september 2017 puf- I Column_ Zorgen om de zorg Onderhoud. Onderhoudswerk in Schiedam Zuid Goed contact met onze klanten Nieuwland Festival 2017 Algemeen Er wordt 's avonds Iaat aangebeld, Ik open de deur en zie een onbekende rnan staan. Hij vraagt of ik zijn zakgeld al heb be taald. Vreemde vraag? We wonen naast een verslavingskliniek. Samen lopen we terug en ja, hij woont bij onze buren. Gelukkig heeft deze man dagelijks hulp. Door de veranderingen in de zorg zijn veel mensen niet meer welkom in een inrichting. Woonplus merkt dat steeds meer huurders psychische problemen hebben. Dat heeft effect op de woon omgeving. Steeds vaker krijgen wij telefoontjes en brieven over huurders die bijvoorbeeld 's nachts suiker komen halen, harde muziek draaien of andere gewoonten hebben die de nachtrust ver storen. Vaak gaat dit samen met afval dat zich opstapelt in de woning en de tuin. Onze werkzaamheden zijn daardoor de laatste tijd veranderd. Veel gesprekken met omwonenden, gesprekken met de overlastgever en dossiers bijhouden. Sommige medewerkers lijken wel zorg- begeleiders. Natuurlijk helpen onze samenwerkingspartners ons, maar het telefoontje van omwonenden komt meestal bij ons terecht. Boodschap: "Die buurman moet weg". Begrijpelijke reac tie, maar zo.eenvoudig ligt dat niet. We moeten allerlei acties ondernemen en een flink dossier opbouwen, anders zal een rechter niet tot dat oordeel komen. Ik maak mij daarom zorgen om de zorg. Omwonenden en onze medewerkers proberen wel een soort mantelzorg voor zorgvragende huurders te organiseren, maar zijn niet opgeleid voor de begeleiding van mensen met psychische problemen. Wonen mensen met serieuze psychische problemen niet in een kliniek maar in de wijk, dan leidt dat soms tot gevaarlijke situaties in buurten en wooncomplexen. Daarom b|ijf ik dit signaal samen met collega's van andere corporaties richting Den Haag zenden. Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen vla db@woonpius.nl. Woonplus voert onderhoudswerkzaamheden uit in Schiedam Zuid. In totaal worden zes complexen aangepakt aan de Hoofdstraat (217-289), Grevelingenstraat (33-63, 58-78, 65-99, 80-94, 97), Haringvlietstraat (1-43, 2-32), Dwarsstraat (50-52, 54-60), Nieuwe Haven (11 a t/m d, 13-25), Volkerakstraat (15-31) en de Hagastraat (54-96). Het onderhoud bestaat uit werkzaamheden aan de buitenzijde van de woningen. De houten kozijnen en draaiende delen worden waar nodig gerepareerd en daarna allemaal geschilderd. Daarbij is een nieuwe kleur stelling gekozen. Daarnaast worden kleine bouwkundige reparaties uitgevoerd, zoals het vervangen van defecte regen waterafvoeren, het herstellen van het voegwerk en reinigingswerkzaamheden. De werkzaamheden zijn begin september gestart en zijn voor Kerst afgerond. Smits Vastgoedzorg voert het werk in opdracht van Woonplus uit. Vragen? Bewoners van de woningen zijn met een brief over de werkzaamheden geïnformeerd. Voor vragen kunt u op werkdagen tussen 8.00 en 11.00 uur contact opnemen met de afdeling Vastgoed via (010) 204 51 00 (optie 5). Wederzijds respect is de basis Goede service en dienstverlening staan bij Woonplus hoog in het vaandel. Toch kan het gebeuren dat er iets misgaat of dat u niet tevreden bent. Dat horen wij graag van u. De basis voor goed contact is wederzijds respect. Wij verwachten van al onze medewerkers dat zij dat richting klanten laten zien en wij verwachten dat van onze klanten ook terug. Heeft u een klacht? Laat het óns dan weten. We doen er alles aan om samen met u tot een oplossing te komen. Vindt u dat wij daar niet in slagen, dan horen wij dat graag. Voelt u zich door ons niet gehoord, dan kunt u uw klacht melden via het klachten formulier op onze website. Wij vragen u om dit volledig in te vullen, zodat we u zo goed mogelijk kunnen helpen. U vindt het klach tenformulier op www.woonplus.nl door bij 'ik heb een vraag' te zoeken op 'klacht'. Ook kunt u een klacht per post toesturen naar Woonplus Schiedam, Postbus 25, 3100 AA in Schiedam. Op 15, 16 en 17 september was de vijf tiende editie van het Nieuwland Festival. Dit jaar duurde het evenement drie dagen, omdat de terugblik op het Wijk Actie Pro gramma (de 'WAP-avond') aan het festival was gekoppeld. Ook dit jaar kenmerkte het festival zich door een grote optocht, muziek, dans, zang en diverse activiteiten. Met wat creatieve aanpassingen vanwege de regen op vrijdag en zaterdag, kon het festival gewoon doorgaan. Zondag was het droog en werd het gezellig druk op het Wibautplein. Kijk op www.schiedam-nieuwland.nl voor een uitgebreide terugblik. Contacten met de klant Over het algemeen verlopen de contacten met onze klanten goed. Soms gaat het mis. Helaas worden medewerkers van Woonplus tijdens het werk weieens geconfronteerd met vormen van agressie en geweld. Hier onder verstaan we voorvallen waarbij een medewerker van Woonplus psychisch of fysiek wordt lastig gevallen, bedreigd of aangevallen. U kunt hierbij denken aan verbaal geweld (uitschelden, beledigen), fysiek geweld (schoppen, slaan, dreigen met een wapen) of psychisch geweld (be dreigingen, intimideren, onder druk zetten en het beschadigen van eigendommen). Hoe wij omgaan met agressie en geweid Woonplus accepteert geen enkele vorm van agressie of geweld. Als een medewerker van Woonplus agressief benaderd wordt, nemen wij maatregelen. Dit hebben we vastgelegd in een agressieprotocol. Klanten die zich agressief tegen ons gedragen ont vangen een brief, waarin we aangeven dat we agressie niet accepteren.. Daarin benoemen we de (mogelijke) consequenties. Zo kun nen we besluiten alleen nog schriftelijk te communiceren en niet meer telefonisch of aan de balie. Bovendien registreren we agressief gedrag en soms starten we een juridische procedure waarbij Woonplus de rechter vraagt om ontruiming van de wo ning. Woonplus doet altijd een melding of aangifte bij de politie. Openingstijden en afspraak maken Qns kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1.Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3.Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4.Vragen/me|dingen over woonomgeving, yervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt. op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 13