29 nieuwe sociale huurwoningen met tuin Samen gaan voor Schoon, Heel en Veilig Columnjj Schiedam, een stad die verandert Woningaanbod. Aanbod op Woonnet Rijnmond in oktober Voor de huurder„ Mobiele huismeesters Langzaam verrijzen de nieuwe woningen in de Wetenschappersbuurt in Schiedam Oost. Begin deze maand vierden we de ontwikkeling van deze buurt met een mijlpaalhet leggen van een begane grondvloer. Wethouder Alexander van Steenderen legde samen met leerlingen van de Peperklip en een aantal kopers het laatste stuk beton. Ik werd blij van weer een stukje nieuw Schiedam. Trots op een gedegen nieuwe buurt met een mix van duurzame huur- en koopwoningen. Al flink wat jaren werk ik in Schiedam. De laatste jaren zie ik een hele mooie ontwikkeling. Toeristen wijzen graag naar de veranderingen langs de binnen haven. Mooie kades met veel loopruimte, prachtige bruggen en bijzondere monu menten lachen je nu toe. Het straat- meubilair maakt het beeld van deze oude binnenstad compleet: 'antieke', lantaarns, leuke beelden en vrolijke zitjes. Voormalige inwoners die de stad nog eens bezoeken wijzen ook op de veranderingen in de wijken rondom onze binnenstad. Daar zijn veel panden opgeknapt. In verschillende buurten zijn woningen gesloopt en vervangen door nieuwbouw. 3e ziet unieke parken: een sportpark op een tunneldak, het Beatrixpark, de Maasboulevard en oudere parken zoals het Julianapark en de Plantage. De stad is de laatste tien jaar zeker mooier geworden, ais je het mij vraagt. Daaraan hebben vele handen meegewerkt, van bewoners en van medewerkers van bedrijven, de ge meente en Woonplus. We mogen daar met z'n allen trots op zijn. Deze vakantieperiode is het moment om nog eens te genieten van deze mooie stad. Loop en fiets je in 'zomertempo' door Schiedam, dan kom je veel verras sende plekken tegen. Namens de mede werkers van Woonplus wens ik u daarbij veel zonuren en kijkplezier. Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen via db@woonplus.nl. In de Wetenschappersbuurt in Schiedam Oost komen 148 nieuwe eengezinswoningen. De contouren van de nieuwe wonin gen worden zichtbaar. Begin deze maand werd op feestelijke wijze de laatste begane grondvloer gelegd van de woningen in de eerste fase van de bouw. Woonplus verwacht de eerste 29 huurwoningen eind 2017, begin 2018 op te leveren aan de nieuwe huurders. "De nieuwe huurwoningen bestaan uit twee lagen. Er worden 22 woningen met drie kamers gebouwd", vertelt Corrie van den. Berg die als Projectleider Wonen betrokken is bij het project de Nieuwe Wetenschappers. "Deze zijn met name geschikt voor alleen staanden, paren en kleine gezinnen van maximaal drie personen. Woonplus gaat deze woningen verhuren in het sociale huursegment. De huurprijs bedraagt onge veer 595,- per maand, gebaseerd op het prijspeil van 2017. Huishoudens die een beroep moeten doen op de huurtoeslag kunnen deze woningen dus huren." Vier kamers "Er komen zeven woningen met vier kamers. Die zijn geschikt voor gezinnen. De huur prijs van deze woningen komt uit op onge veer 655,- per maand, waarmee ze aan de bovenkant van het sociale huursegment zitten. Deze woningen zijn vooral bedoeld voor huishoudens die geen recht hebben op huurtoeslag, maar wel aangewezen zijn op sociale huur. Bij het toewijzen van deze woningen houden wij een minimum jaar inkomen van 30.100,- aan." Toewijzing "We bieden de woningen in oktober te huur aan via Woonnet Rijnmond. Wie wil reageren moet als woningzoekende bij Woonnet Rijnmond ingeschreven staan en de selectie gebeurt op basis van de inschrijfduur. Een urgentie geldt niet voor deze woningen. Wel krijgen woningzoekenden uit Schiedam voorrang bij de toewijzing. Dat hebben we met de gemeente Schiedam en het SOBO (Schiedams Overleg Bewonersorganisaties) afgesproken, om Schiedamse huishoudens 'wooncarrière' te kunnen laten maken in hun stad." Meer informatie Voor wie meer wil weten over de toewijzing van deze woningen, staat op onze website www.woonplus.nl vanaf augustus meer informatie. Als huurder woont u graag in een schoon, heel en veilig complex. Bij Woonplus vinden we dat heel belangrijk, omdat we geloven dat een prettig thuis een fundament is voor de ontwikkeling van ieder mens. Hoe zorgen we samen voor een plezierige woonomgeving? Mobiele huismeesters Jan-Maarten Schellekens en Rob Vollendam vertellen over hun rol. "Woonplus heeft vijf mobiele huismeesters", vertelt Jan-Maarten. "We hebben geen vaste werkplek maar worden ingezet waar het nodig is. We zorgen ervoor dat onze com plexen schoon, heel en veilig zijn en blijven. We controleren de algemene ruimtes, zoals de portieken, trappenhuizen en galerijen. We signaleren het als het ergens niet schoon is of als er iets kapot is en zorgen zo snel mogelijk voor een oplossing." Vuilnis Rob Vollendam: "We zien vaak vuilnis en spullen in de algemene ruimten. Dat mag niet, want het complex vervuilt hierdoor en dat trekt ongedierte aan. Bovendien moe ten doorgangsroutes vrij blijven voor hulp diensten. Houden de bewoners zich aan de huisregels, dan maakt dat voor het woon- plezier heel veel verschil. Worden de regels niet nageleefd, dan spreken we de bewoners daarop aan. Maar we zijn geen politieagenten. We bereiken het meest met goed contact met de bewoners en als zij ook zelf verant woordelijkheid nemen voor een prettige woonomgeving." Renovatie "Verder doen we projectbegeleiding", zegt Jan-Maarten. "Dat houdt in dat we bij een renovatieproject direct contact hebben met de bewoners en de aannemer. We kunnen overlast van een renovatie niet voorkomen maar wel dragelijker maken. We bezoeken alle bewoners samen met de aannemer en bespreken wat er gaat gebeuren. Tijdens het werk houden we een vinger aan de pols en zorgen we voor praktische oplossingen. Op onze directe betrokkenheid vanuit Woonplus wordt heel positief gereageerd." Contact Heeft u vragen of meldingen over uw woonomgeving, vervuiling of overlast? Meer informatie vindt u door 'overlastwijzer' in te vullen op www.woonplus.nl bij 'Ik heb een vraag'. Ook kunt u contact met ons opnemen via (010) 20 45 100, optie 4. Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken 1Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3. Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4.Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uuruw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 9