Dier van de Week: Trix zoekt een speelmaatje KORTfNgEN collect' P' Sticky Business in het Stedelijk Museum Taal en digitaal Ben Snel's beweegtip: kracht Alexander Slapen (Jwze "W* t ;vr Boek van de Week ONZE MERKEN; Auping - Aueh - Nolte - Norma - Nxtday - Pullman - Tempur - Vandych SCHIEDAM - Hemels of hels, suiker roept bij vrijwel ieder een iets op. De één gebruikt de zoetmaker om belangrijke gebeurtenissen te vieren. An deren zien suiker als het witte gif, dé grote vijand voor de ge zondheid. Voor de tentoon stelling Sticky Business - De verleiding van suiker in de kunst in het Stedelijk Museum Schiedam nodigde eetont- werper en gastconservator Marije Vogelzang bijna twin tig (internationale) kunste naars uit. Vanaf 16 september SCHIEDAM - De Bibliotheek Schiedam organiseert activi teiten voor volwassenen die hun digitale en taalvaardighe den willen verbeteren. Ook voor dit najaar is er een gevarieerd programma sa mengesteld. Nieuw is de cur sus Fotoboek maken. Tijdens de vakantie veel foto's ge maakt en zou je daar best een fotoboek van willen maken? Geef dan je belangstelling voor een cursus door en je ontvangt de cursusdata zodra deze bekend zijn. Wie geïnteresseerd is, kan zich aanmelden voor een cursus of workshop. Of langskomen bij het Digitaal Spreekuur voor advies van de vrijwilligers van het Leercentrum SeniorWeb de Bibliotheek Schiedam. Het eerstvolgende Digitaal Spreekuur is op donderdag 24 augustus van 13.00 tot 16.00 uur in de Bibliotheek in de Ko renbeurs aan de Lange Haven 145. Wie beter wil leren lezen en spreken in het Nederlands, kan deelnemen aan een van de Leesclubs Makkelijk Lezen. Meedoen aan een leesdub is gratis. Het programmaboekje Taal en Digitaal is verkrijgbaar bij alle vestigingen van de Bi bliotheek Schiedam, de Wijk centra, Seniorenwelzijn en de WOT's. Aanmelden kan telefo nisch of in de Korenbeurs. Trix is een gevonden meisje van nog maar 5 maanden. Zoals je van een kitten op deze leeftijd mag verwachten is het leven één groot feest. Een kitten moet wel alles nog leren, dus hebben ze veel aandacht nodig, goed voer, genoeg water, en ook belangrijk is borstelen. Trix is één bonk energie en het zou leuk zijn als ze eventueel een vriendje van dezelfde leeftijd kan vinden, met hetzelfde energiegehalte. Info: 088-34 37112 (Schiedam). dat prima maar ik zag iets over het hoofd. In de nieuwe be- weegrichtlijn staat dat vol wassenen wekelijks twee en een half uur moeten bewegen (kinderen dagelijks een uur), maar daar komt iets bij: spier en botversterkende activitei ten. Dit verlaagt het risico op chronische ziekten en, bij ou deren, botbreuken. Ik zeg dus nu: Kom wekelijks twee en half uur in actie en vergeet de krachtoefeningen niet." SCHIEDAM - Elke week le zen ze bij Post Scriptum een boek voor ons, deze week 'Montana' van Smith Henderson dat een 8,5 krijgt. Waren we een paar weken teryg in Idaho, nu schuiven we een staat op naar het onherbergzame Montana. Een ruige staat, hard voor zijn bewoners. En dat doet wat met die mensen. Maatschappelijk werker Pete Snow komt er dage lijks mee in aanraking: ge- Mi troebleerde mensen die daardoor niet goed voor hun kinderen kunnen zor gen. Drank-, drugs- en kin dermisbruik komen vaak voor. Petes gestrande hu welijk maakt het voor hem nog zwaarder. Dan ont moet hij de ondervoede Benjamin Pearl en zijn va der Jeremiah. De vader is een kluizenaar, die alleen met zijn zoon in de wilder- nis rondtrekt. Met ideeën die je nu, het boek speelt dertig jaar terug, Alt-Right zou noemen: afkeer van de staat, voor wapenbezit, vol complottheorieën en ras senhaat. Pete raakt geïntri geerd en probeert met hem in contact te komen. Totdat het gruwelijk uit de hand loopt. En dan verdwijnt zijn dochter ook nog. 33 WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2017 SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks een beweegtip. "Ik moet mijn ex cuses aanbieden. Ik zet u al maanden aan tot dagelijks een half uur bewegen. Vol gens de Gezondheidsraad is NACHTRUST VAN ALEXANDER. ENERGIE VOOR DE DAG. Escudostraat 11, 2991 XV Barendrecht 010 438 41 63 www.slaapwet.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 35