Mijd knooppunt Vijfsluizen 21 -24 juli De aannemer richt dat weekend de weg in voor de volgende fase van het project. Vertragingen kunnen daarbij oplopen tot meer dan een half uur. De moeite waard dus om die dagen voor een andere route te kiezen. Asfalteren tot en met 21 juli Deze week, van 17 t/m 21 juli brengt de aan nemer nieuw asfalt aan op de rijbaan in de nachten tussen 20.00 en 05.00 uur. Door het asfalteren in de avonden en nachten uit voeren, blijft de overlast voor het verkeer beperkt. Tijdens dit werk zal de Karei Doormanweg in Schiedam versmald worden en zijn de kruisingen aan de kant van Vlaardingen en Schiedam bij de toe- en afritten van de A4 enkele malen afgesloten voor het verkeer. Houdt alle dagen rekening met een beperkte doorstroming. Planning voor de komende twee nachten: De avond en nacht van 19 juli op 20 juli: De kruising en de toe- en afrit van de A4 aan de kant van Vlaardingen zijn afgesloten. Verkeer van en naar Schiedam heeft één rijstrook ter beschikking aan de zuidkant. Op de Karei Doormanweg wordt werk uitgevoerd ter hoogte van het gebouw van Facilicom. De avond en nacht van 20 juli op 21 juli: De kruising en de toe- en afrit van de A4 aan de kant van Schiedam is afgesloten. Verkeer van en naar Vlaardingen heeft één rijstrook ter beschikking aan de zuidkant. Op de Karei Doormanweg wordt geasfalteerd ter hoogte van de inrit naar Mammoet en het gebouw van Facilicom. 21-24 juli: Ombouwen voor volgende fase Van vrijdag 21 juli 20.00 uur tot en met maandag 24 juli bouwt de aannemer knooppunt Vijfsluizen om voor de volgende fase van het project. Hierbij schuift het verkeer van Schiedam naar Vlaardin gen tussen de Karei Doormanweg en de Mr. L.A. Kesperweg op naar de nieuwe noordelijke rijbaan De oude busbaan komt zo voor een groot deel buiten het verkeer te liggen en wordt tussen 24 juli en 8 september in zijn geheel aangepast. Wat merkt u hiervan? Verkeerslichten uitgeschakeld: De verkeers lichten op de kruisingen worden uitgeschakeld en verkeersregelaars nemen de regeling van het verkeer over. Afrit Vlaardingen-Oost van de A4 is afgesloten: Beide afritten 16 vanaf de A4 (Vlaardingen-Oost) zijn afgesloten voor het verkeer. Het verkeer richting Vlaardingen en Schiedam wordt omgeleid via de afritten 9 en 10 van de A20 (Vlaardingen en Schiedam-Noord). Mr. L.A. Kesperweg in avond en nacht een richtingsverkeer: In de nachten van 21 tot 24 juli is de Mr. L.A. Kesperweg tussen 20:00 en 05:00 uur éénrichtingsverkeer tussen de Schiedamsedijk en de Van Hogendorplaan. Verkeer naar Vlaardingen kan dan nog wel gebruik maken van de Mr. L.A. Kesperweg. Het verkeer vanuit Vlaardingen wordt omgeleid via de Van Hogendorplaan-Burg. Heusdenslaan- Westlandseweg. Overdag is de weg open voor verkeer in beide richtingen. Maar 1 rijstrook beschikbaar: Tijdens het weekeinde is voor het verkeer per rijrichting één rijstrook beschikbaar. Het busverkeer rijdt daar ook in mee. De inrit naar Benelux Workpark en de Karei Doormanweg blijven bereikbaar via het knooppunt. Flinke vertraging: Omdat er minder ruimte beschikbaar is kunt u rekening houden met een langere reistijd over het knooppunt waarbij vertragingen van een half uur voor kunnen voorkomen! En daarna... Na het ombouwweekend van 21 tot en met 24 juli blijft het goed om het knooppunt Vijfsluizen zeker tijdens de spits te mijden. Het project duurt nog enkele maanden waarbij u nog de volgende overlast kunt verwachten: Vanaf 24 juli: Werkzaamheden inrit Benelux Workpark Tussen 24 juli en 8 september wordt de inrit van Benelux Workpark opgeknapt. Eerst de kant van DFDS en Tankeasy en aansluitend de andere kant. Benelux Workpark blijft bereikbaar, maar wel met een beperkte doorstroming Tot half september: Werkzaamheden Vulcaanweg De Vulcaanweg wordt breder gemaakt tussen de kruising met de Mr. L.A. Kesperweg richting Vlaardingen. September: Aanpassing afritten van de A4 In het weekeinde van 1 tot en met 4 septem ber wordt de afrit van de A4 aan de zijde van Vlaardingen aangepast op de nieuwe situatie. Van 6 tot en met 11 september wordt de afrit aan de zijde van Schiedam en de oude busbaan tussen de Westfrankelandsedijk en de Karei Doormanweg aangepakt. Vanaf 11 september: Afsluiting van de Mr. L.A. Kesperweg Als de aanpak van Knooppunt Vijfsluizen zijn einde nadert, volgt nog een la'stige fase. De Mr. L.A. Kesperweg wordt tussen de aansluiting met de Schiedamsedijk en het metro-station Vlaardingen-Oost aangepast en is dan enkele weken afgesloten. Nood- en hulpdiensten en het busverkeer kunnen wel gebruik blijven maken van de Mr. L.A. Kesperweg. Altijd op de hoogte Wilt u op de hoogte blijven van de werkzaam heden? Of voordat u de weg op gaat even via de webcam kijken hoe druk het is bij knooppunt Vijfsluizen? Kijk op de Vijfsluizen-app van de aannemer op www.vijfsluizen.vangelder.com. U kunt zich hier ook aanmelden voor een nieuwsbrief van de aannemer over dit project. Knooppunt Kethelpiein (A20j Knooppunt Benelux {AIS Vakantie vieren? Daar doen de wegenbouwers bij Knooppunt Vijfsluizen niet aan. Van 17 tot 21 juli zijn er in de avonden en nachten asfalteringswerkzaamheden die de nodige verkeershinder opleveren. Wie van vrijdag 21 tot en met maandag 24 juli de weg op wil, doet er goed aan om Knooppunt Vijfsluizen te mijden. Verkeerssituatie Vijfsluizen 21 juli 20:00u tot 24 juli 05:00u Uituuuu ui ivjvn v LEGENDA Route (brom)fietsverkeer Route autoverkeer - in beide richting één rijstrook beschikbaar werkvak mmmmmm Afgesloten werkvak

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 14