L00KTV VOLLE- DIG OP DE SCHOP II II Het hele bestuur besluit oftetreden i.É» EMBARGO TOT 6 OKTOBER 2017 Juist om de weg naar de toekomst vrij te maken voor Stadsomroep en Looktv treedt het voltallige bestuur van de Stichting Stadsomroep bin nenkort in z'n geheel terug. Een nieuw, jonger en enthousiast team moet dan een hele serie veranderingen en innovaties doorvoeren. Deze moeten van het inmiddels gedateerde Looktv een zender maken die past bij een nieuw stedelijk elan. Ook moet meer gebruik worden gemaakt van nog dagelijks toenemende mogelijkheden op het gebied van digita le media. 'Ooit zijn de Stadsomroep en Looktv begonnen als professionele tak van radio- en tv-amateurs', zegt woordvoerder en voorzitter van het bestuur Ton van Gestel. 'Schiedam was daarmee vooruitstrevend. Niet veel kleinere gemeenten durfden het aan om het voorbeeld te vol gen van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Deze steden beschikten al vroeg over lokale radio en tele visiezenders met een eigen gezicht. Schiedam durfde die stap ook te zetten. Maar van die durf is weinig meer over. Terwijl Radio West, RTV Rijnmond, de lokale omroep in het Westland WOS en de lokale omroep Open Rotterdam zich in menig opzicht kunnen meten met de landelijke zenders, bleef Looktv hierbij achter. Wij kunnen het als bestuur dan ook niet anders zien dan dat Looktv niet meer aansluit bij de eisen en verwachtingen van vandaag'. TOT DIE OVERTUIGING is het bestuur niet van de ene dag op de andere gekomen. Al sedert enige jaren klinkt er kritiek. Geprobeerd is om met jonge mensen in het veld veranderingen teweeg te brengen. Zonder succes. Ton van Gestel; 'Je ziet dat het duidelijkst in de programmering. In Schiedam is op dit moment veel aan de gang. Dit zie je niet terug in actuele, diverse en actief gebrachte items. We hebben geprobeerd om jonge mensen aan te trekken die een nieuwe lijn moesten uitzetten. Dat is niet of maar heel ten dele gelukt. Daardoor zijn we tot de conclusie gekomen dat geleidelijke verande ringen geen verbetering zijn. Nu zijn we op het punt gekomen dat alleen een totale vernieuwing van bestuur, staf en medewerkers het enthousiasme en de kwaliteit terug kunnen brengen die de opricht ers vele jaren gelden voor ogen stonden'. VAN GESTEL WIJST op de vele positieve ontwikkelingen en de ver anderingen die daarvan het gevolg zijn. Op het gebied van cultuur en theater gebeurt er van alles. Het Stedelijk Museum, Jenevermu seum, Wennekerpand, Theater aan de Schie en de bibliotheek zijn nieuwe wegen ingeslagen. De concerten in het Huis te Poort en Westvestkerk brengen musici van wereldfaam naar Schiedam. Op het gebied van de sport vragen de verenigingen om steun en aan dacht wat ook geldt voor de hele amateursector. En dat is nog niet aHes. 'Ooit zijn de Stadsomroep en Looktv begonnen als professionele tak van radio- en tv-amateurs' De horeca komt weer tot leven na een aantal jaren in de versukkeling te zijn geweest, de vastgoedmarkt trekt aan en op het gebied van stadsverfraaiing en -vernieuwing en monumentenzorg worden mooie resultaten geboekt. Natuurlijk blijven er minpunten. Het gaat niet goed met de midden stand en op de leegstand van winkelpanden in de binnenstad is nog steeds geen afdoend antwoord gevonden. 'In de programma's van Looktv zien we hiervan te weinig terug', zegt Ton van Gestel. 'Gebrek aan menskracht en faciliteiten is hiervoor slechts gedeeltelijk een excuus. Met creativiteit, enthou siasme, gevoel voor actualiteit en inventiviteit kun je een hoop bereiken. Het hoeft er allemaal niet gelikt uit te zien. Lokale radio en televisie zijn bij uitstek plaat sen waar jong talenten zich kan ontwikkelen. Daar heeft Schiedam het meeste aan en kan van Looktv een zender maken waaraan ieder een plezier kan beleven. Ook als de dingen eens niet zo goed gaan misschien' ER ZIJN DE afgelopen jaren flinke verbeteringen doorgevoerd in Radio Schiedam en Looktv. Er zijn forse investeringen doorgevoerd iri onder andere een nieuwe radiostu dio en de verhuizing van de studio aan de Lange Nieuwstraat naar het Wennekerpand. In de afgelopen jaren is voor ongeveer een kwart miljoen geïnvesteerd. Deels gesub sidieerd door het fonds Schiedam Vlaardingen en het De Groot fonds maar ook met een aanzienlijk be drag uit eigen financiële middelen. Dat heeft Looktv gebracht in een creatieve en culturele omgeving en gezorgd voor een aanzien lijke kostenbesparing en voor een betere benutting van het Wenne kerpand. Looktv en de gemeente als verhuurder hebben daar baat bij. Onder de lokale omroepor ganisaties staat de Stadsomroep bekend om het voeren van een uitstekend financieel beleid. Het bestuur is zeer kostenbewust en heeft een meerjarige traditie in het schrijven van zwarte cijfers, dat wil zeggen dat het bestuur de begroting jaarlijkse begroting positief weet af te sluiten. Dat is een prestatie op zich, in een om- roepsector die momenteel 'zwaar verliesgevend' is. Het is de man agement kant van de medaille. die belangrijk is en goed wordt beheerd door het zittende bestuur. Maar die toch onvoldoende houvast en uitzicht biedt in het doorvoeren van een noodzakelijke en robuuste vernieuwing. DE GEDACHTEN AAN vernieuwing kregen voor het bestuur van de Stichting Stadsomroep, waarvan Looktv onderdeel is, een extra impuls door een brief van het gemeentebestuur waarin in pittige taal wordt aangedrongen op ingrij pende vernieuwingen. Het volgen van de actualiteit, het verenigings leven, de cultuur en het theater en ^en bredere maatschappelijke oriëntatie zijn slechts enkele punt en uit de gemeentelijke brief aan het bestuur van Looktv. Ook dient er meer werk te worden gemaakt van de mogelijkheden van de nieu we media en wordt aangeraden om directe contacten te onder- veranderingen zichtbaar moeten zijn. De raad gaat uit van april 2018. Het bestuur van Looktv kan zich daarin vinden. Bestuurlijk ligt er inmiddels een stevig plan van aan pak. Dit gaat er in grote lijnen van uit dat tussen bestuur en staf een directe verbinding moet zijn zoals ook de bibliotheek, gezondheid sorganisaties en woningcorporaties een directeur-bestuurder kennen. Daarnaast zal een beroep worden gedaan op professionele hulp en zet Looktv in op het aantrekken voor jonge mensen bijvoorbeeld van de scholen voor journalistiek die hier een begin kunnen maken met hun carrière. Veel aandacht geeft het plan van aanpak ook aan het voorkomen van 'slijtageplek- ken' ofwel die onderdelen van het beleid en van de organisatie waar routine de overhand dreigt te krij gen en de organisatie z'n slagvaar digheid verliest. houden met de maatschappelijke organisaties en sportverenigingen. Ton van Gestel; 'Het is niet zo dat wij hiermee niet al bezig waren. Ons bereikte natuurlijk ook de kritiek op het functioneren van Looktv. Wij zijn er echter te lang van uitgegaan dat we de veran deringen stapje voor stapje vanuit de bestaande organisatie konden realiseren. Ook hebben we vanuit dat perspectief de mogelijkheden onderzocht van samenwerking met de Stadsomroep Vlaardingen en Pop-Up TV. De besprekingen op dat punt hebben niets opgeleverd. De gemeente schrijft ons ook dat de Raad wel degelijk ziet dat er stap pen worden gezet, maar dat deze te kort en te weinig zijn'. OM DE ZAKEN te bespoedigen is een kort tijdspad gesteld waarop Van Gestel: 'Als de gemeente en wij het ergens over eens zijn dat is het wel het feit dat het hele idee van 'S'dam' als aantrekkelijke, actieve gemeente en cultureel centrum in de regio een televisiezender moet hebben die even actief en even aantrekkelijk is'. En dat kan als je niet terug schrikt voor stevige veranderingen. In het besluit om als geheel terug te treden speelt zeker mee dat secretaris Henk Eikenbroek en penningmeester Cor van Tilborg volgend jaar aan de beurt zijn om af te treden. De belangrijkste taak is dan nu om alle energie in te zetten op het formeren van een nieuw bestuur dat het voortouw kan nemen in verdergaande vernieuwingen. Schiedam 'verdient' een actieve en energieke lokale omroep. STADSOMROEP SCHIEDAM Vijgensteeg 2,3111 PT Schiedam T 010 426 3600 I www.stadsomroepschiedam.nl/

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 14