Duurzaamheid Prakkie Uit Thuis: Ophalen en na 't prakkie weer thuisbrengen In Memoriam: Ruud Poels Respecttoren Nominatie ANWB Stella Miss Silver Watertaxi 23 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2017 Deze week is de Week tegen Pesten. De kin deren van Loep hebben het voor elkaar. De school is een veilige school en dat betekent dat de kinderen op school elkaar helpen om te stoppen met pesten en sterk te staan. Ie dere groep heeft een deel van een respect toren gemaakt en die is opgebouwd onder toeziend oog van wethouder Stam. Hij reik te bovendien de school een bord uit, om de school te erkennen in de aanpak waar de afgelopen twee jaar aart gewerkt is. SCHIEDAM - De energietran sitie biedt kansen voor Schie dam. Dat stelt Energiek Schie dam in een schrijven aan de lokale politiek. Om die te grij pen is wel politieke daad kracht nodig, stelt de burger coöperatie, die de fracties in dë raad uitdaagt om ambiti euzer te zijn dan het stadsbe stuur als het om duurzaam heid gaat. Zes suggesties doet Energiek Schiedam in een schrijven aan de raadsfracties, plus de uit nodiging om zelf met een ze vende idee en plan te komen om het energieverbruik in Schiedam duurzamer te ma ken en als stad zelf te werken aan milieuvriendelijke vor men van energie-opwekking. Voorbeeld Het stadsbestuur moet het voorbeeld geven, vindt Ener giek Schiedam. 'Leg publieke daken vol met zonnepanelen'. 'Stimuleer pioniers in energie besparing', 'stimuleer elek trisch vervoer' en 'openbaar vervoer zonder milieuschade lijke uitstoot', zijn enkele van hun adviezen, gebundeld in 'de duurzame zeven'. Volgens Energiek Schiedam is de stad te weinig ambitieus in de energietransitie, de over gang van fossiele brandstoffen naar duurzaam energiever bruik. Het lokale bestuur formuleer de het doel van dertig procent minder verbruik van fossiele energiebronnen in 2030 en een helemaal duurzame stroomvoorziening in 2050. Dat kan veel beter. Tijdens de Brandersfeesten presenteerde Energiek Schie dam de duurzame zeven voor Schiedam en werden de poli tieke partijen uitgenodigd om hun reactie te geven. Voor het tweedejaar op rij is Theater aan de Schie door de ANWB genomineerd voor het meest gastvrije theater van Nederland. Di recteur Rob Roos: "We zijn enorm trots dat we opnieuw zijn genomineerd voor het meest gastvrije theater van Nederland. We voelen ons vereerd met deze publieksprijs. We vinden het belangrijk om goed te zorgen voor onze gasten en willen ze iedere keer opnieuw een bijzondere belevenis bieden." 4 oktober wordt de uitslag bekend. De Schiedamse Stella Buter is gekozen tot Miss Nederland 50+ tijdens de soPlusBeurs in Utrecht. De 61-jarige Stella, die werkt als maatschappelijk werker in het Franciscus Gasthuis In Rotterdam, had zichzelf opgege ven via Plus Magazine. In totaal hadden zich 637 mensen aange meld voor de verkiezing, waarvan er uitein delijk zes overbleven. Stella werd tenslotte Miss Silver 2017. Prijs is een fotoshoot en inschrijving bij een modellenbureau voor 6o+-model!en. (Foto: 50PIUS Beurs) Wethouders Gouweleeuw en Houtkamp, Sander Splinter (Mammoet Europe) en Cees Pons (Havenbedrijf Rotterdam) hebben de nieuwe watertaxistandplaats in de Wilton haven geopend. Deze extra halte zorgt voor eèn snelle, filevrije en schone verbinding van Rotterdam naar Schiedam. Het haven gebied is optimaal bereikbaar via metro, fiets, auto en ook via het water. Naast de Wiltonhaven zijn er ook watertaxihaltes aan het eind van de Havenstraat en voor het ein de van het jaar bij Mammoet gerealiseerd. Door Kor Kegel Stichting De BuurTvrouw be gint vrijdag met een nieuw initiatief: Prakkie Uit Thuis. Het biedt Schiedammers van boven de 65 de gelegenheid elkaar te ontmoeten en tege lijk van een lekkere prak te genieten. SCHIEDAM - De BuurTvrouw houdt al veel activiteiten om wijkbewoners bij elkaar te brengen en mensen uit de eenzaamheid te halen, maar samen een ouderwets maal te eten, dat is een nieuw idee. „Het kwam spontaan op, toen we met elkaar koffie zaten te drinken," zegt Miranda Pol na mens De BuurTvrouw. „Con tact leggen en verbinden, daar gaat het ons om." Uit en thuis „Als het nodig is, halen we mensen op en brengen we ze thuis. Niet alleen als ze slecht ter been zijn, maar bijvoor beeld ook als ze bang zijn om alleen over straat te gaan." De mogelijkheid om vervoer in te zetten geldt voor heel Schie dam. Prakkie Uit Thuis is wekelijks, maar soms vaker. Prakkie De eerste keer kost het prakkie slechts 2,50, maar er waren begin van de week nog maar een paar plekjes vrij. Er is een opstapactie van twee prakkies Onder de koffie kwamen de vrijwilligers van De BuurTvrouw op het idee van Prakkie Uit Thuis. voor een tientje. Daarna kunnen belangstellen den eindeloos strippenkaarten kopen, waarmee je vijf prak kies betaalt maar er zes krijgt (één per keer). Menu Bij binnenkomst rond elf uur krijg je een kop koffie met wat lekkers. Om een uur of twaalf worden de prakkies opgediend met wat te drinken erbij. Daarna is er tijd voor een spel letje, een babbeltje of bijvoor- beeld voorlezen door iemand van de bibliotheek. Dat duurt tot ongeveer twee uur, zo is de grove schatting van de BuurT vrouw. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat 7,50 berekend moest worden voor een prakkie, maar dat kan door acties er omheen lager uitvallen. Locatie De locatie is Van Beverenstraat 40 in Schiedam-West, het vaste onderkomen van Stich ting De BuurTvrouw. Vroeger zat daar de KiyéVa-kleuter- school (Kinderen van één Va der), daarna wijkcentrum De Bever (waarvoor De Erker in de plaats kwam). Daarna was het Rode Kruis er gevestigd. Prijzenpot Prakkie Uit Thuis is mogelijk gemaakt met het prijzengeld dat De BuurTvrouw vorig jaar kreeg, toeo de jury van de An- ne-Marie van der Lindenprijs de op de omgeving gerichte activiteiten om mensen heel praktisch bijeen te brengen als de beste inzending waardeer de. Laagdrempelig en van grote betekenis, vond de jury. Door Kor Kegel Ruud Poels heeft zo ontzettend veel kennis over historisch Schie dam verzameld en veilig ge steld voor latere generaties, dat hij vorig jaar onderschei den werd met de M.C.M. de Grootspeld van de gemeente Schiedam. Burgemeester Lamers speld de hem de onderscheiding op. Lamers prees de grote verdiensten die Ruud Poels sinds 1967 had voor de be waking en beschrijving van het cultureel-historisch bezit in Schiedam. Ruud heeft zo wat al zijn vrije tijd gestoken in het vastleggen van feiten en bijzondere waarden van het historisch onroerend goed in Schiedam. Het leid de in 1980 tot een belang wekkend naslagwerk, 'Bouwkundig bezit van de stad Schiedam', een eerste aanzet om monumenten en andere beeldbepalende ge bouwen in Schiedam ker nachtig te omschrijven met waar mogelijk de architecten in een apart register. Niet compleet. Maar vóór dat boek was er niets. Ruud Poels (1944) was wiskunde leraar van het Sint Liduinaly- ceum en vele jaren later op richter van de Sint Liduina-commissie die een uniek archief bijeenbracht. Hij was koorlid van In Hono- rem Dei en legde de Franke- landsekerk op de gevoelige plaat vast. In 1974 was hij met onder anderen Cees van der Geer, Frans Geerdes en Ria Janse mede-oprichter van de Historische Vereni ging Schiedam, waarvan hij zeer lang bestuurslid bleef. Thuis met Marja woonde hij ook in een 'verzamelhuis' vol documentatie. Maar hij had nog zo veel meer kennis 'in zijn hoofd', dat men er op aandrong om gedachten en persoonlijke herinneringen van zich af te schrijven. Dit voorjaar kreeg Ruud blaas kanker. Zondag overleed hij. Vrijdag om één uur is de uit vaart in de Liduina Basiliek. Peppa Pig is een vrolijk var kentje dat houdt van spelle tjes spelen en heerlijk plon zen in de modder. Ze is dagelijks te zien op tv bij Nickelodeon en heeft nu ook haar eigen familiemusi cal. Op 14 oktober beleeft Peppa Pig samen met haar vriend jes in Theater aan de Schie een vrolijk en muzikaal avontuur in de 'De Grote Plons!' 14 oktober om 15.00 uur, bij Theater aan de Schie. Kaart- prijs 19.00, excl res.kosten. SCHATBEWAARDER VAN HISTORISCH SCHIEDAM Hij had nog zoveel meer kennis in zijn hoofd, dat men erop aandrong zijn herinneringen van zich af te schrijven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 23