Film: Dunkirk Uit Agenda Grote namen treden op tijdens JazzDistillery Er wordt naar u geluisterd Nederpop All Stars: een feest der herkenning! Lezingen over 'Geluk' Joris Lutz signeert All about E - Roze Film Stanley Brouwn in Stedelijk Museum Koren onder Molens Laatste kaarten! Nieuwe show WOENSDAG 4 OKTOBER 2017 WAT GAAN WE DOEN? Voor het eerst neemt ook de Illustere School Schiedam deel aan de Maand van de Geschie denis. Op elke zondagmiddag in oktober begin nen om 15.00 uur interessante presentaties over Geluk en denkbeelden over Geluk in de geschiedenis. Entree is vijf euro in Jenevrie 't Spul, Hoogstraat 92. Reserveren: infb@dis-nl, 0104270642. 7, 8, 15 en 22 oktober Joris Lutz signeert zijn kinderboek Fred in de haven op zaterdag 7 oktober van 14.30 tot 15.00 uur in het Schiedams Boekhuis. Ook Fred geeft een 'stempelpoot' en er zijn gratis kleurplaten voor de kinderen. Wees op tijd want Joris ver trekt om 15.00 uur naar JazzDistillery! 7 oktober, Hoogstraat 106,14.30 uur SCHIEDAM - Terwijl de ene kunstenaar zich uitleeft met verf of potlood, kiest Stan ley brouwn (1935- 2017) voor 'afstand' en 'maat' als materiaal. Zijn werk gaat over richtingen en afstan den en hoe je daar in te bewegen. In 1970 had hij zijn eerste museale tentoonstel ling in het Stedelijk Museum Schiedam. De tentoonstelling mens loopt op pla neet aarde is een eer betoon aan de kun stenaar die uitgroeide tot een van de be langrijkste conceptu ele kunstenaars ter wereld. Hij overleed in mei 2017. De tentoonstelling bevat belangrijke werken van brouwn uit de periode 1963 tot heden. Wanneer de sexy E, een DJ met een Liba- nees-Australische achtergrond, per ongeluk een tas met dubieus geld heeft gevonden, be gint een spannend en meeslepend kat-en- muis-spel. E moet hier samen met haar beste vriend Matt voor de maffia op de vlucht slaan en komt uiteindelijk oog in oog met haar verle den te staan. Lukt het E om haar familie de kans te geven om te vertellen wie ze echt is? En hoe reageert haar ex-geliefde wanneer ze el kaar weer zien? All about E is een sexy en spannende roadmo- vie, een comedy en een liefdesverhaal in één. 70 oktober, 20.30 uur in de kleine zaal In Wenneker Cinema draait deze week 'Dunkirk'. Het verhaal van de evacuatie van Duinkerken en Operatie Dynamo is bekend, maar re gisseur Christopher Nolan (Interstellar, Inception, The Dark Knight - trilogie) maakte er met een eigen origineel scenario een hele spannende thriller over. DO 5 okt 21.00 VR 6 okt 21.00 ZO 8 okt 15.00 W011 okt 15.00 sici geschiedenis gaan schrij ven. Tijdens JazzDistillery borrelt het van de muziekstij len; van de Funky Organizers tot Frank in Person en van Jo seph Bowie tot CaboCubaJazz. "We presenteren fantastische binnen- en buitenlandse bands, maar ook zijn er work shops van bekende musici, signeersessies en muzikale rondvaarten. Het festivalter rein is het Schiedamse Doele- plein dat te midden van de historische distilleerderijen, de St. Joris Doele, grachten en molen De Kameel ligt. En na tuurlijk zijn er de lekkerste hapjes en drankjes te verkrij gen op ons foodpleinzegt Nathalie Lans. Er zijn nog passe-partouts (75 euro) en dagkaarten (25 of 40 euro) beschikbaar. Kaartver koop via www.ticketkantoor. nl/shop/JazzDistillery. Schiedam heeft vier Koren onder de Molens. In Groenoord, West, Zuid en Oost zingen buurtbewoners om de week met elkaar, on der leiding van een dirigent. Schiedam-Oost gaat van start op woensdag 11 oktober. Op geven voor dit koor is mogelijk: 010-2734780. SCHIEDAM Een weekend lang muziek om op in te gaan, om bij te zingen, om op te dansen, om je door te laten inspireren. Van 6 tot en met 8 oktober zijn in Schiedam twintig concerten te horen tij dens JazzDistillery, The Ulti mate Music Weekend. In het decor van het roemrijke jene ververleden van Schiedam zal een indrukwekkende stoet in ternationale en nationale mu- THEATER AAN DE SCHIE Wie naar zijn voorstelling komt is bij Herman van Veen op bezoek. Met zijn muzikanten neemt hij u mee op reis door wat het leven hem biedt. 4 oktober. Bekend als o.a. Arie Balk uit 't Schaep met de vijf poten opnieuw twee uur lachen met meesterlijke moppen tapper Ton Kas. Zaterdag 7 oktober. SCHIEDAM - Meesterverteller Wim Helsen neemt zijn pu bliek mee naar een andere wereld. Met zijn vijfde pro gramma is hij dit seizoen slechts twee maanden te zien in Nederland, waarvan op vrij dag 13 oktober in Schiedam. Wim Helsen (Antwerpen, 1968) was eerst onder meer cafébaas, leraar, bankbedien de, Tupperware-verkoper, ra dioredacteur en bouwvakker voor hij in 1998 met Randall Casaer het podium beklom als het duo Vrolijk België. In 2002 stond hij in zijn eentje in de finale van het Leids Cabaret Festival en daarna maakte hij vier solopramma's. Met zijn derde en vierde voorstelling won hij de Poelifinario, de prijs voor de meest indruk wekkende cabaretvoorstelling in Nederland van dat seizoen. Het vijfde programma Er wordt naar u geluisterd, speelt zich af in de aula van het rouwcentrum. Een omgeving waar het lachen niet thuis hoort, waar de mens onzeker kan worden over zijn gevoe lens en hoe deze te uiten. Een omgeving waarin een gewoon leven alsnog tot groots theater kan worden herschreven in toespraken, gedichten en mu ziek. Met zijn geheel eigen houding, mimiek en gebaren, laat Helsen opnieuw zijn fe nomenaal komisch acteerta lent zien. Een band vol door de wol geverfde muzikanten die hun sporen al ruim verdiend hebben. (Foto:J.M. Kessely) Meesterverteller Wim Helsen neemt zijn publiek mee naar een andere wereld. (Foto: Johan Jacobs) SCHIEDAM - In het begin van de jaren '80 draait alles om de eenvoud. Het zijn de jaren van bezuinigingen, yuppies, de walkman en 'de bom'. Je bent voor of tegen. Het zijn ook de hoogtijdagen van de Neder landstalige popmuziek. Bands als Doe Maar, Toontje Lager en Het Goede Doel zijn - met hun rebelse, aanstekelijke en dansbare liedjes - populairder dan ooit. Die tijden herleven woensdag 11 oktober in Theater aan de Schie met een voorstelling van de Nederpop All Stars, een band van door de wol geverf de muzikanten, die hun spo ren in de Nederpop ruim schoots hebben verdiend. Sander van Herk, Luc de Bruin, Robert Kramers en Marco Hoogland - goed voor vele hits met Het Goede Doel, Ramses Shaffy en Paul de Leeuw - ne men de bezoekers mee op een muzikale road trip langs le gendarische Nederpopklassie- kers en ze vertellen smeuïge verhalen van onderweg. Aan gevuld met Erik Mesie (Toon tje Lager) en Henk Temming (Het Goede Doel) staan ze ga rant voor een avond onver valste, Nederlandstalige pop muziek, waarbij ook recente poppareltjes volop aan bod komen. Een spetterend optreden vol onverslijtbare Nederlandse popmuziek. Een avond om te genieten van pop in je moerstaal. Een feest der her kenning! Reserveren Kaarten zijn te reserveren via: www.theateraandeschie.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 27