I BBÖ-vLees ifj99 0." Gemiddeld een 9,11 Iris is summa cum laude geslaagd 3 'Er zijn' als het erom gaat Bridgecursus Zomersluiting Knuffelpunt Blijf bewegen! Geestelijk in balans PICK MIX Schiedam 17 WOENSDAG 19 JULI 2017 KORTE BERICHTEN Iris van Klaveren, gymnasi umleerling van het Lentiz Groen van Prinstererlyceum in Vlaardingen, is dit jaar summa cum laude geslaagd. Dat betekent dat zij een ge middelde op haar eindlijst heeft dat hoger is dan een g, om precies te zijn zelfs een 9,11. VLAARDINGEN - Iris behaal de drie keer het eindcijfer 10 (voor Latijn, Grieks en wis kunde B), zes keer een 9 en een keer een 8. Ook voor haar profielwerkstuk en de rekentoets behaalde Iris een 10. Om deze uitzonderlijke pres tatie extra kleur te geven heeft de minister van Onder wijs, Jet Bussemaker, Iris een brief gestuurd waarin ze haar complimenteert met het behaalde resultaat. Uitdaging Iris is in mei 17 geworden. Op de basisschool heeft ze groep 2 en groep 3 gecombineerd in een jaar gedaan. Vanaf de tweede klas haalde ze al goede cijfers. Ze heeft er hard voor ge werkt en op een bepaald moment daagde ze zichzelf uit om alleen nog maar tie- iirin Iris van Klaveren. nen te halen. De laatste jaren ging het leren haar gemak kelijker af. In haar vrije tijd werkt ze in de horeca, dat heeft ze tijdens haar exa menjaar prima kunnen com bineren. Favoriete vakken Haar favoriete vakken waren vooral Latijn en Grieks. Ze heeft overwogen om een vervolgstudie in deze rich ting te kiezen, maar uitein delijk is haar keuze toch op rechten gevallen. Na de zomer gaat Iris rechten studeren aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Ze is hiervoor mede geïnteres seerd geraakt door een be zoek aan de rechtbank in klas 4- Flexrooster Iris vindt het jammer dat ze de start van het Flexrooster, zoals dat volgend jaar op 't Groen gaat draaien, niet meer meemaakt. "Dat was voor mij een ideaal rooster geweest, want daarin had ik nog meer mijn eigen keuzes kunnen maken", zegt ze. Iris sluit met dit resultaat een mooie periode af. "Ik ben trots op mijn cijfers en zeker ook op het feit dat ik heb ge leerd op een goede manier met leren en werkdruk om te gaan, zonder stress." Op vakantie Iris kijkt uit naar de start op de universiteit, ze heeft er nu al zin in. Maar eerst nog even op vakantie! SCHIEDAM - Sterven hoort, net als geboren worden, bij het leven. Dat is gemakkelijk gezegd. Maar wanneer uzelf of uw dierbare te horen heeft gekregen dat het einde nabij is, dan is dat zwaar. U wilt sa men het best mogelijke uit die laatste periode halen en mis schien in uw eigen omgeving blijven óf zo lang mogelijk? De goed opgeleide vrijwilli gers van Vrijwilligers Palliatie- ve Terminale Zorg Nieuwe Waterweg Noord kunnen daarbij helpen. Zij bieden tijd, aandacht, en ondersteuning aan diegene die gaat sterven én diens naasten, in de thuis situatie. Een belangrijke steun voor zowel de zieke als de mantelzorger(s). Ook in de zo merperiode staan wij voor u klaar. Meer informatie via www.vptz-nwn.nl of bel met tel. 06-51175006. SCHIEDAM - Maandag 4 sep tember start, bij voldoende deelnemers, een herhalings/ vervolgcursus bridge. De les sen worden gegeven aan de hand van de richtlijn van de bekende bridger Berry Westra. Locatie: het gebouw van de Wijk- en Bewonersvereniging Tuindorp aan de Perenlaan 5. Deze cursus bestaande uit 10/12 sessies en wordt gege ven op maandagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Inschrijving kan via joop41@caiway.net of tel. 010-4271982. SCHIEDAM - Na de succesvol le opening van het Knuffel- punt, Hoogstraat 75B, stroom de de knuffel donaties binnen. Het doel was het behalen van de 3000 knuffels, wat na de vele donaties snel verhoogd is naar 10.000 knuffels. De knuf felteller is in één week tijd ge stegen van 1000 knuffels naar 3029 knuffels. In verband met de zomervakantie is het Knuf felpunt gesloten tot septem ber. Knuffels kunnen ingeza meld worden in de bakfiets in de centrale hal bij Theater aan de Sch'ie en bij de Spellenfa- briek, Oranjestraat 5. Na de zomer is iedereen weer van harte welkom in het Knuffel- punt! SCHIEDAM - Rust roest is een alom bekend gezegde. Juist wanneer u ouder wordt, is be wegen erg belangrijk. Wilt u weten hoe u verantwoord meer kunt bewegen? Kom dan op dinsdag 25 juli van 14.00 tot 15.00 uur naar de gratis the mabijeenkomst 'Voorkom stil vallen, blijf bewegen' in Drie- MaasStede aan de Voorberghlaan 35. Steven Schildmeijer, Beweegcoach in de gemeente Schiedam, legt u uit hoe u sterker kunt worden en uw balans kunt verbeteren. Na de informatiebijeenkomst kunnen geïnteresseerden zich eventueel inschrijven voor een twaalf weken durend be- weegprogramma. Wilt u deelnemen aan deze gratis bijeenkomst? Geef u dan op bij Argos Services via tel. 010-427890. SCHIEDAM - Het is niet alleen belangrijk dat u lichamelijk gezond bent, uw geestelijke gezondheid is minstens zo be langrijk. Op donderdag 20 juli vindt in DrieMaasStede aan de Voorberghlaan 35 van 14.00 tot 16.00 uur de Themabijeen komst 'Geestelijk Welzijn' plaats. Tijdens de bijeenkomst geeft gastspreekster Jolanda Nederlof, Senior Gedragscon sulent bij Argos Zorggroep, in formatie over het belang van geestelijk welzijn. Het kan voorkomen dat u door bij voorbeeld eenzaamheid of depressieve gevoelens in de put zit. Wat doet u dan? Net als met lichamelijke conditie, kunt u uw geestelijke conditie ook trainen en ervoor zorgen dat u lekker in uw vel zit. U bent vanaf 13.30 uur van harte welkom en entree is gratis. Optimel drink, vla of yoghurt pak 1000 ml drinkyoghurt ÖS|ji» aardbei - Grolsch bier krat 16/24 flesjes a 300/450 ml Lay's Bugles, ■l''M Wokkels,Hamka's of Doritos chips zak 115/185 gram ananas per stuk mandarijnen net 750 gram witte pitloze druiven bak 500 gram alle combinaties mogelijk Prijs- en assortimentswijzigingen, zetfouten en uitverkochte artikelen voorbehouden. Alle aanbiedingen zijn bestemd voor thuisgebruik. Geldig van maandag 17 t/m zondag 23 juli 's-Gravenlandseweg 606-608 Samen maak je 't verschil

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 17