt het er nu en De Kort kan bevestigen, dat het aan alle voorspelde verwachtin gen voldoet. "Het is een suc ces. Er komen al vragen uit de regio of ze bij ons kunnen komen ballen." (Foto: DWS) Mocht het de voetbalfans ontgaan zijn: de voetbalcom petitie gaat pas in het week einde van 23 en 24 september echt van start. Het is de uit komst, meldt de voetbalbond, van dertig bijeenkomsten met vertegenwoordigers van de amateurclubs. Ergens valt dit besluit wel te billijken. Planden voetballers hun va kantie ooit zodanig, dat ze in augustus de trainingen, oe fenpotjes en vervolgens de start van de competitie kon den meemaken, nu gaan ze op vakantie als het hen uit komt. Dat de trainer met een gemankeerde selectie aan de slag moet en in de oefenwed strijden maar wat moet aan modderen zal hen een zorg zijn. Het gevolg is, dat die trainer de eerste wedstrijden van de competitie moet ge bruiken om de juiste manne tjes alsnog op de juiste plaats te krijgen. Die handicap wordt nu omzeild. Het pijnpunt wordt verlegd naar het einde van het seizoen, die dan pas eind mei eindigt. In juni vol gen dan nog de nacompeti- ties. Wie zitten dan met de gebakken peren? Juist: de or ganisatoren van toernooien zoals het Schiedams kampi oenschap. Zie maar eens een finaledatum te vinden. Gerard S. Verver Het Nederlands kampioenschap heeft de Schiedamse turnster Chiara Frisina Fauste (rechts) tweemaal brons opgeleverd. In Ahoy werd ze derde op de meerkamp, een dag later herhaalde ze dat op sprong. (Foto: Facebook) SCHIEDAM - Zowel Her mes DVS als Excelsior'20 bezorgden hun volgers hartkloppingen. In Amster dam perkte de koploper de score van Dosti in tot 138. De Noord-Hollanders maakten het Excels'tor'20 daarna zo moeilijk, dat het pas in de 48e over lukte de winnende 141 runs (voor een verlies van 7 wickets) te bereiken. Hermes DVS keek na de batbeurt van Quick/H te gen een imposant Haags totaal van 229 aan. De Schiedammers trokken zich er niets van aan en leken met een gemiddelde van ruim vier runs per over het gat te gaan dichten. De hekkensluiter ging niet all- out, leverde negen wickets in en kwam dicht bij de eerste overwinning. Daar bleef het bij, want bij 217 waren de overs op. SCHIEDAM - Het Neder lands volleybalteam en dus ook Schiedammer Wessel Keemink is er in Australië niet in geslaagd zich te plaatsen voor de Final Four van de World League. Oranje verloor in de halve finale met 3-0 van Slo venië: 25-15, 32-30, 25-20. In de strijd om de derde plaats was thuisland Aus tralië met 3-0 te sterk. Keemink mocht in de derde set invallen, maar de spel verdeler wist het tij niet te keren. De setstanden wa ren 29-27,25-19,28-26. SCHIEDAM - Excelsior'20 speelt zaterdag 8 juli om 10.30 uur op het veld van Punjab de achtste finale van het T20-toernooi. Te genstander is Salland CC. Bij winst volgt om 14.30 uur de kwartfinale tegen Pun jab. SCHIEDAM - Het kwam voor Juf Ada (Bunskoek) als een complete verrassing: onlangs 'overviel' een zwa re delegatie van het be stuur van turnvereniging Alliantie, aangevoerd door erevoorzitter Piet van Wa rneten, haar voor een hul diging en de daarbij pas sende geschenken en toespraak tijdens de maan dagmiddagles. Daar was alle aanleiding toe want ze staat, nadat ze in 1967 het diploma verwierf al 50 jaar als leidster in de turnzaal. De vele reacties op het Fa- cebook-account van Allian tie maken duidelijk hoe geliefd zij is. Rondvaartbedrijf Zilvermeeuw heeft in samen werking met deze krant een luxe arrangement samengesteld. Geniet van een spectaculaire rondvaart via de Rotterdamse havens naar het nationaal Park de Brabantse Biesbosch. In hartje Rotterdam, bij de Plantagelaan (Oude watertoren), wordt om 10.45 uur ingescheept. De trossen worden om 11.00 uur losgegooid, Uiteraard wordt u ontvangen met verse koffie en gebak. De vaartocht brengt u langs de Rotterdamse havens, stadsgezicht Dordrecht, HSL-/Moerdijkbruggen en via het Hollands Diep vaart u Nationaal Park de Biesbosch in. Ontdek de mooiste plekjes van de Biesbosch en laat u culinair verrassen met een overheer lijke lunch. Om 16.00 uur arriveren we in Drimmelen. Per luxe touringcar gaat u weer terug naar Rotterdam. Voor de lezers van deze krant bieden wij nu de unieke mogelijkheid om deze tocht te maken voor 42,50 p.p. ipv 53,85 p.p. voor de rond vaart, incl. koffie met gebak, uitgebreide lunch, vaartocht en bustour. Voor kinderen geldt er een prijs van 27,60 i.p.v. 34,50. Data vrijdag - 7 juli -14 juli - 21 juli - 28 juli - 4 augustus en 11 augustus Reserveren www.zilvermeeuw.nl/naardebiesbosch of telefonisch via 0162-68 26 09 (öw actie weekkrant Rotterdam) Q Zilvermeeuw Rondvaarten V r- tn Maassluis zijn wij voor onze locatie De Vloot op zoek naar: Verzorgenden IG Je draagt met je team zorg voor een goed woonklimaat voor de bewoners. MBO/HBO-verpleegkundigen Je levert, samen met je team, complexe zorg in een intramurale setting. Kwaliteitsverpleegkundigen Je bent verantwoordelijk voor het bevorderen en realiseren van kwaliteit van zorg. Voor de Wijkteams in Maasland, Maassluis, Schiedam en Vlaardingen zijn wij op zoek naar: Verzorgenden IG Je maakt onderdeel uit van een team, dus samenwerken is jouw kracht. MBO-verpleegkundigen Je neemt vaak zelfstandig beslis singen en deelt je ervaringen in het team. Wijkverpleegkundigen Je bent samen met je wijkteam verantwoordelijk voor de kwaliteit van zorg. Ook zoeken we in de regio Den Haag en Rotterdam: Kraamverzorgenden Creëer je met enthou siasme, deskundigheid en empathie een fijne kraamweek? werkenbijcareyn.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 10