Anita opent eigen boutique store Vaandeloptocht trekt de aandacht 0 Lang lint trekt door de stad Casual kleding met een knipoog 22 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2017 Vers ondernemersbloed in Schiedam! In de zoektocht naar een geschikt pandje voor haar boutique store 'Atelier Anita de Groot', viel de blik van de jonge ontwerpster Anita de Groot (27) op het hoekpandje nummer 78, op de Hoogstraat. Haar allereerste kledingwinkel, waar ze al haar creatieve ideeën over mode onder de aandacht kan brengen. SCHIEDAM - Haar modelabel bestaat sinds 2014. "Bij mijn ouders in Harmeien had ik een atelier waar ik bezig was met ontwerpen van kleding. Nu, met de verhuizing naar Schie dam, is het tijd voor de vol gende stap: het openen van mijn eigen, eerste modewin kel", vertelt Anita. Eerst even over die opmerke lijke verhuizing, vanuit het kleine Harmeien naar het gro tere Schiedam. Hoe komt zij' hier in hemelsnaam terecht? "Dat zit zo", zegt Anita: "Mijn vriend werkt in Spijkenisse en we wilden daar in de omge ving gaan wonen. We waren ook al in Schiedam aan het kijken. Ongeveer een jaar ge leden las ik op Facebook een bericht over een hoekpandje op de Hoogstraat dat te huur stond. Er waren meer gega digden, maar ik heb als één van de weinigen een concreet plan ingediend. Eind juni was er een akkoord en 1 augustus kreeg ik de sleutel." Het pandje heeft historische waarde en werd gerestau reerd en opgeleverd door Stadsherstel Schiedam. "Toen we de sleutel kregen, zijn we meteen gaan klussen." Aan de buitengevel mocht ze niets doen, maar binnen heeft ze het naar eigen smaak inge richt. Ze ontwerpt haar zomer- en wintercollecties zelf. Anita: "Ik ben begonnen met truien met opgestikte letters en mijn stijl 'TOEN WE DE SLEUTEL KREGEN, ZIJN WE METEEN GAAN KLUSSEN' is daarna meer en meer ge groeid. Mijn kleding, voor de vrouwelijke doelgroep van 20- 50 jaar, is casual, comfortabel met rekbare stoffen en met een knipoog naar fun. Ik werk veel met prints. Zo verkoop ik sokken met flamingo's en ze bra's, shirtjes met ananassen en jurken met sterretjes. Ik Anita heeft er heel veel zin in om te gaan ondernemen in Schiedam (foto: Bart van der Linden) stuur de ontwerpen op naar Polen, waar de kleding wordt geproduceerd." Van stoffen die ze over heeft, maakt ze kussentjes. Ze laat er twee zien met een luipaard print. Naast haar fysieke win kel, ligt haar kleding bij allerlei verkooppunten in Nederland. Ook heeft ze een webshop en doet ze research voornamelijk online. Ook alle communicatie doet ze zelf. "Dat vind ik ook een leuke toevoeging, dat ik nu direct kan communiceren met klanten." Een winkel op de Hoogstraat: het is enigszins gedurfd, maar ze is optimistisch. "Ik vind het wel heel spannend." Plannen zijn er om de foto's van de zo mercollectie 2018 te schieten aan de Lange Haven. Lachend: "Ik zit nu immers in Schie dam." Meer weten over Anita's modelabel? Kijk op www.anit- adegroot.com. Foto's van Paul Meuldijk De vaandels van Schiedamse verenigingen die in het Stedelijk Museum Schiedam hangen, gingen afgelopen zaterdag de straat op. Vertegenwoordigers van de clubs die ze gemaakt hadden gingen in een optocht door de stad. De vaandelparade met muziek begon om 14.00 uur op het Doeleplein en eindigde bij het museum. In 1899 hielden verenigingen voor het laatst een vaandeltocht. Daarmee vierden ze de inhuldiging van koningin Wilhelmina. De nieuwe vaandels zijn vóór de zomer gemaakt tijdens workshops in het museum. Ongeveer zestig verenigingen deden eraan mee. Doordat de Schiedamse vaandelmakers elkaar daar ontmoetten, zorgde het project voor verbinding in de stad. De vaandeloptocht ging ook over de Hoogstraat, gelukkig bleef het droog. De sfeer was opperbest, gezelligheid troef bij alle verenigingen, zoals goed op deze foto te zien is.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 22