Auping SummerSale maak je slaapkamer Summerproof Opticien Paul Berg blijft bestaan Campagne, campagne en nog veel meer campagne Vakantieterras Openingstijden bibliotheek PAUL BERG plaza 15 WOENSDAG 12 JULI 2017 FOORT VAN OOSTEN Tijdens mijn politieke loopbaan heb ik al verschillende verkiezingscampagnes achter de rug. En ook als Kamerlid volgt de ene campagne de andere op. De landelijke verkiezingen zijn net achter de rug en nog voordat de forma tie van een nieuw kabinet rond is, kijken we alweer vooruit naar de Gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar. In maart 2018 wordt dus ook de gemeenteraad van Schiedam opnieuw gekozen. Ik volg de lokale politiek natuurlijk, net zoals u, maar ik ben er niet actief bij betrokken. Maar uiteraard ga ik wel volop campagne voeren met mijn lokale collega's! De lijsttrekkers van partijen voor de Gemeenteraadsverkiezingen worden gekozen door de Algemene Ledenvergadering. Dat be tekent dat alle leden van de lokale afdeling op de lijsttrekker van hun keuze kunnen stemmen. Als er meerdere kandidaten zijn, stellen zij zich voor en vertellen iets over hun ideeën voor hun stad of gemeente. Vervolgens wordt de lijsttrekker gekozen. De lijsttrekkers van de meeste partijen die in Schiedam meedoen met de verkiezingen, zijn al bekend. Daarna is het tijd om het verkiezingsprogramma vast te stellen. Ook dit is een taak van de leden, maar niet nadat soms vele aanpassingen op het pro gramma moeten worden doorgevoerd. Als daar tenminste een meerderheid voor is. De laatste stap, voordat de campagne echt losbarst, is het vaststellen van de kandidatenlijst. Er zijn dan in middels al uitgebreide gesprekken gevoerd tussen een daarvoor ingestelde commissie en de kandidaat raadsleden. Als de kandi datenlijst - of'groslijst' aangenomen is, weet elke kandidaat op welke plek hij of zij staat. Als al deze voorbereidingen achter de rug zijn, is het tijd om campagne te voeren. Lokale campagnes zijn altijd extra interessant omdat lokale politiek nog meer dan landelijke, gaat over onderwerpen waar inwoners elke dag in hun directe leefomgeving mee te maken hebben. Voor de Kamer is het nu tijd om met reces te gaan. De formatie loopt door, maar de Kamerleden kunnen even wat tijd door brengen zonder vergaderingen in Den Haag. Tijd voor wat werk bezoeken, maar natuurlijk ook voor vakantie. Even opladen, zo dat we na de zomer fris kunnen starten met campagne voeren voor de volgende verkiezingen, in Schiedam. Wellicht tot dan! SCHIEDAM - In Schie- dam-Oost is de periode van de vakantieterrassen weer aan gebroken: zes weken lang ie dere woensdagmiddag spelle tjes, recreatie, spetteren, cultuur, hapjes en meer op di verse pleinen in de wijk. Deel name kan middels aankoop strippenkaart (voor kinderen ind. hapje, drankje, materia len etc.) a 0,50 euro p.p. Woensdag 12 juli is het eerste vakantieterras van 13.00 tot 17.00 uur. Op het Van 't Hoff- plein staat op het programma: liedjes in alle talen, dans groep, schminken, springkus sen, hapjes en muziek. Tege lijk vindt op het Marconiplantsoen een voet baltoernooi plaats. Een week later, op 19 juli, is er kermis op het Van 't Hoffplein. SCHIEDAM - Gedurende de zomerperiode zijn de ope ningstijden van de Bibliotheek Schiedam aangepast. De bi bliotheek in de Brug is van 17 tot en met 28 juli gesloten. De dichtbij zijnde bibliotheek voorziening is de bibliotheek in de Nieuwe Harg. Inleveren is altijd mogelijk op alle ande re bibliotheeklocaties in Schiedam. De bibliotheek in de Korenbeurs is zeven dagen in de week open, ook tijdens de zomerperiode. Tijdens de hele maand juli leent u boe ken, dvd's, Blu-rays en, games voor een dubbelleentermijn. ONDERNEMERSNIEUWS OPTICIEN Dineke Berg gaat door met de opticienzaak. 'De winkel voelt gewoon net als thuis.' SCHIEDAM - Vorige maand werd Schiedam opgeschrikt door het onverwachte over lijden van Paul Berg, de opti cien die al meer dan veertig jaar op de Mgr. Nolenslaan was gevestigd. Paul en zijn vrouw Dineke waren samen verantwoordelijk voor alle werkzaamheden in de win kel. Paul was daarbij het boegbeeld terwijl Dineke het meeste werk op de achter grond verrichtte. Dat kwam allemaal op zijn kop te staan door het weg vallen van Paul. Hoe moest het nu verder gaan met de zaak? Dineke Berg vertelt "Toen het zover was dat ik een beslissing moest nemen, realiseerde ik me hoezeer ik met het bedrijf ben vergroeid en dat ik het voor geen goud op wilde geven. Ik besloot dat ik ons levenswerk wilde voortzetten." Daarvoor moest Dineke eerst veel publiciteit inzetten om de mensen te laten weten dat Opticien Paul Berg nog bestaat en duidelijk maken dat zij, net als Paul, over alle diploma's beschikt" die je als opticien en contactlensspeci alist nodig hebt. "Bovendien moest ik de openingstijden behoorlijk inkorten om de winkel te kunnen blijven combineren met mijn werk als lerares Duits. Om de ge ringere bereikbaarheid te compenseren, ben ik sinds kort zes dagen per week be reikbaar via WhatsApp. En dat werkt goed; inmiddels zijn veel klanten al gewend aan de nieuwe situatie" Dineke Berg wil graag de vaste klanten bedanken voor al hun blijken van medele ven in de vorm van bloemen, kaarten en persoonlijke ge sprekken. Zij hoopt dat ie dereen de weg blijvend weet te vinden naar Opticien Paul Berg. Open: di/wo/do 13.00- 16.00 uur, vr/za van 11.00- 15.00 uur, daarbuiten op af spraak via tel. 010-4735384 of WhatsApp 06-48613629. Bij Auping Plaza: - Professioneel slaapadvies - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie *Kijk voor extra informatie over de actie of voor slaaptips opauping.nl X Auping Plaza Barendrecht Auping Plaza Spijkenisse Auping Plaza Sliedrecht Ol IHinn Escudostraat 9 Lucebertstraat 34 Parallelweg 4 OUfJII IVj 010 - 820 09 44 0181 - 89 53 30 0184 - 49 34 99 .www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplazarspijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrechtnl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 15