Zonnige en drukke Brandersfeesten Genderneutraal I've got the #Power Meet-Up Kinderboekenweek: griezels, heksen en... Nou dat vind ik dus door slaan en overbodig! 1000 euro voor muziek door Frank Willemse Lag het aan het stralende weer of aan bezoekers die snakten naar een weekendje feestvieren? In ieder geval is de 33 editie van de Brandersfeesten een grojft succes geworden met over al blije gezichten. Vooral de voorzichtig weer in ere herstelde Gondelvaart deed de binnenstad vol lopen. SCHIEDAM - Ruim 200.000 bezoekers werden er tijdens het weekend geteld. Er waren zelfs traditionele wandelfiles en duizenden mensen ston den zaterdagavond aan de waterkant op de vernieuwde kades. Je moest er zelfs vroeg bij zijn om nog een vrij plekje te vinden op de route van de fameuze Gondelvaart die na 4 jaar weer op het programma stond. Overal verwachtings volle vaders met kinderen op de nek, moeders met kinder wagens, opa's en oma's, opge schoten jeugd en bezoekers van buiten die mooie verhalen over de vroegere Gondelvaart nu zelf wel eens mee wilden maken. "De spanning wat het gaat worden, hangt boven de stad. Wie heeft de mooiste boot en welk versierde schip krijgt de meeste oh's en ah's van het publiek?", vertelt een ver moeide, maar opgetogen Phons Ockerse daags na het festijn. Onbetwist hoogtepunt was ook volgens hem de Gondel vaart die de traditie van de versierde boottocht weer nieuw leven in had geblazen. Jan Sliedrecht, bouwmeester van watersportvereniging De Nieuwe Waterweg, had voor af alle vertrouwen dat hun boot, de Apres Ski, hoge ogen zou gooien in de strijd om de wisselbeker voor het mooist versierde schip. Met de bouwploeg bouwde hij het jacht Stormvogel uit tot een winters Tirol compleet met skibaan, besneeuwde kerstbomen en Après-ski hut. Erop wintersportkinderen, een beer en Tiroolse kleder dracht. Het resultaat van drie weken keihard werken om de eer van WNW hoog te hou den. Al eerder wist de club tien keerte winnen. En ja hoor, ook dit keer wint Sliedrecht met zijn bouwploeg de wisselbe ker. Ondanks hevige concur rentie. 'Toch nog twintig ver sierde boten" stelde Ockerse tevreden vast. Want na de noodgedwongen pauze moet de Gondelvaart weer op gang komen. Volgend jaar hopelijk weer meer en grotere versier de boten. En een centraal the ma, want dat ontbrak dit jaar. Dankzij het stalende herfst weer werd dit weekend één van de meest fantastische edi ties van de Brandersfeesten. Al van donderdag af toen de havens volliepen met versier de scheepjes en voor sfeer zorgden. Maar ook door de Schiedamse horeca die stevig uitpakte met levende muziëk, de brandersmarkt met overal kraampjes en de shantykoren die al snel voor honderden feestvierders zorgden. De eerste prijs was voor de Apres Ski van wv De Nieuwe Waterweg. Met eervolle vermeldingen aan Scouting Schiedam met Beauty and the Beast en de carnavalsboot van de Rietzeilers. 3 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2017 BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKEBALLIJNS A's 'k c'e kranten opensla is het eerste woord wat er telkens van afspat Gender neutraal. Een prachtig woord dat bij een heleboel mensen emoties zal op roepen. Maar ik vraag mij steeds meer af: slaan wij hierin niet een beetje door? Als ik de berichten mag geloven worden wij straks verplicht om naast een dames, heren en invalidentoilet ook nog een gender neutraal toilet in openbare ruimtes te hebben. Zorg eerst maar eens voor voldoende toiletten waar zowel de dames als de heren hun behoefte kunnen doen, zeker voor ons -de wat oudere generatie- een complete ramp als je lekker wilt gaan winkelen en er nergens mogelijkheden zijn. Voor mij één van de redenen om bijna geen gebruik meer te maken van de trein. Ook al ga ik net voor vertrek naar het toilet, zodra ik buiten kom moet ik weer. Herkenbaar? Als ik eens optel wat ik aan toiletbe- zoek heb moeten betalen kom ik toch aardig in de buurt van een weekendje weg, maar een keuze heb je niet, tenminste als je een schoon toilet wil hebben. Was een paar weken op een camping in Frankrijk en daar doen ze niet moeilijk hoor, er staat alleen een bordje met staand plas sen of zittend plassen en watje achter de deur uitspookt maakt hen niets uit en ja soms is er een invalidentoilet, maar daar zijn alleen beugels aan de muur en verder niets, op mu ziek na. Heerlijk, geen andere geluiden van dé buren. Nu is staand plassen voor mij een probleem, als ik door de knieën moet zakken, moet ik gelijk worden opgetakeld. Geen gezicht, maar ik heb ten minste wel de keuze. Maar schoon dat ze zijn, aan de ene kant geweldig denk ik dan nog, maar iets wat schoon is, hou je vanzelfsprekend ook schoon. Daar kunnen ze bij de spoorwegen nog wel iets van leren, maak (als er) toiletten zijn, deze dan ook regelmatig schoon en u zult het resultaat hiervan gelijk zien. Genderneutraal - ik ben bang dat wij hier nog heel veel mee te maken gaan krijgen. Tot volgende week! SCHIEDAM - Na het succes van de eerste I've Got the #Po- wer Meet-Up lieten tientallen jongeren uit Schiedam en om geving zich dinsdag 26 sep tember tijdens de tweede Meet-Up in het Wenneker- pand inspireren door ideeën, acties en initiatieven van an derejongeren. Ook bood de Meet-Up jonge ren de mogelijkheid om te netwerken met verschillende professionals. Doel van de bij eenkomst was jongeren uit te dagen om ook van hun idee SCHIEDAM - Dit jaar staat de Kinderboekenweek van woensdag 4 tot en met zon dag 15 oktober in het teken van griezels, heksen en span ning. In de afgelopen week hebben een aantal spinnen al hun web in de bomen ge maakt in de Bibliotheek in de Korenbeurs. Kom kijken naar de spannen de (poppen)theatervoorstel- lingen, doe mee met de hek- sensoep wedstrijd en raad het aantal ogen in de glazen snoeppot bij lunchcafé Césant in de Korenbeurs. Met beide wedstrijden kun je een prijs winnen. Voorafgaand aan de Kinder boekenweek speelt poppen speler Martin Soeters op zon dag 1 oktober om 11.00 uur 'Ik kom je opeten', gebaseerd op het prentenboek van Tony Ross. 2,50, vanaf 4 jaar. Woensdag 4 oktober speelt Kaboe...mmm de spannende jeugdvoorstelling over de hek- senzussen Zus en Zooowie, die niet kunnen ophouden met heksen. Toegang gratis. Voorstellingen om 14.00 uur en 15.30 uur, vanaf 5 jaar. Woensdag 11 oktober om 14.00 uur spelen de clowns Carmen Nichting en Erik Grootendorst de avontuurlijke familievoor stelling 'Opa Jan, griezelt er van'. Gratis, vanaf 4jaar. COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD een groot succes te maken. Wethouder Van Aken was aanwezig in Wenneker en ging met de jongeren in ge sprek. I've got the Power is ooit opgezet om te kijken hoe jongeren meer betrokken kunnen worden bij de stad. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising. west@ persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 01372 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie AÉlfet Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl www.nieuwestadsblad.nl Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden geplaatst. (I) www.depersgroep.nl/adverteren SCHIEDAM - De Jeugd Rijnmondband heeft 1000 euro van Lidl aan de Nolen- slaan gekregen. Een mooi bedrag omdat de super markt lokale initiatieven steunt. "De Jeugd Rijn mondband is onderdeel van de Rijnmondband en hoort bij de top van de Ne derlandse jeugd-show- bands. In 2018 bestaat de band 80 jaar en met dit be drag kunnen we de band dan in nieuwe kleding ste ken", aldus Arthur v.d. Burg. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3