KunstWerkt wordt steeds zichtbaarder Kapsalon Collé gaat over in vrouwenhanden (i— Film over pesten Wie wil er bewegen? Harpe Davids goes pop Koffie met KAART Ontmoetings groep autisme Schoen maatjes Lidl deelt uit Culturele bakermat behouden 13 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2017 SCHIEDAM IN «T KORT Jongeren van 9 tot 13 jaar uit Noord hebben films gemaakt over onderwerpen die zij be langrijk vinden. Vrijdag 15 sep tember vertonen jonge Woud hoekers in De Klinker hun fijm over pesten. Zaterdag 16 sep tember laten jongeren uit Groenoord op het Bart Verhal- lenplein hun film over vluch telingen zien. Na de films van de jongeren is er nog een hoofdfilm. Aanvang 19.15 uur, gratis. Gezocht: 50-plus dames die graag wat meer willen bewe gen. Yolande Kleiss geeft elke maandag- en donderdagmor gen van 9.00-10.00 uur op het Dreesplein in Nieuwland gymles aan senioren. "We sporten zonder toestellen en trainen al onze spieren zonder deze over te belasten." Meer informatie bij: Yolande Kleiss 06-42989311- De repetities van Harpe Davids zijn gestart en ook de twirl- sters The Yellow Rainbows zijn weer met trainingen begon nen. In het najaar staan voor de twirlsters verschillende wedstrijden op het program ma met als eerste eentje op zaterdag 16 september in de Margriethal. Het harmonieor kest maakt zich op voor een (pop)concert met popkoor Pleasure-Schiedam op zater dag 4 november in het Wen- nekerpand. Zowel bij de twirl sters als in het orkest is aanwas welkom. Info: www. harpedavids.nl. Onder het genot van een kop je koffie met wat lekkers kun je in De 5 Molens een leuke kaart of wenskaart maken die je kunt bewaren of versturen. Vanaf maandag 18 september elke twee weken op maandag van 14.00 tot 16.00 uur. 3,50 per keer, inclusief koffie, wat lekkers en materiaal! Mee doen? Jolanda, 06 -1972 4920. Komend schooljaar organi seert de ontmoetingsgroep voor en door ouders met een kind met autisme vijf bijeen komsten, de eerste is al op 19 september in de ontmoe tingsruimte van de Franke- landgroep in de Valm, Olof Palmeborg 26. Meer info: schiedamseouders-autisme@ hotmail.com Laura en Bianca hebben sinds begin deze maand het roer overgenomen bij kappers zaak Collé Styling 81 Beauty. SCHIEDAM - Laura werkt er ai vijfjaar als kapster en heeft al tijd al de droom gehad een eigen kapsalon te beginnen. Bianca heeft sinds 1999 haar eigen schoonheids- en pedi curesalon en is in 2008 de sa menwerking aangegaan met Kapsalon Collé op de Hoogs traat. Kapsalon Collé is in Schiedam een begrip. De vader van Etienne, Gerard, is in 1948 be gonnen als herenkapper op de Grote Markt. Later is daar een dameskapsalon aan toege voegd. Etienne nam de zaak over en vestigde zich op de Hoogstraat. Na een mooie periode heeft Etienne besloten het over een andere boeg te gooien. Het or ganiseren van de branders zwemtochten heeft hem aan het denken gezet. Hij gaat zich nu richten op het organiseren van sportevenementen. De mogelijkheid om de kapsalon intern over te dragen aan Lau ra en Bianca gaf hem de kans om zich nu te gaan richten op CSE: City Sport Events Schie dam. Oude voet Laura en Bianca hebben zo hun eigen ideeën voor de zaak, maar voorlopig gaan ze op oude voet verder. Etienne blijft nog wel betrok ken bij de zaak. "Na 25 jaar wil je niet zomaar 'weglopen' van je vaste trouwe klanten. Alles wordt rustig overgedragen." De naam Collé Styling Beau ty blijft ook bestaan. SCHIEDAM - De schoenen doosactie Edukans Schoen maatjes is vernieuwd. Niet alleen versieren en vullen kinderen schoenendozen voor vriendjes in ontwikke lingslanden, ze kunnen nu ook een foto terugkrijgen van de ontvanger. Kinderen vullen schoenen dozen met schoolspullen, toiletartikelen en speel goed en leveren die in Schiedam in. Daarna gaan ze naar Albanië, Moldavië, Irak, Sri Lanka en Ghana. Als je een digitaal bericht aan de schoenendoos toe voegt kan je voortaan een foto terugkrijgen van het kind dat jouw cadeau kreeg. Het inleverpunt voor scholen, kerken en vereni gingen is Bidvest/Deli XL, 's Gravelandseweg 391. Inle veren kan op 21 en 22 no vember van 14.00-16.00 SCHIEDAM - Ferry Meer hofvan voetbalschool Basic Skills heeft een cheque van 1000 euro ontvangen van supermarkt Lidl, die door heel het land lokale initia tieven steunt Met de actie Lidl helpt lokaal bedankt de supermarkt haar klanten door geld voor een lokaal initiatief beschikbaar te stellen. Het kan niet genoeg worden benadrukt, dat Schiedam met de Stichting KunstWerkt een bijzondere organisatie in huis heeft. Al meer dan vijfentwintig jaar zetten kunstenaars zich onbezoldigd in om tentoonstellingen te maken, die gratis toegankelijk zijn. Meestal exposities die stof tot denken ge ven, wat in Schiedam bepaald geen kwaad kan. Stichting KunstWerkt is eigenlijk een cadeau aan de stad. SCHIEDAM - Een inspirerende beweging! Daarom is het Coby de la Rie zwaar gevallen om het voorzitterschap van Kunst- Werkt neer te leggen. Het zat er een halfjaar geleden al aan te komen. Stichting Kunst- Werkt verkeert financieel in zwaar weer. Drie jaar geleden besloot het gemeentebestuur om de huurlasten van Kunst- Werkt niet meer te vergoeden en als de gemeente met sub sidie stopt, is er bij de fondsen ook minder geneigdheid om een initiatief structureel te on dersteunen. KunstWerkt kon de problemen gedeeltelijk on dervangen door van Pand Paulus te verhuizen naar Ruimte in Beweging aan de Boterstraat 81, maar de stich ting kan het hoofd nauwelijks boven water houden. Het bestuur zag geen andere weg om collectief af te treden. Toch wist Coby de la Rie nog een welkome bijdrage van 3700 euro te krijgen van cul tuurwethouder Houtkamp voor het organiseren van ten toonstellingen en activiteiten in de tweede helft van het jaar. Maar wel met de strenge voorwaarde dat KunstWerkt zichtbaarder moet worden voor de gewone Schiedam mers. KunstWerkt voelt het als een opdracht om explicieter aanwezig te zijn in de lokale samenleving, zeggen be stuurslid Aldo Hoeben en Fen- WE MOETEN MÉÉR DOEN, MEER PUBLICITEIT GENEREREN... neke Hordijk, curator van de zojuist beëindigde expositie 'Ode aan de stip'. Zij zijn al lan ger deelnemers van Kunst- Werkt, evenals nog pakweg vijftig beeldend kunstenaars uit vooral Schiedam, maar ook uit Vlaardingen, Rotterdam en Delft. Aldo Hoeben: „Het oude bestuur heeft nog wat geld Fenneke Hordijk en Aldo Hoeben tijdens de 'Ode aan de stip' bij Stichting KunstWerkt. kunnen binnenhalen om door te gaan en daarmee maken we een vliegende doorstart. Het gemeentebestuur heeft duidelijk gemaakt dat we geen geld meer krijgen alleen omdat we mooie kunst en tentoonstellingen maken. We moeten méér doen. We moe ten meer publiciteit genere ren, meer samenwerkingsver banden aangaan, met Mooi Werk, SDAM, het Jenevermu seum en het Stedelijk Muse um Schiedam, met de Grote Kerk en de KetelFactory en met het bedrijfsleven." Expo sitie, 'Occasionally Colour', die 3 september opende, wordt dan ook gecombineerd met workshop en andere activitei ten. Voor het kunstklimaat in Schiedam vervult KunstWerkt een belangrijke functie. En dan maar hopen dat overheid, fondsen en bedrijven bereid zijn deze culturele bakermat overeind te houden. Hoewel de dames genoeg ideeen hebben voor de salon, gaan ze voorlopig nog even op de oude voet verder.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 13