Nabestaanden Bericht aan HoofdPiet Miguel Gratis fiets voor kids in Nieuwland Herfstvakantie in zwembad Groenoord 17 WOENSDAG 11 OKTOBER 2017 BERICHT UIT SPANJE FOORTVAN OOSTEN Hou 18 november alvast vrij* dan komt Sinterklaas met de pietenbende weer aan In Schiedaml (Foto: Pool Meuldijk) Beste HoofdPiet Miguel, Het was weer top om even bij jullie te zijn. Ik vind het altijd heel apart om te zien, hoe jullie allemaal alweer bezig zijn om alles te regelen voor jullie komst naar Schie dam. En natuurlijk even aan boord om met kapitein Keespiet te praten. Wat een man is dat toch... zoveel verhalen en zo'n liefde voor de stoom boot. Geweldig vind ik dat! En wat dacht je van je Inpak- Pieten??wat een werk zijn zij aan het doen Al die kadootjes op de juiste plek inladen en natuurlijk de pepernoten! Petje afhoor. Ze doen het toch maar. Ok weliswaar hou jij de contro le, maar je kunt ook niet aan alles denken, toch? Maar volgens mij loopt alles op rolletjestenminste, dat is mijn idee. Ik vond trouwens Sint Nico- laas ook erg relaxed. Nor maal bemoeit hij zich overal mee. Tot in detail en met gemop per.. Daar weten we alles van. Maar deze keer geen verkeerd woord. Dat is eigenlijk best wel eng. Gaat het wel goed met hem? Toen ik thuis kwam heb ik meteen onze mensen ge vraagd, om jullie aankomst mee voor te bereiden. En ik wil niet veel zeggen maar onze organisatie doet echt niet voor die van jou onder hoor! ledereen staat te popelenGeweldig is dat! Je kunt alvast tegen Sint Ni- colaas zeggen, dat alles in gereedheid wordt gebracht in Schiedam voor de 18e no vember. Dan komen jullie toch aan? Overigens ik krijg steeds foutmeldingen op je e-mail- adres in het paleis. Vandaar dit bericht op je privé adres. Is er iets mis of zit je box vol? Doe de groeten aan ieder een, vooral aan Emeritus Hoofdpiet. Hoe gaat het met hem? Hoor ik je snel? Pim Vorige week had ik in de Tweede Kamer een debat over de belangen van slacht offers. Later die week ben ik over dit onderwerp ook op de radio in discus sie gegaan. Onderzoek van RTL wees namelijk uit dat het regelmatig zou voorkomen dat daders van moord en doodslag na hun straf in de omgeving van hun slachtoffers wonen. Dat verklaart zich mo gelijk omdat men soms ook uit dezelfde omgeving komt. Maar, voor nabestaanden kan het natuurlijk heel belastend zijn om keer op keer het risico te lopen de dader tegen het lijf te lopen. Per i januari aanstaande treedt daarom een nieuwe wet in wer king, de Wet Langdurig Toezicht. Deze wet zou de mogelijkheid moeten bieden om daders van zware geweldsdelicten uit de buurt van nabestaanden en slachtoffers te houden. Aan daders kan namelijk een langdurig gebiedsverbod worden opgelegd, een soort woonverbod. Dit vind ik een goede zaak, want als het het leed van de nabestaanden kan worden verzacht door te voorkomen dat daders in hun directe woonomgeving verkeren, vind ik dat die ruimte geboden moet worden. Daarom heb ik tijdens het debat ook twee moties ingediend. De eerste motie roept op tot aanscherping van de nieuwe wet, in dien zou blijken dat ook na inwerkingtreding van de wet slacht offers toch nog onnodig worden geconfronteerd met de daders. Van de minister verlang ik daarom dat hij de uitspraken van o.m. rechters goed in de gaten houdt, zonodig moet de wet worden verhelderd. De tweede motie ziet op een onderzoek naar de werking van het 'recht op gezinsleven'. Dat recht komt natuurlijk ook een dader toe, maar als het gezin van de dader in de buurt van het slacht offer woont ontstaat een ingewikkelde situatie. Ik wil eens goed onderzocht hebben hoe in de praktijk met dit vraagstuk omge gaan wordt. Ik betwijfel namelijk of dit recht op gezinsleven ook inhoudt dat dit recht uitgeoefend moet worden in de oude buurt. Tenslotte is het van groot belang dat zogenaamde slacht- offergesprekken worden gevoerd met nabestaanden. In die ge sprekken kunnen zij tijdig worden geïnformeerd over de verdere duur van de detentie van de dader en zijn re-integratie. Uitein delijk komt namelijk de dader weer een keer op vrije voeten. Het is zaak ook de slachtoffers daarop voor te bereiden. SCHIEDAM - Zwembad Groenoord is de gehele herfst vakantie geopend. De recrea tieve openingstijden zullen verruimd worden, zodat er tijdens de vakantie volop ge zwommen kan worden door jong en oud. Het openings- rooster zal aangepast worden. De herfstvakantie is van zater dag 14 oktober t/m zondag 22 oktober Elke dag kan er wor den gezwommen. In het recreatiebad kan er ui teraard gebruik gemaakt wor den van de geweldige glij baan. Dan is er natuurlijk nog onze stroomversnelling. Elke middag kan het wedstrijdbad omgetoverd worden tot een heuse waterspeeltuin. In dit diepe water mag wel gedoken worden en kan er volop ge klauterd en geklommen wor den op de diverse speelmate rialen die er in het water zullen liggen. Deze week zal er ook een groot opblaaskussen in het water liggen en een lange mat van wel 15 meter lang. Voor bepaalde aquaspor- ten en het banenzwemmen gelden aangepaste tijden. De zwemlessen vinden doorgang in de ochtend. Kijk op de web site van het zwembad voor de openingstijden, www.optis- port.nl/zwembadgroenoord In de herfstvakantie kun je een combideal sluiten: en treekaartje, patat met saus naar keuze, een snack naar keuze en een drankje voor 9,50. WIBAUTPLEIN OPGEPIMPT Stichting Pimp je wijk organiseert al jaren, in samenwerking met bewoners, vrijwil ligers, instellingen, scholen, gemeente Schiedam en sponsors, projecten in de Schiedamse buurten waarbij lelijke plekken worden omgetoverd in fleurige herkenbare stukjes van de buurt. Dit keer was de kale container op het Wibautplein aan de beurt. Er werd gekozen voor het aankleden van de container met kleurrijke levensgrote figuren .vlinders en insecten. De-hmjke container was een doorn in het oog. kunnen zich melden bij het wijkondersteuningsteam (WOT) in het wijkcentrum Dreesplein. Het WOT zet de vraag dan uit, zodat de be trokken kinderen een keurig opgeknapte tweedehands fiets krijgen. Daartoe is een samenwerking ontstaan tus sen verschillende organisa ties, waaronder de ANWB die al een Kinderfietsenplan uitvoert tezamen met het Nationaal Fonds Kinderhulp. De gemeente was benieuwd naar de ervaringen. Vervolgens zijn gesprekken gevoerd met Lets Ruilwinkel, Stichting Vluchtelingenwerk, buurtwerkplaats De Buren, tentiz Life College en Stroomopwaarts. Vrijwilli gers zullen de fietsen op knappen. Het zal vooral gaan om losgeknipte fietsen die niet meer door hun recht matige eigenaar worden op gehaald. Maar ook kunnen Schiedammers een fiets do neren ten behoeve van kin deren in armoede. Dat was al mogelijk via de ANWB, maar het kan nu ook rechtstreeks bij de gemeente Schiedam. Wanneer iemand een te klein geworden fiets heeft, kan deze via het WOT wor den omgeruild voor een gro tere. Het plan 'Fiets voor ie dereen' werd een jaar geleden geopperd, over een jaar is er een evaluatie. Door Kor Kegel - Het begint in Nieuwland om er ervaring mee op te doen, maar na een paar maanden al wordt be keken of het plan 'Fiets voor iedereen' ook in de andere Schiedamse wijken van start kan gaan. Het plan bestaat eruit dat alle kinderen in ge zinnen met lage inkomens een gratis fiets krijgen- Mo menteel zijn er niet genoeg zwerffietsen en 'weesfiet- sen' beschikbaar om er direct in de hele stad mee te begin nen, maar burgemeester en wethouders willen toch een aanvang maken. Nieuwlanders met kinderen die een fiets nodig hebben En dit was het eindresultaat FIETS VOOR IEDEREEN Verschillende vrijwilligers gaan de fietsen opknappen, ten behoeve van de kinderen in Nieuwland.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 17