PlusWonen kent alleen winnaars Wat een verbroedering Schoolspullenpas voor lagere inkomens Gratis Digitaal spreekuur in bieb Ouderen gelukkiger met extra zorg Rotterdamwet 3 WOENSDAG 19 JULI 2017 Taart bij de koffie! De bewoners van de Liduinahof hadden vrij dag iets te vieren. Bij wijze van experiment kregen zij in het afgelopen jaar extra hulp en ondersteuning, op een minder bu reaucratische manier gefinancierd - en dat experiment mag een vervolg krijgen! SCHIEDAM - ledereen is er enthousiast over. De ouderen en hun mantelzorgers, de po litiek bij monde van wethou der Patricia van Aaken, ook ROGplus en de Frankeland- groep, die de pilot PlusWonen vorig jaar bedachten en ont wikkelden. "PlusWonen wérkt!" zegt Pepita Breugem, directeur be heer van de Frankelandgroep 'DIT EXPERIMENT HEEFT ONZE VERWACHTINGEN OVERTROFFEN' waarde Liduinahof onder valt. "Het project kent louter win naars!" De pilot PlusWonen komt neer op een alternatief voor de door het kabinet vanaf 2013 gesaneerde verzorgingshui zen, maar dan tegen lagere kosten en toch met een zeer verhoogd welbevinden van de ouderen én hun mantelzor gers. "Het is om blij van te worden," zegt Breugem. "De deelne mers geven op een schaal van 10 hun leven een maar liefst 1,6 punt hogere score, name lijk een 8,1. We hebben reac ties-gehoord als. 'Van de hel in de hemel beland', 'Opa is aan een nieuw leven begonnen' en 'Moeder is weer ouderwets vrolijk!"' PlusWonen startte in juli 2016 als een pilot-project binnen de Wet Maatschappelijke Onder steuning (Wmo), zowel bij de Liduinahof in Schiedam als in Vaartland in Vlaardingen. De wethouders voor zorg en volksgezondheid in Schiedam en Vlaardingen stonden er vierkant achter, evenals ROG plus Nieuwe Water weg-Noord. Deze organisatie voert voor de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en 4 Maassluis de Wmo-taken uit en ziet dus toe op de beste be steding van middelen aan de meest effectieve hulp en on dersteuning. De evaluatie valt zeer positief uit. Breugem: "Wij hadden er al veel vertrouwen in, maar het heeft onze verwachtingen overtroffen. Wij hebben er De taart komt eraan! met veel plezier aan gewerkt en we zouden er graag nog ja ren mee verder gaan." Alles pleit ervoor om PlusWo nen een prominente plek te geven in het maatschappelijk beleid (Wmo) voor de lange termijn. Voor de ouderen is het een goed alternatief voor het verzorgingshuis (dat er Ondersteuning op maat, daar komt PlusWonen 1 op neer. ROGplus financiert de ondersteuning met een vast bedrag per maand voor iedere huurder die meedoet - en dat doen alle bewoners van de Liduinahof. De Frankelandgroep heeft binnen dit bedrag de mogelijk heid per huurder de benodigde ondersteuning te regelen. De huurders betalen slechts een kleine eigen bijdrage. voor hen niet meer is). Wonend in een beschutte woonomgeving kunnen ze ex tra ondersteuning krijgen, zo als individuele begeleiding, hulp bij het huishouden en ondersteuning bij maaltijden. Daarnaast worden de huur dersvan de Liduinahof allerlei activiteiten aangeboden, die bijdragen aan sociale contac ten, beweging en ontspan ning. Ze kunnen 'meeleunen' op de bestaande voorzienin gen in Frankeland. JOKE BALLIJNS Nu behoor ik niet tot beide doelgroepen, maar dat maakte totaal geen verschil, ledereen zat gezellig door elkaar, trok met elkaar op en ik kon nu eens met eigen ogen zien en ervaren wat ver broedering in deze samenleving kan betekenen. Want dat is wat Henk van den Broek van het Roze Café en Stef en Tineke van Veen van Incentive zo graag willen bereiken, saamhorigheid en vechten tegen de eenzaamheid. Weer die eenzaamheid hè, wantje zoekt die niet, het overkomt je gewoon. Je heb het als mens maar te accepteren hoe en waar je geboren wordt. Behoor je tot de LHBT-groep dan is er geluk kig nu het Roze Café waar je jezelf kunt zijn. Heb je een duwtje in je rug nodig dan is er gelukkig Incentive die je daarbij kunt helpen. Helaas moeten zij per 1 augustus uit hun huidige onder komen maar hebben zij gelukkig een tijdelijk onderkomen ge vonden in de Erker, zodat zij gewoon verder kunnen gaan. Ho pelijk wordt er snel een permanente oplossing gevon den en krijgen de mensen hierdoor meer regelmaat, want regelmaat is iets wat deze groep goed kan gebrui ken. Controleer zelf even eerst goed, wanneer zij daar open zijn. Het Roze Café heeft gelukkig haar vaste plek in onze socië teit. Elke eerste zondag van de maand bent u welkom. Zelf moet ik eens snel een kijkje gaan nemen in de Roze Salon in de Wintertuin in Frankeland, de eerstvolgende daar is dinsdag 25 juli tussen 15 en 17 uur. Ben erg benieuwd of er veel senioren zijn die nu eens eindelijk uit die kast zijn gekomen en de rest van hun leven gewoon gelukkig en vooral zichzelf kunnen zijn. Tot volgende week! SCHIEDAM - Namens de drie gemeenten biedt Stroomop waarts MVS kinderen uit ge zinnen met een laag inkomen een schoolspullenpas voor komend schooljaar 2017-2018. Met deze pas kunnen zij bij bepaalde winkels in de regio schoolspullen uitzoeken en afrekenen. De pas is bestemd voor kinderen van 4 tot en met 18 jaar in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Stroomopwaarts verstrekt de pas via Stichting Leergeld. Op de pas staat een bedrag van 25 euro voor kinderen op de basisschool en 75 euro voor kinderen in het voortge zet onderwijs. De schoolspul lenpas is voor kinderen van wie de ouders dan wel ver zorgers een laag inkomen hebben tot maximaal 120 procent "van de bijstand snorm. Om zoveel mogelijk kinderen te bereiken voordat het nieu we schooljaar start, krijgen alle kinderen in gezinnen die een bijstandsuitkering via Stroomopwaarts ontvangen de pas voor 18 juli thuis. Gezinnen met een laag inko men zonder uitkering kunnen de pas zelf aanvragen. Van 18 juli tot 31 augustus 2017 is de pas digitaal aan te vragen bij Stichting Leergeld via www. elkkinddoetmee.nl. COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - Heeft u vragen over het gebruik van uw mo bieltje, laptop, tablet, digita le camera of e-reader? Kom op donderdag 27 juli van 13.00 tot 16.00 uur naar het gratis Digitale spreekuur in de Bibliotheek Schiedam in de Korenbeurs. Deskundige vrijwilligers van het Leercen trum SeniorWeb Bibliotheek Schiedam zitten klaar voor advies. Het spreekuur heeft een open inloop. Afhankelijk van het aantal bezoekers kan er sprake zijn van een wacht tijd. Bezoekers nemen hun eigen apparaat mee. Het Digitaal spreekuur wordt elke tweede dinsdag van de maand gehouden in de Bi bliotheek in de Brug en elke vierde donderdag van de maand in de Korenbeurs. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens i'i (E) advertising.west@ persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Ook wethouder Patricia van Aaken is enthousiast: "We hebben met ROGplus en de Franke landgroep een oplossing gevonden voor een groep zeer kwetsbare senioren. PlusWonen biedt hun de ondersteuning die écht nodig is, waardoor ze langer thuis kunnen blijven wonen. De overweldigende interesse laat zien dat onze oudere Schiedam mers hieraan veel behoefte hebben." Breugem: "Met PlusWonen doen wij waar we goed in zijn, namelijk zorg en ondersteu ning bieden in een aangepaste woonomgeving aan die groep ouderen die daar het meeste baat bij heeft. Er wordt opti maal gebruik gemaakt van het beschutte woonmilieu, de aanwezige voorzieningen in de nabijheid en de medewer kers. Zij zijn zonder uitzonde ring enthousiast en trots op wat we met PlusWonen heb ben bereikt." Vervolg voorpagina SCHIEDAM - Sinds Rotter dam in 2016 heeft besloten om 20.000 goedkope flat woningen te slopen krijgt Schiedam een toestroom van minima op zoek naar eenzelfde flat of portiek woning. Volgens wethou ders Houtkamp (D66) en Van Steenderen (SP) is de selectieverordening niet het weren van mensen maar het voorrang geven aan nieuwe Schiedammers met een baan of vast inko men. Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nt www.nieuwestadsblad.nl Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel fn de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en m digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) www.depersgroep.nl/adverteren Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Heb zaterdag als bestuurslid van SOOS BLAUWHUIS een barbecue mogen bij wonen die was georganiseerd door ons eigen Roze Café en Incentive. Twee enorme barbecues stonden buiten op gesteld en bij binnenkomst werd ik ver welkomd door een heerlijke lucht en een perfect sfeertje. Het was al enorm druk, iets wat ik totaal niet had verwacht, maar gelukkig mocht ik er nog bij.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3