Kijk deze zomer uit voor de giftige reuzenberenklauw Écht alles voor kamperen'. Zomer it Koele aanbiedingen voor hete dagen! koopavonden -.=S£ 109,00 19,95 19,95 mob,Ck?0°kS 79,95 189,00 209,00 469,c Workshops in de Korenbeurs tristar élke vrijdagavond in juli geopend tot 21:00 «ÏÏ25SS beleef 't bij jSSI 7 WOENSDAG 19 JULI 2017 De meters hoge plant staat langs bermen en bosjes. Met zijn meters hoge bloemenscherm verspreidt hij zich razendsnel. In tegenstelling tot de gewone berenklauw is hij giftig en gevaarlijk bij aanraken. Brandwonden op de huid waarvan je flink ziek kan worden. De moeizame bestrijding van een exotische maar agressieve plant. SCHIEDAM - De reuzenbe renklauw rukt op in Neder land. Deze exotische plant heeft geen natuurlijke vijan den en verspreidt zich ra zendsnel als je ze niet be strijdt. Met witte hoge schermen met duizenden zaadjes die door wind of ver keer (autobanden) tot vele nakomelingen verderop zor gen. Zonder bestrijding vor men die in enkele jaren een ondoordringbaar woud die al het andere groen overwoe kerd. De bestrijding van de plant is moeizaam want eenvoudig plat maaien helpt niet. De plant moet met wortel en tak uitgeroeid anders steekt hij de kop weer op. De gemeen te Schiedam is jaren bezig met de bestrijding. Een spe ciale Irado groenploeg, met beschermde kleding, zoeken naar de boosdoeners om ze uit te hongeren. Boulimia of uithongeren, zegt stadseco- loog Hans de Kruijf over hoe Schiedam ze bestrijdt. Mili euvriendelijk en niet met chemische (Roundup) mid delen. Andere steden als Vlaardingen doen dat in bui tengebied Broekpolder met schapen. 'Die lusten ze rauw.' Schiedam kiest voor zoeken en uitgraven van de 'inva- sieve exoot' vooral langs BLAREN EN BRANDWONDEN BIJ AANRAKING MET BLOTE HUID fietspaden en speelvelden. Probleem is dat deze planten vaak groeien op verlaten ge bieden langs het spoor- en rijkswegen. Die instanties hebben minder oog voor de explosieve groei en gevaren voor mens en dier. De Kruijff wijst op meters hoge exem plaren langs het hazenpad Stadsecoloog Hans de Kruijf bij een reuzenberenklauw tussen spoor en rijksweg A20. Een gevaarlijke plant: niet aanraken met de blote huid anders krijg je brandwonden. van de A20 of het spoor tus sen Schiedam en Rotterdam. De reuzenberenklauw is ge vaarlijk voor de mens en zorgt voor blaren en brand wonden bij aanraking met de blote huid. Ook voor hon den met hun gevoelige neus. Die zwellingen moeten met veel koud water bestreden worden. Gif in het oog kan zelfs tot blindheid leiden. een marsmannetje de reu- Zelf een exemplaar in de zenplant uitgraaft en laat tuin? Bel de tuinman die als verbranden. Kijk dus uit voor aanraking met de reuzenberen- klauw, waarschuwt dan ook de gemeente. Niet voor de gewone berenklauw die is kleiner, niet giftig en hoort hier thuis. Bel de Irado als je de reuzenplant ziet hoog boven ander gewas langs fietspad of speelterrein. KORT NIEUWS SCHIEDAM - In de derde week van de vakantieprogramme ring van de Bibliotheek in de Korenbeurs zijn komende week wee leuke en leerzame workshops te volgen. Maandag 24 juli is er een zangworkshop met Hélèn Franke. Hoe klinkt je stem ei genlijk? En wie bepaalt hoe je 'moet' klinken? Kunnen we 'los' komen van het idee dat een stem zuiver moet klinken? Wat zeggen we als een stem juist vals klinkt of als we van stem wisselen? Geschikt voor kinderen van 7-10 jaar. Woensdag 26 juli komt Lies- beth Mende nog een schrijf- workshop geven, waarin de kinderen aan de slag gaan met Spoken Word. Het is belang rijk wat jij wilt zeggen, wat voor boodschapje hebt. Het is ook belangrijk hoe het klinkt. Hebben jouw woorden ritme? Rijmen jouw woorden of juist niet? Schrijf je lange zinnen of juist korte? Als je jouw tekst hardop leest, is het net een rap of een lied. Geschikt voor kinderen van 6-12 jaar. Vrijdag 28 juli hebben we in onze Biblioscoop de film Trolls, een vrolijke animatie van de makers van Shrek(6+). Deelname is gratis, maar voor de workshops op maandag en woensdag is het aantal plaat sen beperkt. Aanmelden kan via de agenda op www.debi- bliotheekschiedam.nl. M0B1C00L 135 Koelbox Werkt op 12 Volt en 230 Volt. Inhoud 35 liter. van 120^5 voor Boxventilator 230Volt/ 50Watt Diameter ventilator 30 cm. Met timer (2 uur) varu29#5"voor Luxe koelbox standaard Extra verstevigd model. In 2 hoogtes verstelbaar. vaniTr^Tvoor Inhoud 30 liter. van9fl^00J MOBICOOL B40ofC40 compressor koelbox Inhoud 40 liter. Koelt tot 15° onder nul. C40 230 Volt B40 230 en 12 Volt van 27S!93voor van voor Eurom Split Airco AC2400 Van 509,- caravans campers vouwwagens occasions montage Langeweg 1a Heinenoord (Bedr.park Heinenoord) 0186 - 60 40 00 WWW.CAMPOLIFE.NL

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 7