Woonplus nieuws Onderzoek helpt ons om verder te verbeteren ip Veilig Wonen Schiedam succesvol m Visitatie-onderzoek geeft inzicht in prestaties Algemeen Al ruim drieduizend woningen bezocht gp tfi Woonplus Schiedam wil ook in de toekomst aan de vragen van haar huurders voldoen en blijven inspelen op nieuwe ontwikkelingen. Daarbij hoort een organi satie die voortdurend leert en verbetert. Bob Venhuizen, directeur-bestuurder: "Wij bieden onze huurders een passende woning: een woning waarbij we mens, woning en omgeving zo met elkaar verbinden dat persoonlijke ontwikkeling mo gelijk is. Onze bijdrage aan de leefkwaliteit in Schiedam is hiermee het grootst. Daar zetten wij ons dagelijks voor in. Natuurlijk willen we graag weten of we daarvoor de juiste dingen doen en of we die goed doen. Om daar achter te komen zetten we onderzoek in". Wat vinden huurders en andere belang- houders van Woonplus en onze dienstverle ning? Wat gaat goed en wat kan beter? Om daar een goed beeld van te krijgen, laat Woonplus regelmatig onderzoek uitvoeren. Venhuizen: "De resultaten helpen ons om ons steeds verder te verbeteren. We meten onze klanttevredenheid en voeren reputatie- onderzoeken uit. Woonplus neemt deel aan de jaarlijkse Aedes benchmark, waarin de prestaties van verschillende corporaties met elkaar worden vergeleken. En iedere vier jaar laat Woonplus door een onafhankelijk bureau een zogenaamde visitatie uitvoeren. Visitatie-onderzoek Het bureau Raeflex heeft Woonplus over de periode 2012 - 2016 gevisiteerd. "Ook dit onderzoek helpt ons verder. Een visitatie rapport geeft inzicht in de prestaties van de afgelopen jaren en er wordt gekeken of er garanties zijn voor het halen van prestaties in de toekomst. Gelukkig vertelt het ons dat we op de goede weg zijn. Naast onze sterke punten staan er verbetersuggesties in het rapport. Het biedt kansen om ons weer verder te verbeteren." Pak je rol en maak die zichtbaar "Nu onze ambities zijn bijgesteld en er weer financiële ruimte is, zij we weer meer aan het investeren. Dat doen we in diverse delen van de stad. We krijgen daarbij het advies wat minder bescheiden te zijn. We laten onvoldoende zien wat we doen, waar door investeringen grotendeels onzichtbaar blijven voor belanghebbenden. Een gemiste kans", aldus Venhuizen. Oordeel commissie Woonplus Schiedam is op de goede weg, zo blijkt uit het visitatierapport. Het eind resultaat laat een ruime 7 zien. De visitatie commissie schrijft als conclusie: "de corpora tie laat in deze visitatie op alle onderdelen betere resultaten zien. Woonplus heeft, in tegenstelling tot de landelijke trend, haar goedkope en betaalbare woningvoorraad in de afgelopen jaren op peil weten te houden. De huisvesting van bijzondere doelgroepen scoort een ruime voldoende. Het aanbod van Woonplus sluit aan bij de vraag. Op het moment dat er een behoefte is, voor ziet de corporatie hierin". Meer weten? Het volledige visitatierapport is terug te vinden op www.woonplus.nl. U vindt het op de pagina 'over Woonplus' onder 'verantwoording en toezicht'. Tijdens een bijeenkomst op het Dr. Willem Dreesplein werden maandag de voorlopige resultaten van het project 'Veilig Wonen Schiedam' gepresenteerd. Voor dit project gaat het Team Veilig Wonen bij alle huurders van Woonplus langs om kosteloos de rookgasafvoer en luchttoevoer in de woningen te controleren en koolmonoxidemelders en rookmelders te plaatsen. Woonplus wil haar huurders een zo veilig mogelijke woning bieden en startte Veilig Wonen Schiedam begin dit jaar samen met Breman Woningbeheer. De gemeente Schiedam en Brandweer Rotterdam-Rijnmond steunen het project. "We hebben ruim drieduizend huisbezoeken afgelegd en daarmee ligt het project op schema", zegt Jeffrey Davidsz, de projectleider van Woonplus. "Als eerste waren de huurders in Schiedam Zuid aan de beurt, gevolgd door die in de wijken Centrum en West. Nu wordt gewerkt in Nieuwland en daarna gaat het team door naar Schiedam Noord. We verwachten begin 2018 het project af te ronden." Schiedam veiliger "Je kunt ongelukken nooit voor honderd procent voorkomen, maar we willen er wel alles aan doen om de kans daarop tot het minimum te beperken", zegt Davidsz. "Woonplus bezit ruim 11.500 huurwoningen in Schiedam. Omdat ruim negentig procent van de huurders meewerkt met de controle en installatie, kunnen we stellen dat het'veilig wonen' in Schiedam hiermee aanzienlijk toe neemt." Het Team Veilig Wonen controleert alle toestellen voor verwarming of warm water en hangt daarbij een goedgekeurde koolmonoxidemelder op. Ook controleren de monteurs de rookgasafvoer en de lucht toevoer in de woning en verbeteren deze waar nodig. Verder vervangt het team alle rookmelders. "We hebben in 2009 rookmel ders in al onze huurwoningen geplaatst die een batterij hebben die tien jaar meegaat. Om er zeker van te zijn dat alle woningen werkende rookmelders hebben, worden ze nu vervangen". (v.l.n.r.) Presentator Jack Kerklaan, O.A. Strotmann (Hoofd Operationele Voorbereiding bij Brandweer Rotterdam-Rijnmond), E. Suttorp (Directeur Breman Woningbeheer Zuid West), B. Venhuizen (Directeur-bestuurder van Woonplus) en Burgemeester C.H.J. Lamers. E Algemeen 10 "O Valeriusstraat 3 .2 Postbus 25 JC 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 V) 3 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. Colofon (010) 20 45 204 Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 25 oktober.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 12