Laan van Bol'Es Frankelandgroep Onze zorg, zo gewoon mogelijk Grote Clubactie Scootmobielroute Troostcadeautj es Week van het geluk 7 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2017 SCHIEDAM - De familie Van Winden is enthousiast over de aanpassingen die op de Laan van Bol'Es: "De laan is gewel dig opgeknapt. Echt mooi. Toch een minpunt. Verschil lende stukken van de stoep zijn zeer onregelmatig! Vooral de stoep van de Willem An- driessenlaan naar de Churchil- llaan. Erg jammer dat daar niets aan gedaan is. Daar lo pen juist veel ouderen met rollator. We hopen dat daar nog wat aan gedaan wordt." Hans en Nellie Lems, die in de buurt wonen, zijn heel erg po sitief: "Wij zijn zeer tevreden over de aanpassingen van de weg, met name de rotonde, zeer overzichtelijk. Geen ge toeter en gerem meer. De oversteekplaatsen voor fiet sers en voetgangers zeer dui delijk aangegeven. Verder een compliment voor de aanne mer, die tijdens de werkzaam heden steeds door openingen in de hekken, voor fietsers en voetgangers de oversteek mogelijk maakte. Voor het snelverkeer waren er ver keersregelaars. Dit mag ook weieens gezegd worden bij zo'n enorme klus." "Met belangstelling heb ik de metamorfose van de Laan van Bol'Es gevolgd", schrijft Aad Luijsterburg, "een knappe planning met geweldig resul taat. Wegversmalling en veel ruimte aan beide zijden voor fietsers en voetgangers en breed opgezette oversteek plaatsen voor voetgangers. Het is goed te merken dat de snelheid van het verkeer wordt afgeremd. Verder is de laan door het kappen van laaghangende takken aan de bomen flink wat zichtbaarder geworden. Ik denk dat Schie dam er een prachtige veilige laan heeft bijgekregen." Veel verenigingen gaan vanaf 16 september weer loten verkopen. Clubs gebruiken de opbrengst van de Grote Clubactie vooral voor materiaal, activiteiten, de huur van een accommodatie en begeleiding. Maar liefst 80% van de opbrengst gaat direct naar de verenigingen. In Schiedam zijn dat: TSF, Ventura, de Rijnmondband, Excelsior 20, WK, Gloria Toonkunst, Juventus, Judo Stich ting Schiedam, Duikvereniging Aqualis, HBSS en Taekwondo Apuro. Seniorenwelzijn en de cultuurscouts van Mooi Werk organiseren een scootmobiel- kunstroute, een kunstzinnige en verrassen de tocht door een Schiedamse wijk samen met andere scootmobielers. Deelnemers hoeven alleen maar te zorgen voor een op geladen accu en een goed humeur. De kunstwerken in de openbare ruimte (of daar vanuit zichtbaar) worden bezocht. Do 21 september gaat de route door Zuid, 10.00 uur, 6 euro. Aanmelden: 010-248 68 88. weete |Vv«ie De kinderafdelingen van het Franciscus Gasthuis Vlietland hebben een palet met troostcadeaütjes ontvangen van de Stich ting DaDa.. ZPress Media heeft bijgedragen in deze gulle gift. Kinderen die nu voor onderzoek of een klei ne behandeling in het ziekenhuis moeten zijn krijgen voortaan een troostcadeautje. Ze worden verdeeld over alle afdelingen waar jonge patiëntjes komen, dus zowel in het Gasthuis als in (het Schiedamse) Vliet land. Geluk zit in kleine dingen, een boodschapje meenemen, een arm om de schouder, een goed gesprek, plezier hebben. Zo pakken we in Schiedam samen eenzaamheid aan. De stap om naar een activiteit te gaan en ande re mensen te ontmoeten is voor veei men sen soms erg groot. Daarom hebben veel vrijwilligers en (60!) organisaties zich inge spannen om in de Week van het Geluk, van 21 sep 1/m 1 oktober, nieuwe bezoekers ken nis te laten maken met hun activiteiten. Zie ook: www.schiedammer5makengeluk.nl. SCHIEDAM - Een dag nadat Karin van Noorloos in deze krant gemeld had dat het belevingspad onkruidge- bied was geworden, is de boet al gemaaid. Maar volgens Karin is het nu één grote blubbertroep: "Het is niet gemaaid, maar met een grove machine is alles eruit gerukt. Nu al gro te stukken met alleen maar bagger. Dat komt op korte termijn niet meer goed. Jammer, want nu is het daar het hele jaar door een puin hoop." De Frankelandgroep bestaat uit Frankeland, Jacobs Gasthuis, Harg-Spaland, Schiewaegh, Vaartland en Thuiszorg Ouderen Frankelandgroep (TOF) zorg thuis aan senioren in de wijk wonen met zorg thuis in (aanpalende) wooncomplexen personenalarmering langdurig wonen binnen één van onze locaties kortdurend verblijf/revalidatie expertisecentrum Parkinson één keer per twee maanden Parkinson Café één keer per maand Alzheimer Café fysiotherapie, ergotherapie, logopedie en diëtetiek voor senioren in de wijk dagbesteding en dagbehandeling visiteclubs en welzijnsactiviteiten één keer per maand Roze Salon brasserie en internetcafé Sport- en Recreatieclub, inclusief zwembad vakantievilla aan zee in Spanje en Rockanje Voor meer informatie kunt u bellen naar 010 426 49 25 of kijk op onze website www.frankelandgroep.ni

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 7