Woonplus nieuws Hoe komt u in aanmerking voor een sociale huurwoning? Een huurwoning vinden die bij u past I Onze woonmakelaar geeft uitleg Passend toewijzen Algemeen Niet iedereen kan een sociale huurwoning huren. De Europese Commissie heeft daarvoor inkomenscriteria gesteld. Vanaf 1 januari 2017 geldt een maximaal jaarinkomen van C36.165,-. Onze woonmakelaar Julia Mendes legt uit wat er nodig is om voor een sociale huurwoning in Schiedam in aanmerking te komen. "Sociale huurwoningen zijn ervoor bedoeld om mensen met een lager inkomen een kans te geven op de woningmarkt. Een sociale huurwoning is een woning die bij de ingang van het huurcontract een netto huurprijs heeft van maximaal 710,68 per maand. Corporaties moeten zorgen dat de juiste woning bij de juiste huurder terecht komt. Dit is vastgelegd in de Woning wet. Als woningcorporatie is Woonplus verplicht 95% van de woningzoekenden met een laag inkomen te huisvesten in een huurwoning die past bij hun inkomen. Dat noemen we: passend toewijzen. Met 'passend toewijzen' wii de overheid voorkomen dat mensen met de laagste inkomens in te dure woningen gaan wonen. Meer informatie over 'passend toewijzen' vindt u in de flyer op onze website www.woonplus.nl. Woonplus is verplicht de inkomensgegevens te controleren. Het gaat daarbij om het ge zamenlijk belastbaar inkomen van de huur der, eventuele partner en huisgenoten." Inschrijven Voor het toewijzen van sociale huurwoningen is Woonplus aangesloten bij het regionale woonruimteverdeelsysteem van Woonnet Rijnmond. "U moet daarom ingeschreven staan bij Woonnet Rijnmond. Dat gaat eenvoudig via www.woonnetrijnmond.nl door'Inloggen/inschrijven' te selecteren. De sociale huurwoningen van Woonplus worden dagelijks geadverteerd op de website van Woonnet Rijnmond. Met uw inschrijving kunt u vervolgens reageren." Nodige documenten "We hebben verder een aantal documenten van de toekomstige huurder nodig, om de inkomenscöntrole goed te kunnen doen. Woonplus vraagt bijvoorbeeld om een aan slag inkomstenbelasting. Heeft u die niet, vraag dan alvast een 'IBRI-formulier' aan bij de Belastingdienst via 0800-0543. Zorg er daarbij voor dat u uw Burger Service Nummer bij de hand heeft. Het duurt on geveer vijf werkdagen voor u dit formulier ontvangt. Verder hebben we de drie meest recente salarisstroken nodig en natuurlijk een geldig legitimatiebewijs. Op www.woonplus.nl vindt u een compleet overzicht van alle nodige documenten. U kunt daarvoor bij 'ik heb een vraag' de term 'woning huren' intoetsen." vVatxtnedflrwond ad ptok voor m*f. f; *dogg*fwt»«brtfv»« Service er» contact '(d) Aanbod i woonnet 'm woonwens Invullen Zoeken Voor het huren van een huurwoning in Schiedam, heeft u een inschrijving nodig. U kunt deze aanmaken op www.woonnetrijnmond.nl. Vervolgens kunt u dagelijks reageren op het be schikbare woningaanbod. Tips voor het vinden van woning Voor het vinden van een geschikte woning is het belangrijk om alleen te reageren op woningen die aan uw wensen voldoen, die u daadwerkelijk zou willen huren. Een aantal tips: 1.Voldoet de woning aan uw wensen? In de advertentie staat meer informatie over de woning, zoals de indeling, het aantal kamers, type verwarming en warmwatervoorziening. Leest u daarom de advertentie goed door. 2.Staat de woning op de juiste plek? Bekijk vooraf of de plek in Schiedam voldoet aan uw wensen. Vindt u het een fijne plek en zijn de juiste voorzieningen (scholen, winkels, openbaar vervoer) in de buurt? 3.Kloppen uw gegevens nog? Wanneer uw gegevens (gezinssamen stelling, inkomen, leeftijd) op www.woonnetrijnmond.nl actueel zijn, ziet u het woningaanbod dat voor u pas send is en waarop u kunt reageren. Moet ik (iedere dag) reageren? Reageren is alleen nodig als u echt geïn teresseerd bent in de woning. Is dat niet het geval, dan hoeft u niet te reageren. U komt niet eerder in aanmerking voor een woning als u meer of sneller reageert. Hoe behoud ik mijn inschrijfduur? Om u inschrijfduur te behouden is het nodig ieder jaar uw inschrijfgegevens op uw persoonlijke Woonnetrijnmond account bij te werken en de jaarlijkse kosten voor verlenging te betalen. Meer informatie? Meer informatie over het huren van een woning en ons woningaanbod vindt u op www.woonplus.nl. E m Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. (010) 20 45 204 Colofon Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 27 september. Woonmakelaar Julia Mendes

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 14